Neler yeni

XBOX Series S vs RTX3050 PC

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Selamlar,

Internette günlük sörfümü yaparken ( web ilk yaygınlaştığında internette sörf yapmak diye bir deyim vardı - yaşım ortaya çıktı ) gördüm ki Xbox ile PC karşılaştırılması yapılmış. Size burada FPS değerleri ve grafik detaylarının karşılaştırıldığı birkaç kıyaslama yapacağım. Tabi bir de fiyat.

RTX3050 pc olarak Link Removed fiyat yazıyorum. : 16195 TL ( daha ucuzu da varsa konu altına yazabilirsiniz )
XBOS Series S ürünü olarak da
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
baz aldım : 6700TL ( baya ucuzmuş aslında )

Testler 1080p çözünürlükte yapılmış. Hadi başlıyoruz.

Aşağıdaki tüm görüntülerde SOLDA ; XBOX Series S ve SAĞDA ; RTX3050 PC olacaktır.

Burda gölge detaylarındaki farklılığa dikkat çekmenizi istiyorum. Zaten bariz şekilde PC önde duruyor

golgedetayları.jpg

Burada ufak bir envoirement detayı var. Sağda yine ağaç yapraklarına baktığımızda daha detaylı bir görüntü var.

agacdetay.jpg

Alttaki fotoğrafta yine uzaktaki detayların Xbox'ta oldukça düşük olduğu bariz bir şekilde görülüyor, tekrar hatırlatmak isterim iki görüntü de 1080P çözünürlükteki karşılaştırmalar.

uzaklık.jpg

Üstte paylaşmıştım fakat zemin detayına daha yakından baktığımızda çok daha keskin ve kontrastlı bir görüntü RTX3050 tarafında bizi karşılıyor

zemindetaylai.jpg

Karşılaştırmadaki son data ise FPS tarafında solda XBOX Series S 'te 30fps sabit oynamamız gerekiyorken PC tarafında bu limitlendirme yok ve ortalama 33 fps ile çok daha yüksek detayları görebiliyoruz.

fps.jpg

Yine de fiyat karşılaştırıldığında oyunun kendisinden edindiğimiz deneyim grafikler biraz daha soft olsada XBOX epey karlı tarafta.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme:

egebttl

Yeni Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bilgisayarların sağladığı avantajları da ele alırsak bilgisayar almak bana daha mantıklı geliyor. Tabiki düşük bütçe için xbox almak daha mantıklı. Ama ışın izleme teknolojisi kullanılmayacaksa tabiki rtx 3050 yerine rx serisinden bir kart alıp daha ucuza daha çok performans almak mümkün. Ben böyle bir durumda kalsaydım 3050'yi xbox'a tercih ederdim.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Bilgisayarların sağladığı avantajları da ele alırsak bilgisayar almak bana daha mantıklı geliyor. Tabiki düşük bütçe için xbox almak daha mantıklı. Ama ışın izleme teknolojisi kullanılmayacaksa tabiki rtx 3050 yerine rx serisinden bir kart alıp daha ucuza daha çok performans almak mümkün. Ben böyle bir durumda kalsaydım 3050'yi xbox'a tercih ederdim.
Bu durum benim için de aynı. Yalnızca oyun oynayacak adamın da PC'ye o parayı vermesine gerek yok tabi ama o tarafta da ne kadar fazla oyun var, fiyatları nasıl orasını da hiç bilmiyorum. Belki içimizden Xbos Series S kullanan birisi çıkıp bizi kullanıcı yorumlarıyla aydınlatır. :coffee:

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Selamlar,

Internette günlük sörfümü yaparken ( web ilk yaygınlaştığında internette sörf yapmak diye bir deyim vardı - yaşım ortaya çıktı ) gördüm ki Xbox ile PC karşılaştırılması yapılmış. Size burada FPS değerleri ve grafik detaylarının karşılaştırıldığı birkaç kıyaslama yapacağım. Tabi bir de fiyat.

RTX3050 pc olarak Link Removed fiyat yazıyorum. : 16195 TL ( daha ucuzu da varsa konu altına yazabilirsiniz )
XBOS Series S ürünü olarak da
baz aldım : 6700TL ( baya ucuzmuş aslında )

Testler 1080p çözünürlükte yapılmış. Hadi başlıyoruz.

Aşağıdaki tüm görüntülerde
SOLDA ; XBOX Series S ve SAĞDA ; RTX3050 PC olacaktır.

Burda gölge detaylarındaki farklılığa dikkat çekmenizi istiyorum. Zaten bariz şekilde PC önde duruyor

Ekli dosyayı görüntüle 554

Burada ufak bir envoirement detayı var. Sağda yine ağaç yapraklarına baktığımızda daha detaylı bir görüntü var.

Ekli dosyayı görüntüle 555

Alttaki fotoğrafta yine uzaktaki detayların Xbox'ta oldukça düşük olduğu bariz bir şekilde görülüyor, tekrar hatırlatmak isterim iki görüntü de 1080P çözünürlükteki karşılaştırmalar.

Ekli dosyayı görüntüle 557

Üstte paylaşmıştım fakat zemin detayına daha yakından baktığımızda çok daha keskin ve kontrastlı bir görüntü RTX3050 tarafında bizi karşılıyor

Ekli dosyayı görüntüle 558

Karşılaştırmadaki son data ise FPS tarafında solda XBOX Series S 'te 30fps sabit oynamamız gerekiyorken PC tarafında bu limitlendirme yok ve ortalama 33 fps ile çok daha yüksek detayları görebiliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 559

Yine de fiyat karşılaştırıldığında oyunun kendisinden edindiğimiz deneyim grafikler biraz daha soft olsada XBOX epey karlı tarafta.

Siz ne düşünüyorsunuz ?
Dün Mert Bayantemur 9999TL den
sistemi yayınladı. Yani referans alırken dikkatli olalım.
Hikayeli oyun seven adam Xbox alabilir. Ama rekabetçi birisi için (benim gibi) pc almak daha mantıklı.
Ayrıca pc kullanımı net bir şekilde daha rahat, twitch, youtube vb. sitelerde rahatça takılabilirsin.
Bir de series s çoğu oyunda 60FPS, bazı oyunlarda 120FPS destekliyor. Bu da bir dezavantaj

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Dün Mert Bayantemur 9999TL den
sistemi yayınladı. Yani referans alırken dikkatli olalım.
Hikayeli oyun seven adam Xbox alabilir. Ama rekabetçi birisi için (benim gibi) pc almak daha mantıklı.
Ayrıca pc kullanımı net bir şekilde daha rahat, twitch, youtube vb. sitelerde rahatça takılabilirsin.
Bir de series s çoğu oyunda 60FPS, bazı oyunlarda 120FPS destekliyor. Bu da bir dezavantaj
Bu hazır sistemler çabuk bitiyor ve ulaşılamıyor diye bunlardan almak istemedim, tabiki sistem peşinde olan adam bunları takip edecek :)

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Bu hazır sistemler çabuk bitiyor ve ulaşılamıyor diye bunlardan almak istemedim, tabiki sistem peşinde olan adam bunları takip edecek :)
Saniyesinde stok bitiyorken acaba custom script veya bi shopping exe si mi kullanılıyor diye sorguluyorum stoğun bitmesi 2-3 saniye alırken kredi kartı kayıtlı bile olsa bu insanlar ne ara kredi kartı sms ini onaylıyor hiç anlamıyorum.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Haydaa bybarisss bybarisss stok tükenmiş biz daha konuşurken. İşte bu yüzden kendim rastgele şekilde toplayıp paylaştım :)

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Saniyesinde stok bitiyorken acaba custom script veya bi shopping exe si mi kullanılıyor diye sorguluyorum stoğun bitmesi 2-3 saniye alırken kredi kartı kayıtlı bile olsa bu insanlar ne ara kredi kartı sms ini onaylıyor hiç anlamıyorum.
Dün 2 kere stoğa girdi. Takip eden alır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.