Neler yeni

NVMe M.2 SSD dosya aktarım hız sorunu

talipdik

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Merhabalar Bu hafta yeni bir sistem topladım. C sürücüsünden D ye yada F sürücüsüne dosya aktarırken aşırı yavaş aktarıyor 3 mb 5 mb 10 mb gibi değerler.Bazende anlık değerler aşırı yükselip sonra 0 kb lara inip geri çıkıyor sabit hızda bi aktarım hiç bir zaman olmuyor. önceki sistemimde sabit 1400 1500 mb gibi aktarım hızım vardı sistemi yükselttim ama burada sıkıntı yaşıyroum. Bilgisayar bileşenlerim şu şekilde ve tüm sürücülerim güncel Windows 10 pro orjinal işletim sistemim mevcut. bios ayarlarına girip m2 portlarının gen bölümlerini hem auto da hemde kendim tek tek değiştirdim sonuç yine aynı. dosya dizin tikini kaldırdım pek bişey değişmedi yardımcı olabilecek varmı ?

i9 12900k işlemci
DDR5 6000 mhz ram cl36 gskill
nvdia 3080 ti suprim x

NVMe Kingston KC2000 (3000 okuma 2000 yazma) (E sürücüsü )
NVMe Knigston KC2500 (3500 okuma 2500 yazma) (C sürücüsü Win 10 yüklü )

Kioxia 960GB Exceria Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma) D sürücüsü

ASUS ROG STRİXZ790 F ANAKART

Son düzenleme:

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Kioxia olan iyi değil, kronik sorunlu. Ama A2000 il KC2500 arasında dosya aktarımı olurken sorun çıkmaması gerekiyor.

talipdik

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Kioxia olan iyi değil, kronik sorunlu. Ama A2000 il KC2500 arasında dosya aktarımı olurken sorun çıkmaması gerekiyor.
Herhangi biyerde bir eksiklik var fakat çözemedim kioxia yı depolama niyetinde aldım herhangi bişeyde kullanmıyorm sadece fotograflar yedekli kalsın diye almıştım ama stabil bi hız yakalayamıyorum bu sistem ile. Normalde 1500 2000 değer arasında stabil yazması gerekir ikisi arasında biosdan tüm gen ayararına baktım anakartım m2 gen4 destekliyor

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Farklı bir SATA kablosu varsa değiştirin veya farklı bir SATA portuna bağlayın bazen çözüm olabiliyor. Gevşeme olup olmadığını kontrol edin.
Kioxia SSD Utility programını indirip firmware güncellemesi varsa deneyin faydası olabilir belki.
Kioxia diske birden fazla test programı ile hız testi yapın. Ayrıca sağlık durumunu test edin. Sonuçları paylaşın lütfen.

talipdik

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Farklı bir SATA kablosu varsa değiştirin veya farklı bir SATA portuna bağlayın bazen çözüm olabiliyor. Gevşeme olup olmadığını kontrol edin.
Kioxia SSD Utility programını indirip firmware güncellemesi varsa deneyin faydası olabilir belki.
Kioxia diske birden fazla test programı ile hız testi yapın. Ayrıca sağlık durumunu test edin. Sonuçları paylaşın lütfen.
tamamdır deniyorum yoksa bunu garantyiye vereceğim daha 1 ay olmadı alalı

talipdik

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
okuma 500 yazma 10 mb çıkıyor değiğin programıda indirdim yarın garantide değiştrmye vriyorm

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
İade talebi ile göndermek isterseniz özellikle belirtmenizi öneririm. Yasal tüketici hakkına göre ilk 6 ay boyunca ayıplı mallarda seçimlik hak tüketiciye aittir. Eğer kabul etmezlerse tüketici hakem heyetine başvurarak iade almaya mecbur bırakabilirsiniz.
Tabii dilerseniz önce değişim de yapabilirsiniz gelen ürün sıkıntısız da çıkabilir. İleride sorun yapma ihtimali de malesef bu üründe hep var. 6 ayı geçtiği taktirde zaten bu iade veya değişim seçme hakkından mahrum kalırsınız bilginiz olsun. Bence iade yaptırın ve başka model bakın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.