Neler yeni

Max. 30.000TL Telefon

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Size test videolarinida attim, iPhone 13 ve 13 Pro Max 15 dakika dayanmiyor hemen throttle yemeye başlıyor. Parlaklığı zaten kısar, sonra GPU ve CPU frekansi kısılır. iOS'un kendisi diyor bunu.

İşlemci ve GPU frekansını kısacak kadar ısınmıyor işte, onu anlatmaya çalışıyorum. Burada canlı örnek varken ne olduğu belirsiz bir videoya inanmak istiyorsanız buyurun, seçim sizin.

kayn

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
İşlemci ve GPU frekansını kısacak kadar ısınmıyor işte, onu anlatmaya çalışıyorum. Burada canlı örnek varken ne olduğu belirsiz bir videoya inanmak istiyorsanız buyurun, seçim sizin.
S22 Ultra'da ısınmıyor o zaman, aralarında taş çatlasa 3-4 derece var. :D Bu arada Genshin gibi oyunlarda özellikle kasasında metal bulunmayan ve 6.1" olduğundan berbat hava akışına sahip iPhone 13 13-14 dakika dayanamıyor başlıyor throttle yemeye. Sadece 1 video yok tüm Genshin videolarında durum böyle.

Zaten normal kullanımda veya konsol grafiklerine sahip olmayan oyunlarda asla performansa etki edecek kadar ısınmıyor bahsi geçen cihazlar. S22 Ultra'nin çok daha iyi bir deneyim yaşatacağı aşikâr. Ayrıca düz S22 bile daha pahalı globalde iPhone 13'den.

Nevşehirli

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
iphone 11 yerine mi 10t pro alıcam galiba.
Apple savunucularına bakma kardeşim , ben 11 den geçtim,mi 10 t proya şarjı çok güzel gidiyor ,gündüz kamera çok iyi ama gece malesef verim alamazsın. Şuan mi 11 ultra kullanıyorum keşke en başta çıksaymış bunu alsaymışım .

kayn

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Apple savunucularına bakma kardeşim , ben 11 den geçtim,mi 10 t proya şarjı çok güzel gidiyor ,gündüz kamera çok iyi ama gece malesef verim alamazsın. Şuan mi 11 ultra kullanıyorum keşke en başta çıksaymış bunu alsaymışım .
Prestij, arayüz ve sosyal medya optimizasyonu dışında Mi 10T Pro önde zaten. A13 Bionic'in Geekbench'de 7W'da verdiği 3400 puanı SD 865 5W'da veriyor. :D

Genshinde iPhone 11 10. dakikalarda 10-15 FPS vermeye başlıyor. Entegre panel kasası yüzünden hemen ısınıyor, 6.1"e göre kötü hava akışı var.

7W'da A14 Bionic'i yakalıyor bu telefon, XDA forumda SD 865 ile 8 Gen 1'i bile geçenler var.

Screenshot_20230130-202845.png

Doğrudan oyun odaklı bir kullanım varsa tercihiniz kesinlikle Mi 10T Pro olsun, ama arada sırada oyun oynarım, benim için önemli olan prestijli bir deneyim diyorsanız iPhone 11 tercih edin bu ikili arasından.

Son düzenleme:

Sxytix9

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
apple kullananların hepsi öyle hocam sınıfta s22 ile iph 11 karşılaştırıyoruz adanm hala 11 e iyi diyor aslında s22 birçok yönden daha iyi duruyor.Zengin sanıp kendilerini güzel telefon almışız sanıyolar yapıcak birşey yok

ipekşakar

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Telefon alacak kişi şu anda almaktan vazgeçti galba🤣🤣
Yok yahu tecrübelerini bilgilerini paylaşmaları benim için daha iyi ama söz ettikleri çoğu telefon bütçemi aşıyor. Şaka gibi ya 30k parayla son model telefon alamıyoruz

ipekşakar

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Dip not(öğrenci iseniz şu anda kulislerde ve kabinede geçecek konulardan birisi öğrencilere özel indirim misal 10k olan telefonu 5k alabilirsin ama 3 yıl satamama şartı var %95 gelecek 3.5 milyon dan fazla oy kullanacak 18 yaşında olanlar ve üniversite öğrencileri var buna istinaden 1,1.5 ay beklemenizi tavsiye ederim size kalmış birşey)
Yok beklersem zam yerim bence

