Neler yeni

Corsair nakliyat sorunları yüzünden RMA yapmaktan vazgeçti

muazed

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Selam arkadaşlar,

Yaklaşık 2 hafta önce Corsair HS35 kulaklığımı, tepe kısmından çatladığı için yetkili servis olan Penta Teknolojiye gönderdim. Bu çatlama sorunu, bu kulaklıkta kronik bir problem olmasına rağmen kullanıcı sorunu diyip, değişim olabilmesi için bana bir fiyat çıkarttılar. Ben de gerekli yerlere başvuracağımı belirtip kulaklığı geri istedim. Ardından direkt Corsair'e mail üzerinden durumu aynen aktardım. Çok sıcak kanlı yaklaştılar ve gerekli belgeleri mail üzerinden göndermem halinde direkt RMA işlemlerini başlatıcaklarını belirttiler. Ardından RMA işlemim başladı. Bana gönderdikleri evrakları çıkarttım ve doldurulması gereken yerleri doldurdum. Buraya kadar her şey çok iyi ilerledi. Dün akşam da UPS Kargo'ya adresime kurye talebi oluşturdum. Gece saat 1 gibi Corsair'dan bir mail geldi. Maili ingilizce ve türkçe olarak fotoğraflara ekliyorum. Gümrük ve ithalat mevzuatına bir güncelleme felan mı geldi niye böyle yazmış olabilirler?

Ekli dosyalar

• corsair eng.jpg
    corsair eng.jpg
    62.1 KB · Görüntüleme: 83
  • corsair tr.jpg
    corsair tr.jpg
    63.7 KB · Görüntüleme: 81

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Corsair size UPS kargo için belge için gönderdi mi ?

muazed

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Corsair size UPS kargo için belge için gönderdi mi ?
Evet, gerekli olan tüm evrakları gönderdi. Ben de çıkartıp doldurulması gerekenleri doldurdum. Aslında süreç çok iyi gidiyodu bi anda böyle bir mesaj attılar. Başka bir forumda aynı mesajı birisine daha atmışlar. Sanırım Türkiye ile ilgili genel bir sorunları oluştu.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Evet, gerekli olan tüm evrakları gönderdi. Ben de çıkartıp doldurulması gerekenleri doldurdum. Aslında süreç çok iyi gidiyodu bi anda böyle bir mesaj attılar. Başka bir forumda aynı mesajı birisine daha atmışlar. Sanırım Türkiye ile ilgili genel bir sorunları oluştu.
Bence göndermeyi bi dene hocam sonuçta sana kargo barkodu göndermişler.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Bu durumlar iyice can sıkmaya başladı. Zaten her şeyim fiyati maşallah uçuyor. Ve şu gümrüğe getirilen 150$ ve Euro sınırı başlı başlına sinir bozucu, saçma sapan bir karar. Sanki insanlar her şeyi yurt içinden dünya kadar vergi ödeyerek ve bir o kadar da aracılara vererek almak zorunda. Neden böyle bir mesaj gönderdiklerini net olarak ifade etmiyorlar. Ancak aklımıza tabiki bu alınan kararlar v.b şeyler geliyor. Evga gitti. Corsair de Türkiye'den çekilirse çok yazık olur. Ben kendilerini son kale olarak görüyorum. Her ne kadar ürünleri diğer marka ve modellere göre pahalı olsa da müşteri memnuniyeti sebebiyle önceliğimdir. Görünen o ki sana kalan tek seçenek THH'ne başvurmak gibi görünüyor, ki benimde önerim o yönde olacaktır. Kesinlikle hakkını bırakma. Zaten her şeyi onlarca kat ederinden pahalıya satın alıyoruz. Yerin dibine batsın böyle düzen.

muazed

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bu durumlar iyice can sıkmaya başladı. Zaten her şeyim fiyati maşallah uçuyor. Ve şu gümrüğe getirilen 150$ ve Euro sınırı başlı başlına sinir bozucu, saçma sapan bir karar. Sanki insanlar her şeyi yurt içinden dünya kadar vergi ödeyerek ve bir o kadar da aracılara vererek almak zorunda. Neden böyle bir mesaj gönderdiklerini net olarak ifade etmiyorlar. Ancak aklımıza tabiki bu alınan kararlar v.b şeyler geliyor. Evga gitti. Corsair de Türkiye'den çekilirse çok yazık olur. Ben kendilerini son kale olarak görüyorum. Her ne kadar ürünleri diğer marka ve modellere göre pahalı olsa da müşteri memnuniyeti sebebiyle önceliğimdir. Görünen o ki sana kalan tek seçenek THH'ne başvurmak gibi görünüyor, ki benimde önerim o yönde olacaktır. Kesinlikle hakkını bırakma. Zaten her şeyi onlarca kat ederinden pahalıya satın alıyoruz. Yerin dibine batsın böyle düzen.
Al benden de o kadar hocam. Yaklaşık 2 hafta önce Penta Teknoloji'yle yaşadığım problemi THH'ya tüm kanıtlarıyla taşıdım. Malum, ülkemizdeki tüm birimler ''likayatli'' bir şekilde çalıştığı için sonucun çıkması 6 ay kadar sürebiliyor :D :D :D. Ama yapıcak bir şey yok sonuna kadar peşini bırakmıcam bu işin.
Aslında Corsair'lık bir durum yok. Ne geliyosa başımıza malum kişiden dolayı geliyor. İşlemcim için de RMA talebi oluşturdum. Gümrük ve kargo masraflarından dolayı endişe ettiğimi belirttim. AMD'den gelen yanıt ise bu oldu: ''Lütfen, Türkiye'deki sıkı ithalat gümrük mevzuatı nedeniyle, bir kişiye ücretsiz olarak ikame gönderi göndermemizin zor olduğunu unutmayın.'' Başka ülkeler bile bizim ülkemizde ciddi bir vergi problemi olduğunu anlamışken bizim halkımız neden anlamıyor aklım almıyor.

muazed

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Aslında Cors
Bence göndermeyi bi dene hocam sonuçta sana kargo barkodu göndermişler.
Hocam riskli ya. Başka bir forumda da bu konuyu açtım. Bir arkadaş yazdı; SSD göndermiş, yaklaşık 2 haftadır yeni ürün gelmesini bekliyor.

muazed

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Aslında ben kulaklığı Amazon üzerinden satın aldım. Amazon'u aradığımda ürün stoklarında olmadığı için değişim yapamıyacaklarını, iade alabileceklerini belirttiler. Ben kulaklığı 250₺ iken satın almıştım. Şuanda iade edip üzerine 250₺ daha eklersem XPG Precog S alabiliyorum. Tasarım ve malzeme kalitesi olarak HS35'ten çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama mikrofon kalitesini çoğu kişi beğenmemiş. Garantimin bitmesine 2 aydan az bir süre var. Çok kararsız kaldım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.