Neler yeni

Sizce Asgari Ücret Ne Kadar Olmalı?

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
bence 10k altı olmaması lazım ama %75 diyorum 8250 olacak bu da koltuk çocuk kandırırlar ya attaya gitti bizim koltuk da attaya gitmemesi için o da

Moderatör tarafında düzenlendi:

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
bence 10k altı olmaması lazım ama %75 diyorum 8250 olacak bu da koltuk çocuk kandırırlar ya adddaya gitti bizim koltuk da addaya gitmemesi için o da
Asgari ücret bu şartlarda 15.000 TL olmalı.
Fakat bence asgari ücret artırımı faiş olması yerine pahalılığın gerilemesine odaklanılmalı.
Asgari ücret 8.500tl olursa domatesi artık 50tl ye ekmeği de 10tl ye alırız.

Dediğim gibi pahalılık düşmediği süreci Halk asgari ücreti zammına sevinse de hiç bir işe yaramayacağını sonradan anlar.
Domatesi salatalığı biberi 5tl ye ekmeği 2-3tl ye almayı beklemek dururken asgari ücrete zam beklemek bazı kişilerin kafa yapısının hala değişmediği anlamına gelir.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
226
ModArt Kredi
0
bence 10k altı olmaması lazım ama %75 diyorum 8250 olacak bu da koltuk çocuk kandırırlar ya attaya gitti bizim koltuk da attaya gitmemesi için o da
Unutmadan asgari ücret zammı %50 olursa iş verenler yeni personel alımını durdurur. Kaldı ki yılın ortasından beri firmalar personel alımı yapmıyor. Yeni yılda zamla beraber işsizlik seviyesi de ülkemizde artar buda doğal oalrak ekonomiyi kötü etkiler.
Acısı Ocak değil Şubat ve Mart aylarında tahtaya yansır benden demesi 😉

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
İthalatı olabildiğince kısıp yerli üretimi artırıp ihracatı artırmaya yönelik hamlelerin artması lazım. Bunların yanında dövizin de zırt pırt artmaması gerekli. Maaş konusu en son karın ağrımız olmalı. Piyasa fiyatları normalleştirilmeli. 2 gün değil 2 saat ve hatta bazen dakikalar içerisinde değişebilen fiyatlandırma saçmalığından kurtulmalıyız. Serbest piyasanın artık bir şeyini çıkardılar. Ekonominin düzelmesi kimsenin derdi değilse Levon Turaç ModArt Levon da dediği gibi yine maaş zammı sonrası uçan şişen fiyatları görürüz. Devlet biraz otoriter olmalı bence. Bu konularda aşırı serbestiz. Bizdeki siyasilerin sağ sol olayları da dünyadakinden farklı. Sağ da gelse ekonomi aynı yönetiliyor sol da gelse aynı yönetiliyor. Hep ekonomik kriz var hep paramız değer kaybederken aldığımız çoğu ürün de ithal olmaktan bir türlü çıkamıyor. Geçici pansumanlar yarayı kapatmaz özetlemek gerekirse.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Asgari ücret ne olursan olsun sorun çözülmeyecek hatta daha kötü olacaktır. Örnek asgari maaş 10k oldu diyelim halk 1-2 ay sevinecek ama daha sonra yapılan zam miktarı enflasyona yenilecek. Bu sefer de daha çok para basılması gerekecek kısacası saçma sapan bir döngü içerisinde

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Bence asgari ücret keşke artmasa da enflasyon düşse asgari ücretin artması iyi bişey değil he bu zaman da olacaksa 10250 den aşağı olmaması lazım muhtemelen 8 bin TL yapacaklar ama bakalım durum iyi değil hakkımızda hayırlısı

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
olmıcak duaya amin denmez bişey olur 5 yıl se*im yok der bizde tutarız başı artık bizmi mülteci oluruz bilmiyorum

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Bence asgari ücret keşke artmasa da enflasyon düşse asgari ücretin artması iyi bişey değil he bu zaman da olacaksa 10250 den aşağı olmaması lazım muhtemelen 8 bin TL yapacaklar ama bakalım durum iyi değil hakkımızda hayırlısı
Enflasyon düşeceğini pek sanmıyorum yabancı yatırımcı ülkeye giriş yapmıyor çünkü ortada güvensizlik var ben yatırımcı olsaydım türkiye ye yatırım yapmadan önce birkaç düşünürdüm.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Enflasyon düşeceğini pek sanmıyorum yabancı yatırımcı ülkeye giriş yapmıyor çünkü ortada güvensizlik var ben yatırımcı olsaydım türkiye ye yatırım yapmadan önce birkaç düşünürdüm.
Adam ülkesinde kazanıp geliyor buraya krallar gibi tatil yapıyor yatırım yapıp ne yapacak 2 bin Euro getirse babalar gibi tatil yapar

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Asgari ücreti artırmak çözüm değil. Güncel asgari ücretle alım gücünün artırılması gerekiyor. Bu tarıma, teknolojiye, eğitime destek ile olur. Oturup 6 ayda bir asgari ücrete zam yapalım şeklinde olduğunda bu direkt olarak enflasyon yaratıyor ve asgari ücret kadar herşeyin fiyatı artıyor dolayısıyla 2 ay sonra bir manası kalmamış oluyor.

Emin Can

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
İnananda yaşayabilmek için en azından kış aylarında üşümemek,yaz aylarında evde kavrulmamak için,aileni haftada bir kere yemeğe götürebilmek için en az 15.000 tl olup bugünden sonra zam gelmemesi gerekir.Zira İstanbul’da 2+1 evlerin kiraları nispeten daha güvenli bir mahallede 7-8 bin arasına bulunduğunu düşünürsek 15.000 bile az İstanbul için

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Hepimiz geçiniyoruz yalan söylemeyelim amin diyen bı adamın İngiltere'de evi var isim vermek istemiyorum spoiler verdim

Cevikyusuf

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Asgari ücret e gelen zam bir işe yaramayacak enflasyonu daha da tetikleyecek
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Ki yüzde 50 gelir gekirse 7750 filan olur

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.