Neler yeni

Yardım ASRock Z690 Taichi alınır mı?

İbrahim Bilen

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bütçe
9000 TL
Dostlar herkese selamlar,

Konu şu: Yakın dönemde 13600k üzerine inşa edeceğim bir sistem topluyorum. Anakart hariç tüm parçalar tamam. Gelelim anakarta, konu başlığında modelini belirttiğim gibi Newegg üzerinden Asrock Z690 Taichi alacağım. Sebebi ise maliyetini dikkate aldığımda sağladığı donanımsal imkanlar ile mukayese edilecek seviyede bir model bulamadım. Bir konu soru işareti kaldı. Anakart mosfet yapısında + faz olmaması sorun teşkil eder mi? Örneğin 18+1+1 105 Amper faz sayısı ile yalnızca 20 (105 Amper) yazan faz sayısı aynı şeyi mi ifade ediyor? + faz sayısı ile ifade edilen şey nedir. Bu + fazlar farklı donanımları mı besliyor? Açıklayıcı bir bilgilendirme sizlerden rica ediyorum. Hepinize saygılar.

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0

Konu şu: Yakın dönemde 13600k üzerine inşa edeceğim bir sistem topluyorum. Anakart hariç tüm parçalar tamam. Gelelim anakarta, konu başlığında modelini belirttiğim gibi Newegg üzerinden Asrock Z690 Taichi alacağım. Sebebi ise maliyetini dikkate aldığımda sağladığı donanımsal imkanlar ile mukayese edilecek seviyede bir model bulamadım. Bir konu soru işareti kaldı. Anakart mosfet yapısında + faz olmaması sorun teşkil eder mi? Örneğin 18+1+1 105 Amper faz sayısı ile yalnızca 20 (105 Amper) yazan faz sayısı aynı şeyi mi ifade ediyor? + faz sayısı ile ifade edilen şey nedir. Bu + fazlar farklı donanımları mı besliyor? Açıklayıcı bir bilgilendirme sizlerden rica ediyorum. Hepinize saygılar.
Amper önemli.Bu anakart taş gibi alınır.ama newegg'in kötü bir şöhreti var diye biliyorum çok güvenilir değil galiba.

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
DDR4:Link Removed
DDR5 :
Link Removed
Link Removed
Bunları da tercih edebilirsiniz.Güç ve soğutma anlamında çok iyi anakartlar.

İbrahim Bilen

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Amper önemli.Bu anakart taş gibi alınır.ama newegg'in kötü bir şöhreti var diye biliyorum çok güvenilir değil galiba.
Yapıştırdım bakalım. Amazondan farkı yok bana göre ama tek sıkıntı nakliye esnasında oluyor. Bundan sonrası nasip göreceğiz bakalım. Türkiye ' de 8400 TL ye böyle kart almak hayal maalesef.

besT4

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0

Görüntü olarak gayet şık ve kaslı görünen bir anakart. Yanlış hatırlamıyorsam arkasında anakart koruma kalkanı da var. Yakın zamanda AsRock B550 Steel Legend kullanıcısı olarak fiyat+kalite diyorum. Lakin RGB yazılımı (POLYCHROME RGB) kafayı yiyor, bu durumu yaşarsanız bios ayarlarına girdiğinizde ordaki rgb ayarlarından ayarlamanız gerekir bu da kullanım kolaylığını biraz kötü etkiliyor tabi. Haricinde performans ve dayanıklılık konusunda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.