Neler yeni

Deepcool gammax l120 sıvı soğutma rgb sorunu

Froggremann

Aktif Üye
Uzman
Konular
12
ModArt Kredi
0
Merhabalar herkese. Kasamda deepcool gammax L120 sıvı soğutma kullanmaktayım. Montajı yaparken anakartım desteklemediği için rgb yi bağlayamadım ve sabit olarak güç de veremiyorum. Sıvı soğutmanın ışıklarını nasıl aktif hale getirebilirim fan kontrolcüler çok pahalı sabit bi renk yansa yeterli benim için. Bağlantıyı usb portlarına bağlayabileceğim bi ara kablo vs var mı yardımcı olabilir misiniz

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
Merhabalar herkese. Kasamda deepcool gammax L120 sıvı soğutma kullanmaktayım. Montajı yaparken anakartım desteklemediği için rgb yi bağlayamadım ve sabit olarak güç de veremiyorum. Sıvı soğutmanın ışıklarını nasıl aktif hale getirebilirim fan kontrolcüler çok pahalı sabit bi renk yansa yeterli benim için. Bağlantıyı usb portlarına bağlayabileceğim bi ara kablo vs var mı yardımcı olabilir misiniz
RGB mi ARGB mi?
RGB ise Arduino+3 mosfet kartı+12v adaptör (renk değiştirmek istersen 3 potansiyometre ki değer tanesi 5tl)ile çözülür.
ARGB ise Arduino yeterli.

Son düzenleme:

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
rgb kontorlcü.png

ARGB ise 100tl,RGB ise 165tl.

Froggremann

Aktif Üye
Uzman
Konular
12
ModArt Kredi
0
RGB mi ARGB mi?
RGB ise Arduino+3 mosfet kartı+12v adaptör (renk değiştirmek istersen 3 potansiyometre ki değer tanesi 5tl)ile çözülür.
ARGB ise Arduino yeterli.
Hocam argb ama tek renk yansa yeterli olur benim için amacım da anakarttaki usb portlarından birisine bağlamak güç almak için ama bunlar iş görür mü

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
Hocam argb ama tek renk yansa yeterli olur benim için amacım da anakarttaki usb portlarından birisine bağlamak güç almak için ama bunlar iş görür mü
İş görür tek renk yanmasını istiyorsanız hiçbir şeye ihtiyacınız yok.sizinki RGB'ymiş.dsvre şemasını atacağım müsait olunca.

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
Mesela mavi istiyorsunuz.(RGB başlığındaki oka dikkat edin).PSU'dan çıkan Molex kablosunun +12v yazdığımı RGB kablosundaki +12v ile bağlayın.(bu tüm renkler için geçerli).Daha sonra RGB başlığındaki mavi ile belirttiğim kabloyu Molex bağlantısındaki -12v'a bağlayın.

Ekli dosyalar

• IMG_20230306_192007.jpg
    IMG_20230306_192007.jpg
    22.2 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20230306_192107.jpg
    IMG_20230306_192107.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 68

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
Herhangi bir başka elektrik kablosu kullanarak tabi.
Mesela mavi istiyorsunuz.(RGB başlığındaki oka dikkat edin).PSU'dan çıkan Molex kablosunun +12v yazdığımı RGB kablosundaki +12v ile bağlayın.(bu tüm renkler için geçerli).Daha sonra RGB başlığındaki mavi ile belirttiğim kabloyu Molex bağlantısındaki -12v'a bağlayın.

Froggremann

Aktif Üye
Uzman
Konular
12
ModArt Kredi
0
Anakart modeli nedir
hocam a 320m k asus

hocam 2 dişi ucu birbirine nasıl bağlayacağım

Froggremann

Aktif Üye
Uzman
Konular
12
ModArt Kredi
0
Parça daha elime ulaşmadı fakat giriş desteğini vs sağlıyor satadan 12w alıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.