Neler yeni

Yardım Sistem ilk açıldığında donmalar oluyır

• Konbuyu başlatan Enesalp
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 24
  • Görüntüleme 939

Enesalp

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Genleşme miktarları saçma olur ama bir ihtimal işlemcini sokete düzgün oturtduğuna emin olmak kolay ama adım adım çözerken aklından çıkartmak adına deneyebilceğin bir şey sokete düzgün şekilde oturmadığı ve zamanla ısıdan milimetrecik genleşip temas kuran işlemci örneği daha önce Jayztwocents in başına geldi :D
Bundan şüphelendim tekrar işlemciyi çıkarıp montaj yaptım. Bu olamaz😄

Enesalp

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Donma sırasında sistem donuyorsa görüntüde donma demediyseniz evet alakası yoktur ama donma olayını ihtimaller ile düşünebiliyorum donma olayını daha da açıklaman lazım... mümkünse startup daki donmayı anlattığın bir videoyu yükleyip linkini atarsan fena olmaz.
Bunu video olarak paylaşacağım

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Bundan şüphelendim tekrar işlemciyi çıkarıp montaj yaptım. Bu olamaz😄
Aklıma gelen ihtimallerin çoğunu yazdım artık bir şekilde farklı bir anakartta denemek lazım veya bios updateleri siteye yüklendiği an dua edip indirip denemek lazım.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Geç olmuş yarın konuya tekrardan bakıcam videoyu unutma yeter.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Merhaba, bilgisayar ilk açıldığında kasma ile birlikte donmalar oluyor ve neredeyse ekrandaki herşey donuyor. Kasma sorunu ve donma sorunu 30 sn - 1 dk arası devam ediyor sonra tamamen normale dönüyor. Sistem sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Bu durumun sebebi ne olabilir. Nasıl düzelir arkadaşlar.

Asus rog hero x670E
AMD Ryzen R9 7950x
Gskill 6000mhz CL32 16x2
360mm corsair soğutma
850w corsair psu
1tb 980 pro
X670 E hero mu yoksa Extreme mi
gerçi tek bios atılmış o da ilk bios ama...
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
230
ModArt Kredi
0
Merhaba, bilgisayar ilk açıldığında kasma ile birlikte donmalar oluyor ve neredeyse ekrandaki herşey donuyor. Kasma sorunu ve donma sorunu 30 sn - 1 dk arası devam ediyor sonra tamamen normale dönüyor. Sistem sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Bu durumun sebebi ne olabilir. Nasıl düzelir arkadaşlar.

Asus rog hero x670E
AMD Ryzen R9 7950x
Gskill 6000mhz CL32 16x2
360mm corsair soğutma
850w corsair psu
1tb 980 pro
O sorun hala devam ediyor ben bu gün tekrar kurdum ve Ram testleri yapıyorum. Bir sonraki biosları beklemek gerekecek.
Ram expo olsa da olmasada mevcut bu sıkıntı.

Enesalp

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
RAM’leri EXPO moduna aldığımda sistem geç açılıyor. Belli bir süre RAM hatası alıyorum. O yüzden EXPO’yu devre dışı bıraktım. Açıldığında kasmalar yine de oluyor. Ama açılma hızı normale döndü. RAM hatası vermiyor açılırken

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.