Neler yeni

Max. 30.000TL Telefon

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Kullandıysan tecrübelerinden bahsedebilir misin? Kamerası nasıldı? Ben teknosaya gidip incelediğimde iphone 13 ile arasında çok fark göremedim ama renkler biraz daha canlıydı. Yakınlaştırmada bulanıklaşma olmuyordu.
Bir de telefonda neler yapıp hangi uygulamaları kullanıyordun?

Render alıyordum, yine iyisin, ondan sonrada ana telefonum olarak 13 Pro Max kullandım 4 ay boyunca. Render aldığım zaman işlemcisi çok ısınıp kendinden kısıyordu. Oyunlarda bu soruna rastlamadım ama işlemcisinin verimsiz olduğunu bilmeni isterim. Çünkü S22 oyun oynayınca bile kısıyor performanstan. Bunda özel soğutma olduğu için belli bir kısma kadar kurtarıyor. Zaten işlemcinin verimsiz olduğunuda bataryasının 1 günü çıkarmamasından anlayabiliriz.

Kamera olarak iPhone 13 çok daha gerçekçi renkler üzerine odaklanırken S22 Ultra doğaldan uzak ama insan gözüne daha iyi gelen renkler veriyor. Tabii bunun bir eksiside çok ışık patlarsa sensör onu daha fazla patlatıp o kısımda hiç bir şey görünmemesine sebep oluyor.

Sağlamlık konusuna gelirsek S22 Ultra sağlam değil, olamaz. Çünkü edge ekrana sahip. Üstelik kavis kısımları daha dayanıksız. Telefon yan düşse bile ekranı parçalanıyor.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Dip not(öğrenci iseniz şu anda kulislerde ve kabinede geçecek konulardan birisi öğrencilere özel indirim misal 10k olan telefonu 5k alabilirsin ama 3 yıl satamama şartı var %95 gelecek 3.5 milyon dan fazla oy kullanacak 18 yaşında olanlar ve üniversite öğrencileri var buna istinaden 1,1.5 ay beklemenizi tavsiye ederim size kalmış birşey)

Nevşehirli

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Bu bütçede gidipte saçma sapan Xiaomi alma. S22U’da alma, şarjı bir günü çıkarmıyor daha. Samsung’un çöp adaptif yenilemesi sayesinde de Netflix gibi film izleme platformları ve oyunlarda saçma sapan droplar yaşanıyor.

Senin yerinde olsam 1 yıl kullanılmamış temiz iPhone 13 Pro alırım bulabilirsem. Olmadı iPhone 13 al geç.
Saçma sapan Xiaomi derken , mi 10t prodan mi 11 ultraya geçtimmm misss

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
iphone 11 yerine mi 10t pro alıcam galiba.

Sen bilirsin, sonra pişman olma ama 😀 Yüksek bütçede asla Xiaomi önermiyoruz. Çünkü Xiaomi’ler belli testlere tabi tutulmazlar, o yüzden kronik sorunlu telefon algısını oluşturdular.

Onun dışında telefon markaları arasında MIUI türk markaların arayüzlerinden bile (saf android kullanıyorlar) daha kötü bir arayüz. Çok bug var ve kısa sürede sistem şişiyor.

Xiaomi asla kamera konusunda başarılı olamadı. Mi 12S Ultra’nın bile kamerası stabilizasyon sorunları ile boğuşuyor.

Genel kalitesine değinmeye bile gerek yok. Xiaomi’nin bir kaç modelini kullandım çünkü.

Sxytix9

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Sen bilirsin, sonra pişman olma ama 😀 Yüksek bütçede asla Xiaomi önermiyoruz. Çünkü Xiaomi’ler belli testlere tabi tutulmazlar, o yüzden kronik sorunlu telefon algısını oluşturdular.

Onun dışında telefon markaları arasında MIUI türk markaların arayüzlerinden bile (saf android kullanıyorlar) daha kötü bir arayüz. Çok bug var ve kısa sürede sistem şişiyor.

Xiaomi asla kamera konusunda başarılı olamadı. Mi 12S Ultra’nın bile kamerası stabilizasyon sorunları ile boğuşuyor.

Genel kalitesine değinmeye bile gerek yok. Xiaomi’nin bir kaç modelini kullandım çünkü.
pişman olmam 11 alıcak çevremdekilere ve bende dahil almadık.Hatta arkadaşım s22 aldı 11 alıcaktı normalde. İphone 11 e 60 hz ekran ve fhd bile olmaması yeterli oluyor. mi10t pro 144 hz ekran 108mp kamera ve 8k video ile gözümde daha hoş duruyor. Oyunlarda mesela pubg oynuyorum bazen ve 90 fps çoğu telefonda yok mi10t pro da var.Daha hoş bir telefon geldi gözüme 1-2 haftadır araştırıyorum

kayn

Yeni Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Render alıyordum, yine iyisin, ondan sonrada ana telefonum olarak 13 Pro Max kullandım 4 ay boyunca. Render aldığım zaman işlemcisi çok ısınıp kendinden kısıyordu. Oyunlarda bu soruna rastlamadım ama işlemcisinin verimsiz olduğunu bilmeni isterim. Çünkü S22 oyun oynayınca bile kısıyor performanstan. Bunda özel soğutma olduğu için belli bir kısma kadar kurtarıyor. Zaten işlemcinin verimsiz olduğunuda bataryasının 1 günü çıkarmamasından anlayabiliriz.

