Neler yeni

Türkiye'de hobi edinmenin pahalı olması

• Konbuyu başlatan yusasa
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 23
  • Görüntüleme 989

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Şimdi tabi karamsarlığa düşüren yorumlarımız oluyor ama hayatın gerçeği de bu kimse kusura bakmasın.
Bizler şu an açta açıkta kalmadığımıza şükrediyoruz. Ve bununla mutlu oluyoruz.
Kazandığınızla yetinmeyi bilin derler ya biz zaten yetiniyoruz.

En büyük kişisel gelişim maddi imkanların olmadığı şartlarda Bol bol okumak bilgine bilgi katmak bu kadar basit.
Elimizin altında internet var araştır oku öğren fırsatın varken.
Paran olduğu zamanda öğrendiğin şeylerle hobisel çalışmalar gerçekleştirebilirsin.

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bizim çocuk için daha şimdiden yok Dramaya yok basketbola yok işte Lego'nun çocuklar için Robotik kodlama akadesi varmış oraya mı yazdırsak diye diye bizim Hatun kafamın etini yiyor.
Durum ne yazik ki birakin hobi edinmeyi nesli bilincli sekilde devam ettirebilmek icin bile pahali, sizin aksinize baba degilim ama abi oldugum icin az cok tahmin edebiliyorum o hisleri.

Kazandığınızla yetinmeyi bilin derler ya biz zaten yetiniyoruz.
Bence bizim yetinmeye degil, tatmin olmaya ihtiyacimiz var. Tabii ki eldeki 5 ise 10'un verecegi tatmin hissi hissedilemez, ancak neden 10 varken 5'e razi olalim? Bazilari 5'i bulduguna sukret 1 almak varken diyor, bizim belki de bu konusmayi yapmamiza sebep olan sey de bu dedikleri sukretme sevdasi. Sukredelim, ama "ben bu kadariyla da yetinirim" demeyelim.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Durum ne yazik ki birakin hobi edinmeyi nesli bilincli sekilde devam ettirebilmek icin bile pahali, sizin aksinize baba degilim ama abi oldugum icin az cok tahmin edebiliyorum o hisleri.

Bence bizim yetinmeye degil, tatmin olmaya ihtiyacimiz var. Tabii ki eldeki 5 ise 10'un verecegi tatmin hissi hissedilemez, ancak neden 10 varken 5'e razi olalim? Bazilari 5'i bulduguna sukret 1 almak varken diyor, bizim belki de bu konusmayi yapmamiza sebep olan sey de bu dedikleri sukretme sevdasi. Sukredelim, ama "ben bu kadariyla da yetinirim" demeyelim.
Tabiki her zaman daha iyisini isteyip, bunun için gayret göstermeliyiz ama elinde 5 varken sen mutlu olma kriterini 10 yaparsan hayat zulüm gibi gelir. O yüzden elindekilerle mutlu olup, şükredip daha fazlası için gayret göstermeliyiz. Olur veya olmaz.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0

Yetinme kısmında bahsettiğim aslında belli kesime laf sokmaktı :)
Hani derler bazıları yok siz yetinmeyi bilmiyorsunuz biz biliyoruz biz yaptık sizin nesil rahat falan filan diye.
Asıl bizim nesil elindeki ile yetiniyor. Çünkü yetinmeye mecbur. İstese de istemese de mecburi yetinme durumu var..

Daha fazlasını her insan daima beklemeli. Yoksa bir geleceği hayali veya planı olamaz. Gelişim için daima Daha fazlası lazımdır.
Aza tama edemeyen çoğu bulamazmış derler ya bu gelmiş geçmiş en büyük kolpa cümlelerden biridir.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Şükür kavramı bu kadar küçük olamaz
Ekmek 5tl şükür , eski fiyatlarla yeni fiyatları karşılaştırınca birileri sen şükür etmeyi bilmiyorsun nankör bunu diyenlerde geçinemiyo zaten dolar 16-18 den 10 düştü vay adam işte düşürdü peki soru neden dolar 3,4,5,6,7,8 .. 18 oldu bunu düşünen insan varmı bilemiyorum nası kafada yaşıyolar bu bir dünya düzenidir zengin hep zengin olur fakir hep fakir "hiyerarşi" halen Tansu çillerden akıl alıcak kadar şeyler iyiler😅insan herşeyin en iyisine layıktır yaratılışta da en üştün varlık insandır

yusufmngs

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Levon Turaç ModArt Levon abi karamsarlık değil ülkenin gerçekleri bunlar. 22 yaşındayım üni bitecek 1. sınıftan bu yana hem okuyorum hem çalışıyorum. Vallahi toplasan 10 defa bile arkadaşlarımla bir akşam dışarı çıkıp çay kahve içmemişimdir. Bu ülke bize bir gençlik borçlu. Bir genç için bir ev arabayı, gitar basketbol kurusunu boş ver istediği ceketi, montu almak hayal oldu. Bir bot olmuş 2k. İnsanların gerçekleri görebilmesi için daha ne olması gerekiyor bilmiyorum.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Levon Turaç ModArt Levon abi karamsarlık değil ülkenin gerçekleri bunlar. 22 yaşındayım üni bitecek 1. sınıftan bu yana hem okuyorum hem çalışıyorum. Vallahi toplasan 10 defa bile arkadaşlarımla bir akşam dışarı çıkıp çay kahve içmemişimdir. Bu ülke bize bir gençlik borçlu. Bir genç için bir ev arabayı, gitar basketbol kurusunu boş ver istediği ceketi, montu almak hayal oldu. Bir bot olmuş 2k. İnsanların gerçekleri görebilmesi için daha ne olması gerekiyor bilmiyorum.
Az kaldı kardeşim az sabır az kaldı

yusufmngs

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Beyler ama acı bi gerçek var bu halimizi bile arıyıcaz kim gelse gelsin düzelmez bizde gelsek bozuluruz o güçü elimizde olsa
dostum siyasete de girmek istemiyorum ama asıl hedef zaten bu kontrolsüz güç yerine eski sisteme dönmek. Ve inan bizim ülkemiz o kadar güçlü bir ülke ki. Sadece doğru politikalar ile yönetilse 1 senede kriz ortamı kalkar 3-4 yılda düzeliriz. Sadece doğru yönetmek gerekiyor. Her şeyi yapabilirler ama KİMSE BİZDEN UMUDUMUZU SÖKÜP ALAMAZ. Her şey çok güzel olacak inşallah.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Şükür kavramı bu kadar küçük olamaz
Ekmek 5tl şükür , eski fiyatlarla yeni fiyatları karşılaştırınca birileri sen şükür etmeyi bilmiyorsun nankör bunu diyenlerde geçinemiyo zaten dolar 16-18 den 10 düştü vay adam işte düşürdü peki soru neden dolar 3,4,5,6,7,8 .. 18 oldu bunu düşünen insan varmı bilemiyorum nası kafada yaşıyolar bu bir dünya düzenidir zengin hep zengin olur fakir hep fakir "hiyerarşi" halen Tansu çillerden akıl alıcak kadar şeyler iyiler😅insan herşeyin en iyisine layıktır yaratılışta da en üştün varlık insandır
Berat niye yazıp siliyon ya kalsın bence gayet iyi fikrini belirtmişsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler