Neler yeni
Windows 10 22H2 İndirme Linki

Windows 10 22H2 İndirme Linki 19045.2006

indirmek için izniniz yok

En son Windows güncelleştirmelerindeki yenilikler​

  • Gelişmiş Wi-Fi güvenliği için WPA3 H2E standartları desteğinin keyfini çıkarın
  • Makine öğrenimi ve diğer yoğun işlemli iş akışlarına yönelik Linux için Windows Alt Sistemi (WSL) ve Windows'ta Linux için Azure IoT Edge (EFLOW) dağıtımlarında GPU hesaplama desteği alın

Akışınızda kalırken güncel haberleri alın​

Haberler ve ilgi alanları araç çubuğu

En son haberleri, hava durumunu, spor haberlerini ve daha fazlasını hızla kontrol etmek için görev çubuğundan Haberler ve ilgi alanları'nı açın. Bir bakışta gündemi yakalayın, ardından yaptığınız işe geri dönün.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.


Favori renk modunuzu seçme​

Windows Ayarlarında koyu modda gösterilen Renkler sayfası


Açık veya Koyu moda geçerek uygulamalarınızın ve uygulama kutucuklarının öne çıkmasını sağlayın. Başlat > Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler 'i seçin. Renginizi seçin altından, Açık veya Koyu modu seçin.

Ayarlar’da Açık veya Koyu modu ayarlama

Web sitesi sekmelerinizi takip etme​

Microsoft Edge’de görev çubuğuna sabitlenmiş iki web sayfasının önizlemesi


Sık kullandığınız bir web sitesinde bulunuyorsanız ve birçok sekme açıksa, bu siteyi görev çubuğunuza sabitleyin. Ardından, tüm açık sekmelerin önizlemesini görmek için imleci sabitlenen öğenin üzerine getirin.

Web sitesini görev çubuğuna sabitlemek için Microsoft Edge içinde Ayarlar ve daha fazlası > Diğer araçlar > Görev çubuğuna sabitle seçeneğine gidin.Alt + Sekme tuşları ile açık web sayfaları arasında hızlıca geçiş yapma​

Microsoft Edge’de Alt + Sekme tuşlarını kullanarak açık web sayfaları arasında geçiş yapma


Microsoft Edge’deki web sitesi sekmeleri dahil, açık olan tüm uygulamalar ve öğeler arasında geçiş yapmak için Alt tuşunu seçin ve Sekme tuşuna dokunun.Cihazınızda Microsoft hesaplarını parolasız kullanma​

Microsoft hesaplarında oturum açmak için Windows Hello’yu kullanma seçeneği açık.


Cihazınızda Microsoft hesaplarıyla Windows’ta oturum açarken parolaları kaldırarak cihazınızın daha da güvenli olmasını sağlayın. Başlat > Ayarlar > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri'ne gidin ve ardından Microsoft hesapları için Windows Hello oturumu açmayı gerektir ayarını açın.

Metin imlecinizin daha kolay bulunmasını sağlama​

Metin imlecine ait Ayarlar sayfası


Metin imleci göstergesi metin imlecinize bir boya sürerek metin denizi içinde daha kolay bulunmasını sağlar. Açmak ve boyutunu ve rengini değiştirmek için Başlat > Ayarlar   > Erişim Kolaylığı > Metin imleci seçeneğine gidin.

Hızlı bir şekilde etkinlik oluşturma​

Bilgisayar görev çubuğundaki bir takvim girişi alanı


Doğrudan görev çubuğundan takviminize bir etkinlik veya anımsatıcı ekleyin. Görev çubuğunda tarihi ve saati seçin, ardından Etkinlik veya anımsatıcı ekle yazılı metin kutusuna ayrıntılarınızı girin.

Görev çubuğundan bildirim ayarlarına gitme​

Bildirimler menüsündeki bildirimleri yönet seçeneği.


Bildirimlerin nerede gösterileceğini ve nasıl sıralanacağını seçmek için görev çubuğunda Bildirimler > Bildirimleri yönet’i seçin.

Klavyenizden emoji ekleme​


Emoji paneli kısayolu


Kendinizi istediğiniz şekilde ve yerde ifade edin. Bir emoji paneli açmak için Windows logo tuşu + nokta (.) tuşlarına basın. Bir açıklama yapmak üzere metinle veya noktalama ve para birimi gibi simgelerle yüzler oluşturmak için kaomoji’leri kullanın.

Microsoft deneyimini Android telefonunuza taşıyın​

Microsoft Launcher uygulamasıyla Microsoft deneyimini Android telefonunuza getirin


Android telefonunuzda Google Play Store uygulamasını açın, arama kutusuna Microsoft Launcher yazın ve ardından uygulamayı yükleyin. Microsoft Launcher yüklendikten sonra her gün yenilenen Bing duvar kağıtlarını kullanabilir, Office belgelerinizi ve takviminizi eşitleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

İşaretçinizi kolayca görülebilir hale getirme​


Erişim kolaylığı ayarlarından imlecinizin veya işaretçinizin büyüklüğünü değiştirin.


İşaretçinizi ekranınızda bulma konusunda sorun yaşıyorsanız işaretçinizi daha büyük hale getirin veya rengini değiştirin. Başlat > Ayarlar > Erişim Kolaylığı > Fare işaretçisi'ni seçin.

İşaretçi ayarlarını değiştirin

Ekranınızdaki öğeleri büyütme​


Metni büyütme kaydırıcısı


Yalnızca ekranınızdaki metni büyütmek için Başlat > Ayarlar > Erişim Kolaylığı > Ekran öğesini seçin, ardından Metni büyüt öğesinin altındaki kaydırıcıyı ayarlayın. Her şeyi büyütmek için Her şeyi büyüt altındaki açılan menüden bir seçenek belirleyin.

Ayarlar’da öğeleri büyütme

Resim yakalamak, işaretlemek ve paylaşmak için Alıntı ve Taslak uygulamasını kullanma​

Ekranın bir kısmında ekran alıntısı alma


Ekran taslağı artık Alıntı ve Taslak olarak adlandırılmaktadır. Ekranınızdaki öğelerin ekran alıntısını almak veya önceki bir resmi işaretleyip paylaşmak için Alıntı ve Taslak’ı açın. Görev çubuğundaki arama kutusuna alıntı ve taslak yazın, ardından uygulamayı açmak için sonuçlar listesinden Alıntı ve Taslak'ı seçin.

Hızlı bir şekilde ekran alıntısı almak için Windows logo tuşu + Shift + S tuşlarına basın. Ekranınızın karardığını ve imlecinizin artı şeklinde gösterildiğini görürsünüz. Kopyalamak istediğiniz alanın kenarındaki bir noktayı seçin ve imleçle sağ tıklayın. İmlecinizi hareket ettirerek yakalamak istediğiniz alanı vurgulayın. Aldığınız alan ekranınızda görünür.

Aldığınız görüntü panonuza kaydedilir ve bir e-postaya veya belgeye yapıştırmaya hazır hale gelir. Görüntüyü düzenlemek istiyorsanız ekran alıntınızı aldıktan sonra görünen bildirimi seçin. Alıntı ve Taslak kaydetme, kopyalama ve paylaşma seçenekleri sunar ve tümü değiştirilebilir çizgi genişliklerine sahip bir kalem, vurgulayıcı ve silgi içerir.
Yazar
bukibuks
İndirilme
3
Görüntüleme
410
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız 0 değerlendirme

bukibuks ait diğer kaynakar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.