Kamera olarak iPhone 13 çok daha gerçekçi renkler üzerine odaklanırken S22 Ultra doğaldan uzak ama insan gözüne daha iyi gelen renkler veriyor. Tabii bunun bir eksiside çok ışık patlarsa sensör onu daha fazla patlatıp o kısımda hiç bir şey görünmemesine sebep oluyor.

Sağlamlık konusuna gelirsek S22 Ultra sağlam değil, olamaz. Çünkü edge ekrana sahip. Üstelik kavis kısımları daha dayanıksız. Telefon yan düşse bile ekranı parçalanıyor.
Doğal çekmesini sevmemeniz göreceli bir kavram, zira S22 Ultra param parça ediyor iPhone 13 modelini.
Screenshot_20230130-155554.png

Screenshot_20230130-155541.png

Screenshot_20230130-155606.png

Ayrica oyun oynarken performansı kısma Android 12 ile artık 30 saniyelik bir işlemle devre dışı bırakılabiliyor. Zira düz iPhone 13 modelinde metal de yok Genshin gibi bir oyunda 15 dakika dayanmiyor hemen throttle yemeye başlıyor. S22 Ultra'da böyle bir durum söz konusu değil. Tabii ki S22U da throttle yiyor ama iPhone 13 modelinden daha geç yiyor. Yani sizin dediğiniz gibi iPhone 13 kasmiyorda S22 Ultra kasiyor diye bir şey yok.
Screenshot_20230130-160409.png

Ekran görüntüsü aldığım video:

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Doğal çekmesini sevmemeniz göreceli bir kavram, zira S22 Ultra param parça ediyor iPhone 13 modelini.
Ekli dosyayı görüntüle 3136
Ekli dosyayı görüntüle 3135

Ekli dosyayı görüntüle 3137

Ayrica oyun oynarken performansı kısma Android 12 ile artık 30 saniyelik bir işlemle devre dışı bırakılabiliyor. Zira düz iPhone 13 modelinde metal de yok Genshin gibi bir oyunda 15 dakika dayanmiyor hemen throttle yemeye başlıyor. S22 Ultra'da böyle bir durum söz konusu değil. Tabii ki S22U da throttle yiyor ama iPhone 13 modelinden daha geç yiyor. Yani sizin dediğiniz gibi iPhone 13 kasmiyorda S22 Ultra kasiyor diye bir şey yok.
Ekli dosyayı görüntüle 3138
Ekran görüntüsü aldığım video:

GoS farklı şey, throttle farklı şey. Throttle asla bitemez. Çünkü işlemci kaynaklı bir sorun. Ayrıca ben S22U kamerası kötü demedim, iPhone 13 Pro ile yarışıyor zaten.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
pişman olmam 11 alıcak çevremdekilere ve bende dahil almadık.Hatta arkadaşım s22 aldı 11 alıcaktı normalde. İphone 11 e 60 hz ekran ve fhd bile olmaması yeterli oluyor. mi10t pro 144 hz ekran 108mp kamera ve 8k video ile gözümde daha hoş duruyor. Oyunlarda mesela pubg oynuyorum bazen ve 90 fps çoğu telefonda yok mi10t pro da var.Daha hoş bir telefon geldi gözüme 1-2 haftadır araştırıyorum

Senin kararın 😀 FHD dediğin ekran keskinlik olarak Mi10 T Pro’ya çok yakın yalnız, farkı anlayamazsın bile. Alınca 8K video çekte kalitesine bakalım 😉

kayn

Yeni Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
GoS farklı şey, throttle farklı şey. Throttle asla bitemez. Çünkü işlemci kaynaklı bir sorun. Ayrıca ben S22U kamerası kötü demedim, iPhone 13 Pro ile yarışıyor zaten.
GoS'u 30 saniyelik bir işlemle kapatıyorsun işte. 2 telefonda throttle yiyor kaliteli bir fan kullanmazsan. S22U Vapor Chamber'e rağmen yiyor orası ayri ama iPhone 13'den çok daha iyi bir deneyim yaşatacağı bariz.

Son olarak konu sahibi Genshin oynamiyor zaten, PUBG gibi oyunlarda S22U rahatlikla 90 FPS verebilecek kabiliyette.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
GoS'u 30 saniyelik bir işlemle kapatıyorsun işte. 2 telefonda throttle yiyor kaliteli bir fan kullanmazsan. S22U Vapor Chamber'e rağmen yiyor orası ayri ama iPhone 13'den çok daha iyi bir deneyim yaşatacağı bariz.

Hayır, yemiyor. iPhone 13 Mini ve iPhone 13 Pro Max kullandım belli bir süre. 13 Pro Max sadece güneş altında yüksek yüke sokunca ısınıp ekran parlaklığını kıstı, yine işlemci performansını kısmadı. 13 Mini’de de aynı durum vardı.

kayn

Yeni Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Hayır, yemiyor. iPhone 13 Mini ve iPhone 13 Pro Max kullandım belli bir süre. 13 Pro Max sadece güneş altında yüksek yüke sokunca ısınıp ekran parlaklığını kıstı, yine işlemci performansını kısmadı. 13 Mini’de de aynı durum vardı.
Size test videolarinida attim, iPhone 13 ve 13 Pro Max 15 dakika dayanmiyor hemen throttle yemeye başlıyor. Parlaklığı zaten kısar, sonra GPU ve CPU frekansi kısılır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.