Neler yeni

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Bildiğiniz üzere Yurt dışı alışverişler için ülkemizde 150 Euro limiti 6 ay önce başladı. Fakat Amazon.com site altyapısı elvermediği için tek bir tuşla hepsini ayarlayamıyor.
Hala belli başlı 150 Euro üstü ürünler satın alınabilir durumda fakat genellikle farklı satıcıların ürünlerinde bu durum mevcut. Hatta vergisi içinde olmadan satın alım yapmanız bile mümkün.

Alt kısma eklediğim görseldeki gibi vergisi ödenmeden satın alırsanız gümrükte çok büyük sorunlar yaşarsınız. Kaldı ki 150 Euro limitini aşıp vergisi içinde alsanız bile Türkiye de yine gümrüğe takılıyor ve ticari olarak işlem görüp gümrük müşaviri olmadan beyanname siz ürünü vermiyorlar.

2023-01-01_13h51_52.png

Bu sebepten ötürü Amazon.com da alışveriş yaparken dikaktli olmanızı öneririm.
Amazon kendi sattığı ürünlerde ise parça parça 150 Euro üstü olanları Türkiye'ye gönderime kapatıyor. Az önce Laptop için 4800MHz 64GB bellek alacaktım fakat gönderime kapatılmış ve çok sinir oldum :(

Aynı ürünün 32GB ve 64GB modeli bulunuyordu. 150 Euro altındaki ürün vergi ve kargo ödemesi ile Türkiye'ye gönderiliyor. Fakat 150 Euro limitini geçen ürünü seçtiğiniz de sağda Türkiye'ye gönderime kapalı uyarısı karşınıza çıkıyor 😞

2023-01-01_13h53_28.png
2023-01-01_13h53_41.png

Açıkçası sözün bittiği yerdeyiz. Ne desek ne konuşsak boşa kürek çektiğimizi düşünmeye başladım. Kullanıcıların yani Halkın istekleri talepleri hiç dinlenmiyor. Sizin bu durumdaki fikirleriniz neler?

Son düzenleme:

gürkan1910

Aktif Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
bu ürünleri hem tr de bulamıyoruz yurtdışından alırkende engel oluyorlar. Resmen önümüzü tıkıyolar abi bıktım artık

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
her şeye bir engel anlamıyorum amaçları nedir
herhalde yurtdışından hiçbir şey getirmeyeceğiz böyle giderse kendimize 1 ürün alalım onlara 2 ne güzel:ROFLMAO:

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Ne diyelim. Geçmiş olsun bize. Bakalım daha neler görücez. İnşallah seçim ayağına bizim lehimize hamleler olur 😀

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Yazık be yemin ediyorum yazık bizim diğer ülkelerden neyimiz eksik içine ettiler bırakıp gidecekler böyle ah bu gençlik ah

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.