Neler yeni

Yardım Laptop internet hız sorunu

BalistikAdam

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
8
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar 2016 yılında üretilmiş hp marka laptop aldım normalde masaüstü pc ile 500 mbps internet hızı alırken aynı ethernet kablosu ile 90-100 mbps hızı geçmiyor wifide aynı kabloluda sorun tam olarak ne olabilir bütün driverler güncel yeni format attım atmadan öncede aynıydı.

Kürşat

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
89
ModArt Kredi
0
Laptopun desteginden dolayı olabilir altyapıniz kaç mbps

Akanze

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Laptopunuzun wifi kartıyla alakalı olabilir o hızlara kadar destekleyebilir. Araştırmanızda fayda var.

BalistikAdam

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
8
ModArt Kredi
0
Laptopun desteginden dolayı olabilir altyapıniz kaç mbps
Alt yapı 500 mbps masaüstünde veya başka pcde bu hızları alıyorum sorun bu laptopla düşük hız almam. Ethernet kartı vs fark ettiriyormu yazılımsal bir şeymi onu çözmeye çalışıyorum.

Laptopunuzun wifi kartıyla alakalı olabilir o hızlara kadar destekleyebilir. Araştırmanızda fayda var.
Pek bilgi yok hocam nette idareten aldım zaten 2 ay vs kullanacağım 100 mbps de kötü hız değil tabiki daha iyisi varken kullanmak lazım :) üstelik wifi ile değil ethernet kablosu ile bağlanıyorum.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar 2016 yılında üretilmiş hp marka laptop aldım normalde masaüstü pc ile 500 mbps internet hızı alırken aynı ethernet kablosu ile 90-100 mbps hızı geçmiyor wifide aynı kabloluda sorun tam olarak ne olabilir bütün driverler güncel yeni format attım atmadan öncede aynıydı.
Kullandığınız laptop nedir ? ek olarak cat 6 kablo kullandığınızdan eminmisiniz ? cat 5 kablolar max olarak 100 mps destekliyor

BalistikAdam

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
8
ModArt Kredi
0
Kullandığınız laptop nedir ? ek olarak cat 6 kablo kullandığınızdan eminmisiniz ? cat 5 kablolar max olarak 100 mps destekliyor

HP Notebook - 15-ba008nt modeli hocam. Kablolar cat6 eminim masaüstünde vs 500 alıyorum ondan yana sorun yok sorun laptobun bu hızı görememesi tamamen laptopla alakalı.​

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Tümleşik 10/100 BASE-T Ethernet LAN network kartını kullanıyor. Bundan dolayı sorun yaşıyorsunuz.
Çözüm olarak network kartını değiştirebilirsiniz veya bir adet 1000mps destekleyen usb to network dönüştürücü alabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.