Neler yeni

RYZEN 7 5800X 87- 89 DERECE %70- %90 YÜK ALTINDA

Froggremann

Aktif Üye
Uzman
Konular
15
ModArt Kredi
0
Herkese merhabalar. İki gün öncesinde teslim aldığım yeni işlemcimde termal macun olarak 13.5 mk/W CTG9 termal macunu deepcoolun 120mm lik sıvı soğutmasını kullanmaktayım. Boşta 43 50 derece aralarında seyretmekte işlemcim ve oyunlarda (helldivers ve cod warzone denedim) 88 90 dereceler çıkmakta işlemci w değeri de 108- 133 aralarında değişmekte. Kullanım değerleri %70 -90 arası diye okudum tabi ama düştüğü yerler de oluyor. Sıcaklıklar bana fazla geldi acaba termal macunu mu eksik sürdüm yoksa soğutmam mı yetersiz geliyor emin olamadım. Önerileriniz nelerdir, anakartım b550mk performans kaybı olmadan undervolt yapmak istiyorum yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum.

AORUS RTX 2080Tİ
RYZEN 7 5800X
AEROCOOL TRİNİTY MİNİ KASA
MLD 1 TB M2 SSD
XİGMATEK TAURO G 80+ GOLD 750W
DEEPCOOL 120MM SIVI SOĞUTMA (tam modelini bilmiyorum:D)

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
120 mm sıvı soğutucu ile, o işlemci için, o değerler çok normal. Yani,ısınır.

Biosa girin.core voltage,cpu voltage vs. yazan bi yerler vardır Ordan bi fotoğraf atın.Bi de, eco mode falan yazan bi yerler,(pek sanmıyorum o anakarrtta ama belki olabilir)varmı Bi de ona bakın,biosda.

Froggremann

Aktif Üye
Uzman
Konular
15
ModArt Kredi
0
120 mm sıvı soğutucu ile, o işlemci için, o değerler çok normal. Yani,ısınır.

Biosa girin.core voltage,cpu voltage vs. yazan bi yerler vardır Ordan bi fotoğraf atın.Bi de, eco mode falan yazan bi yerler,(pek sanmıyorum o anakarrtta ama belki olabilir)varmı Bi de ona bakın,biosda.
kule tipine geçiş yapacağım hocam sıvı soğutma yerine öyle bi karar kıldım, undervolt için de atacağım evde değilim şuan

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.