Neler yeni

Topladığım Sistem Hakkında Bilgi

ŞiLeLi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar;
Uzun süredir PC işleri ile uğraşmıyordum. En son elimdeki DDR3 sistemi DDR5 sistem ile değiştirme kararı aldım. Yeni nesil ürünler hakkında da çok fazla bilgi sahibi değilim.
Malum ithal ürünlere gelen ek vergi zamlarından dolayı çok fazla araştırma fırsatı bulamadan ilk mağazada soluğu alarak aşağıdaki sistemi toplattım.
Kazık mı yedim, iyi mi yaptım emin değilim. Görüşünüzü paylaşabilirseniz memnun olurum. Geceleri uyumakta zorluk çekiyorum :)

Sistem Özellikleri;

Anakart: Gigabyte H610M v2 İntel DDR5 5600 Mhz
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 460 TI Windforce 8 GB DDR6 128 Bit
İşlemci: İntel İ5 12400 F 1700 Soket 12. Nesil 2.50 GHz 18 MB Ön Bellek 10 nm
Ram: Gskill 16 GB Ripjaws S5 DDR5 5600 MHz CL46 Single Ram (CL değeri yüksek geldi, bana söylenilen ram kapasiteleri arttıkça CL değerleri de artmaya başladı oldu)
Hard Disc: Crucial 1 TB P3 Plus Serisi SSD (Okuma 5000/ Yazma 3600 MB)
Kasa: Xigmatek Lux G 4x120mm RGB Fanlı 750 W MidT ATX

Bu sisteme indirimli haliyle yaklaşık 10 gün önce taksitsiz 37.000 TL ödedim.

beratakdemir00

Uzman Üye
Uzman
Konular
206
ModArt Kredi
0
hocam biraz pahalıya almışsınız(kazık yemiş olabilirsin evet)
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

üstüne biraz daha ekleyip rtx4070 süper olan bir sistem alabilirdiniz

ŞiLeLi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
hocam biraz pahalıya almışsınız(kazık yemiş olabilirsin evet)

üstüne biraz daha ekleyip rtx4070 süper olan bir sistem alabilirdiniz
Öncelikle yorumun için teşekkür ediyorum.
Bu sistemi bendeki PC'yi almadan önce gördüm ve Gaming.Gen.tr'nin bayisine gittim. Biraz daha indirim yapmalarını, o kadar bütçeye çıkamadığımı falan söyledim ama ne yazık ki bir kuruş indirim yapamayacaklarını söylediler. Aradaki fark 6200 TL evet ama benim için 37.000 TL bile büyük bir bütçeydi. Neyse sağlık olsun yiyeceğimiz bir kazık daha varmış :D Alıştık artık

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Çok para vermişsiniz. Keşke almadan buraya bi yazaydınız O paraya çok güvenilir yerlerden daha iyi bi hazır pc toplardık.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
18
ModArt Kredi
0
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanıp stres atmanız dileğiyle. Fiyata gelince seni üzmek istemem ama biraz fazla vermişsin. Olsun bu da ders olur sonraki güncellemelerinde daha kapsamlı bir araştırma yaparsın. Veya bir bilene sorarsın :)

ŞiLeLi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Öncelikle hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanıp stres atmanız dileğiyle. Fiyata gelince seni üzmek istemem ama biraz fazla vermişsin. Olsun bu da ders olur sonraki güncellemelerinde daha kapsamlı bir araştırma yaparsın. Veya bir bilene sorarsın :)
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
Fiyat konusunda hep kuşkuda kaldım zaten, beni geren ve acele etmeme sebep olan, artırılan vergilerdi. Fiyatlara yansımadan iyi kötü bir ddr5 sistem kurayım sonra parça parça da olsa geliştiririm kafasıyla acele ettim. Zamanında bu fiyata DDR5 4070'li sistemi almadığıma pişman oldum, buna da pişman olmayayım kafasıyla bir cahillik ediverdik :)

ŞiLeLi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Çok para vermişsiniz. Keşke almadan buraya bi yazaydınız O paraya çok güvenilir yerlerden daha iyi bi hazır pc toplardık.
Zam korkusu ve cahillikle aceleyle verilmiş bir karardı. Görüşleriniz için teşekkür ederim. En azından geliştirme aşamasında destek alabileceğim bir forum var artık. Keşke daha öncesinde keşfetseydim burayı da, yapacak birşey yok artık sağlık olsun demekten başka

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.