Neler yeni

Rehber WordPress Nedir ?

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Katılım
26 Eki 2022
Konular
300
Mesajlar
1,563
Çözümler
1
Puanları
11,883
ModArt Kredi
0
Ücretsiz, kullanım kolaylığı sunan, kodlama bilgisi gerektirmeyen WordPress, kısaca içerik yönetim sistemi olarak tanımlanabilir. 2003’ten bu yana aldığı güncellemeler ve eklenen yenilikler ile gelişerek birçok kullanıcıya ulaşan WordPress ile en pratik şekilde web site oluşturmak mümkün hale gelmiştir. Telefon, bilgisayar veya tablet üzerinden düzenlemeler yapılabilen WordPress, dünyada en çok popüler olan web site hazırlama platformlarından birisidir.

WordPress İle Oluşturulabilecek Web Siteleri

Kişisel bloglar ve çeşitli kategorilerdeki resmi web sitelerini WordPress aracılığıyla gerçekleştirmek oldukça basit. WordPress sayesinde
• Online alışveriş siteleri,
• Sosyal ağlar,
• Forumlar,
• Chat odaları,
• Haber portalı gibi birbirinden farklı alanlardan web sitesi oluşturmak mümkün.

Kimler WordPress Kullanıyor?

Turhost.com’un WordPress hakkındaki yazısında bulunan verilerde görüldüğü üzere internet ortamı üzerinde var olan web sitelerin %35,2’sinin WordPress ile oluşturulduğu bilinmektedir. Toyota, Microsoft, Nginx, Plesk, BBC America gibi ünlü markalara ait web siteleri WordPress ile hazırlanmış olan web sitelerine verilecek örnekler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

WordPress’in Sevilen Özellikleri

En sevilen WordPress özellikleri arasında yüksek bant genişliği sayesinde web site içerisine sınırsız veri yükleme imkanı, arama motoru optimizasyonu sayesinde oluşturulan web sitesini arayan ziyaretçiler için kolay bulunabilir olma özelliği, 1 yıl boyunca ücretsiz olarak kullanılabilen alan adı hizmeti, Premium temalar, 200 GB depolama alanı ve para kazanmak için WordAds reklam ağı hizmeti yer almaktadır.

WorPress’in Sağladığı Avantajlar

Hem kurumsal hem de kişisel web siteleri için gerekli arayüz desteğini sağlayan WordPress, kullanıcılarına sunduğu birçok farklı avantajla web site hazırlama kanalları arasındaki rekabette oldukça fazla artı kazanıyor. Bu avantajlardan birkaçı;

• Hiçbir ücret ödemeden WordPress’in tüm özelliklerinden yararlanmak mümkün.
• Açık kaynaklı bir altyapıya sahip, böylelikle hem web sitenin hem de web site içeriğini sahibi yalnızca site kurucusu olur.
• Teknik bilgisi olmayan kişiler için son derece idealdir. Arka planında hiçbir kodlama bilgisi gerektirmeden web site tasarlamaya yardımcı olur.
• 5000’den fazla WordPress temasıyla birlikte seçenek imkanı sunar. Web site içeriğine ve verilen hizmete en uygun web site görünümüne kavuşmayı kolaylaştırır.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.