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
S22 ultra 512 GB 25k şimdi olmuş 128 32k vay halimize

Sxytix9

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Yok yahu tecrübelerini bilgilerini paylaşmaları benim için daha iyi ama söz ettikleri çoğu telefon bütçemi aşıyor. Şaka gibi ya 30k parayla son model telefon alamıyoruz
mi10t pro al bence arkadaşın da dediği gibi gece kamerası biraz tatmin etmeyebilir ancak şuan da en iyilerinden sayılır 14k ya

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ben 512gb s22 ultra kullanıyorum. 128GB versiyonunu bütçenin bi tık üstüne bulabilirsin, kesinlikle tavsiye ederim

kayn

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
14K'ya çıkmışken 1-2K daha ver S21 FE al. 2. el 11 Pro veya 11 Pro Max'de mantıkli olabilir. Asil kullanim amaci oyunsa Mi 10T Pro al. 30k'yi da gözden çıkardıysan sifir olarak kesinlikle S22 Ultra al, 2. el olarak iPhone 13 Pro modellerine bak ama S22U'nun iP13 Pro'lara bile üstünlük sağladığı noktalar var.

Eğer iPhone 13 Pro ile S22U aynı fiyatta olsaydi iPhone 13 Pro alinabilirdi ama sifir S22U fiyatina 2. el 13 Pro var anca, ben olsam sifir S22U alirdim. (Globalde S22U daha pahali)

ipekşakar

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
14K'ya çıkmışken 1-2K daha ver S21 FE al. 2. el 11 Pro veya 11 Pro Max'de mantıkli olabilir. Asil kullanim amaci oyunsa Mi 10T Pro al. 30k'yi da gözden çıkardıysan sifir olarak kesinlikle S22 Ultra al, 2. el olarak iPhone 13 Pro modellerine bak ama S22U'nun iP13 Pro'lara bile üstünlük sağladığı noktalar var.

Eğer iPhone 13 Pro ile S22U aynı fiyatta olsaydi iPhone 13 Pro alinabilirdi ama sifir S22U fiyatina 2. el 13 Pro var anca, ben olsam sifir S22U alirdim. (Globalde S22U daha pahali)
30k üzerine çıkabilsem s22u alırdım da şu an iphone 13ten başka çare yok gibi
Düz s22 neden hiç önerilmiyor?

Ben 512gb s22 ultra kullanıyorum. 128GB versiyonunu bütçenin bi tık üstüne bulabilirsin, kesinlikle tavsiye ederim
Teşekkür ederim s22’nin şarjı daha mı kötü?

kayn

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
30k üzerine çıkabilsem s22u alırdım da şu an iphone 13ten başka çare yok gibi
Düz s22 neden hiç önerilmiyor?

Teşekkür ederim s22’nin şarjı daha mı kötü?
Param cebimde kalsin diyorsaniz S22'yi alabilirsiniz, fiyat performans açısından iPhone 13'den daha mantıklı ama bataryası kötü. Wifi'de iPhone 13 ile 6-7 saat ekran süresi alirken S22'de 60 Hz+ en düşük parlaklikta 6-7 saat ekran süresi alırsınız anca. Bunun dışında kamera gibi avantajlari var S22'nin. İlk yazdığım gibi param cebimde kalsin diyorsaniz S22'yi alabilirsiniz. Ben olsam kesinlikle S23'ü beklerdim hem SoC'da hem sensörlerde iPhone 13 ve 14 modelinden üstün. iPhone 14 geçen seneki işlemciyi kullandı çünkü.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.