Neler yeni

Soru Bir hata mı yaptım?

KoalaMSX

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Okuma hızı neden bu kadar düşük? 7000mb/s hıza kadar destekleyen 980pro neden 3233mb/s üzerine çıkmıyor? Uygulama da bir sorun mu var?

Ekli dosyalar

• 20221024_114152.jpg
    20221024_114152.jpg
    237.8 KB · Görüntüleme: 73

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Taktığın slot pci-e4 destekliyor mu ?

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Anakart'ın desteklediği slota tak genellikle destekleyen slotları m2 en üstte yada onun altındakiler oluyor ama ANAKARTIN modelini yazarsan daha iyi yardımcı oluruz.

KoalaMSX

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Anakart'ın desteklediği slota tak genellikle destekleyen slotları m2 en üstte yada onun altındakiler oluyor ama ANAKARTIN modelini yazarsan daha iyi yardımcı oluruz.
Asus tuf gaming b550m plus wifi. Sogutuculu yere taktım ekran kartının altındaki

KoalaMSX

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Pcie 4.0 a taktığına emin ol. Eğer 4.0 ise bios ayarı yapman lazım
Ahh evet hocam şuanda asusun sitesinden baktım. Sogutuculu olan yer PCI 3.0 yuvasıymış. Soğutucu olmayan yer ise 4.0. ben 3.0 yuvasına takmışım. Peki soğutucu olmadan kullanmamın bir zararı olur mu?

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Asus tuf gaming b550m plus wifi. Sogutuculu yere taktım ekran kartının altındaki
Ekran kartının üstünde bulunan M2 slotuna takman gerekiyor M2 SSD tam performans almak istiyorsan görselin üstünde küçük yazılmış bir yazı var onu okursan ne demek istediğimi anlarsın reis.

Ekli dosyalar

• dsadsadsadsa.png
    dsadsadsadsa.png
    129.1 KB · Görüntüleme: 78

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Ahh evet hocam şuanda asusun sitesinden baktım. Sogutuculu olan yer PCI 3.0 yuvasıymış. Soğutucu olmayan yer ise 4.0. ben 3.0 yuvasına takmışım. Peki soğutucu olmadan kullanmamın bir zararı olur mu
biraz ısınır bir sorun teşkil etmez tam performans kullanabilirsiniz.

KoalaMSX

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Ekran kartının üstünde bulunan M2 slotuna takman gerekiyor M2 SSD tam performans almak istiyorsan görselin üstünde küçük yazılmış bir yazı var onu okursan ne demek istediğimi anlarsın reis.
evet evet gördüm teşekkür ederim.

evren

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
bir sorun olmadan kullanabılırsın :)

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Okuma hızı neden bu kadar düşük? 7000mb/s hıza kadar destekleyen 980pro neden 3233mb/s üzerine çıkmıyor? Uygulama da bir sorun mu var?
1tb modelini kullanıyorsun soğutucusuz sıkıntı yaşarsın. Bence internetten harici soğutucu al ve tak öyle kullan. Ayrıca m2 ssd lerde sıcaklıktan kaynaklı performans düşüşleri görünüyor.
Çok sıcağa maruz kaldıkça da silikon ömrü çabuk tükenir. Muhakkak soğutucu almalısın.

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Link Removed
Sadece 81 TL. Kesinlikle bu yada benzerini almanızı tavsiye edeceğim.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Link Removed
Sadece 81 TL. Kesinlikle bu yada benzerini almanızı tavsiye edeceğim.
Bu güzel ucuz ama sabitleme lastiği göremedim. Yapıştırma uygulamasını çok sevmem umarım öyle değildir.
Fakat ben öneri olarak iki link daha ekleyeyim.

Bu üründe m2 ssd yi sabitleme lastikleri var.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

2022-10-24_13h56_06.png

Birde bu var alüminyum soğutucusu daha büyük ve çift taraflı soğutma desteği bulunuyor. Sendeki m2 de bellekler tek tarafında diye hatırlıyorum ama çift taraflı almanda hiç bir zarar yok. Tercih sana kalmış.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

2022-10-24_13h56_31.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.