Neler yeni

Beyaz VGA ışığı sünmüyor,Ekran görüntüsü geç geliyor

lcxir

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
DDR5 Sistem topladım. Sorun özeti şudur:
Bilgisayarı çalıştırıyorum beyaz vga ışığı yanıyor ve sönmüyor. Ama yeniden başlat yaptığımda bilgisayarın ekranı daha hızlı açılıyor görüntü daha hızlı geliyor ve bu sırada bios ekranını da açabiliyorum. Ama ilk başlattığımda hem görüntü çok geç geliyor hemde bios ekranını açamıyorum. İlla yeniden başlat yapmak zorundayım. Anakartı alırken işlemci ve ramin anakartı uyumlu olup olmadığına baktım ama bu sorunu çözemedim.Biosum güncel. Güncellerken bile bios ekranı açılmıyor yeniden başlat yapıp duruyorum. Dpı kablosu takılı hdmı'ıda taksam aynı sorun oluyor sistem parçalarımı aşşaya yazıyorum.
Görseli ve video linki ile birlikte.

ANAKART: ASUS TUF GAMİNG B760M PLUS WİFİ DDR5 7200MHZ
İŞLEMCI: İ5 14600KF
RAM: Kingston Fury Beast KF556C40BBK2-32
HAFIZA:MLD22M300P13-500
MLD M300 500GB NVME 2280 Gen3x4 M.2 SSD (3300MB Okuma / 3100MB Yazma)
Ekran Kartı: Asus Dual 3060Ti O.C8GB 256BİT LHR
Monitör: Casper Excalibur 23.8 200HZ 1Ms 300Nit Curved Freesync + G- Sync FHD LED

Ekli dosyalar

• beyaz vga ışığı.jpg
    beyaz vga ışığı.jpg
    771.5 KB · Görüntüleme: 15

cbasaran

Yeni Üye
Uzman
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bazı sistemlerde (özellikle asus tuflarda) bu mevcut. Bana hiç denk gelmedi, deneyip çözmek isterdim. Herşeyi kapatın,fişi çekin. Sonra ilk monitörünüzü açın, ardından kasanın power'ına basın. Sıralama böyle olsun. Bir de bios default ayarlara bir çevirin deneyin. İleride güncelleme ile çözülecektir.
Bilgisayar ilk açıldığında görüntü vermediğini düşünerek vga ışığını açık bırakıyor olabilir. Bu kullandığınız kablodan monitöre kadar etken bir durumdur. Monitör üzerinde kaynak seçimini autodan çıkarıp, nereden bağladıysanız (DP-HDMI) onu seçili bırakın. Kabloyu değiştirebilirsiniz dp den hdmi ya geçebilirsiniz. Olmadı arkadaşınızın monitörünü deneyin geçici olarak sorunu tespit edene kadar.

lcxir

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
PCİ 5 den çıkarıp PCİ 4 Slotuna ekran kartını taktım Dpı kablosu takılıyken HDMİ kablosunuda taktım sorun çözüldü teşekkür ederim. Sistem 9 saniye demeden açılıyor. ÇOK ŞÜKÜR.

lcxir

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Bazı sistemlerde (özellikle asus tuflarda) bu mevcut. Bana hiç denk gelmedi, deneyip çözmek isterdim. Herşeyi kapatın,fişi çekin. Sonra ilk monitörünüzü açın, ardından kasanın power'ına basın. Sıralama böyle olsun. Bir de bios default ayarlara bir çevirin deneyin. İleride güncelleme ile çözülecektir.
Bilgisayar ilk açıldığında görüntü vermediğini düşünerek vga ışığını açık bırakıyor olabilir. Bu kullandığınız kablodan monitöre kadar etken bir durumdur. Monitör üzerinde kaynak seçimini autodan çıkarıp, nereden bağladıysanız (DP-HDMI) onu seçili bırakın. Kabloyu değiştirebilirsiniz dp den hdmi ya geçebilirsiniz. Olmadı arkadaşınızın monitörünü deneyin geçici olarak sorunu tespit edene kadar.
Monitör üzerinde kaynak seçimini autodan çıkarıp, nereden bağladıysanız (DP-HDMI) onu seçili bırakın Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum anlatırmısınız . Sorun tekrar devam ediyor. çözülmedi malesef

lcxir

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Kasanın güç tuşuna basıp ardından Monitörün güç tuşuna basınca beyaz vga ışığı gidiyor. Ama tabiki bu kalıcı bir çözüm değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.