Neler yeni

Bilgisayar montajı için yardım lazım

• Konbuyu başlatan EfeBulus
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 644

EfeBulus

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bilgisayar montajı tüm paraçalar elimde.
Parça takmayı biliyorum ama kabloları takamıyorum kafam karışıyor bir arkadaşın yardım etmesi lazım.
Youtube'de ki videoları izledim yapmaya çalışırken kafam karışıyor.
Discord üzerinden konuşarak bana yardımcı olacak arkadaş lazım kamera açıp kabloları gösterebilirim.
Yardımcı olabilecek arkadaşlar ulaşırsa sevinirim.

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Bence siz bu işlerden anlayan bir arkadaşınızı bulup fiziki yardım alınız. Biraz tecrubelenip sonraki kasalarda kendiniz yaparsınız. Emin olun bu en iyi çözümdür. Bir hasarın maliyeti çok ciddi olur.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Doğru. Riske etmeye değmez. Şehir verirseniz yardımcı olabilecek çıkabilir. İlk sefer için bu lazım. Eğer çokça toplama izlediysen adım adım rehberler var. İzleyerek toplayabilirsin. Takıldığın yerde buraya sorarsın.

TREMİLA_

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Parçaları sorunsuz birleştirdi iseniz kablo en basiti...

24 pin ATX anakart girişine...
4+4 pin CPU güç girişine.
6+2 pin ekran kartına
Harddisk ve SSD aldıydanız sata kablosu ve güç bağlantısı yapmanız gerekiyor.

Audio kablosu anakartlarda genelde sol en altta olur. Pwr, reset HDD LED gibi girişlerde anakartta genelde sağ en altta olur. Kitapçıya yazar.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
WhatsApp'ta olur ama benim sıvı soğutma falanda var gerçekten nasıl yapıldığını biliyorsunuz değil mi? yanlış takarsam arıza çıkarmasından korkuyorum
O zaman birinci elden yapmak daha sağlıklı olur orada montaj yapan yer var mı bende yapardım ama biraz uzak

EfeBulus

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
O zaman birinci elden yapmak daha sağlıklı olur orada montaj yapan yer var mı bende yapardım ama biraz uzak
Bir tane bilgisayarcı ile konuştum 450 tl dedi kavga gürültü bir şekilde 300'e anlaştım. Durduk yere 300 liramdan olmak istemiyorum ama anladığım kadarıyla bilgisayarcıda yaptırmak daha sağlıklı olur. Yardımınız için teşekkürler.

TREMİLA_

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Aga İstanbul Ümraniye'de ikamet ediyorum. Yarım saatlik montaj işi 300₺ harbi güzel para... Yıllarca vatanda sistem topladım hiç bu kadar kolay para kazanmadım.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Aga İstanbul Ümraniye'de ikamet ediyorum. Yarım saatlik montaj işi 300₺ harbi güzel para... Yıllarca vatanda sistem topladım hiç bu kadar kolay para kazanmadım.
Bende 7 senedir topluyorum demek ki her topladığım kasadan para almış olsam şuan iyi bir sistem alırdım o para ile 😄

TREMİLA_

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Bende 7 senedir topluyorum demek ki her topladığım kasadan para almış olsam şuan iyi bir sistem alırdım o para ile 😄
Yok be hocam ne sistemi araç alırdınız. Yoğun kampanyalarda günlük 10 highend sistem çıkardı. Sıvı soğutma CF yada SLI raid sistemler... Düşün biz o zamanlar iyi fazla yoğun değiliz diyorduk. Neyse ikinciel kısmına hazır sistemleriniz 200₺ toplanır yazalım. Sıvı soğutma yada kule tip varsa 350₺ 😁

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Yok be hocam ne sistemi araç alırdınız. Yoğun kampanyalarda günlük 10 highend sistem çıkardı. Sıvı soğutma CF yada SLI raid sistemler... Düşün biz o zamanlar iyi fazla yoğun değiliz diyorduk. Neyse ikinciel kısmına hazır sistemleriniz 200₺ toplanır yazalım. Sıvı soğutma yada kule tip varsa 350₺ 😁
Valla ben bedava yapıyorum yemişim parasını

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.