Neler yeni

Öneri Anakart önerisi

patlicantarifi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bütçe
10000 TL
Merhaba arkadaşlar, sistem toplamayı düşünüyorum almayı planladığım parçalar şekilde.
Ekran kartı: MSI4070 Super.
RAM: Corsair Vengeance RGB 32 GB 2*16 6000MHz CL30.
İşlemci: Ryzen 7800x3D.
SSD: Samsung 990 Pro 1 TB (PCIe4)
Eski sistemimde olan Cooler Master 750W güç kaynağı.
Bu sistem için anakart önerisi lazım. B650 veya X670 chipsetli olanlardan hangisini önerirsiniz.
Elimde birkaç örnek var şimdilik onlarda şu şekilde.
ASUS Prime X670-P-CSM AMD X670 AM5 DDR5 6400 DP HDMI 3X M.2 USB3.2 Aura RGB 2.5gbit
ASUS TUF Gaming B650M-Plus Wi-Fi AMD B650 AM5 DDR5 6400 DP HDMI 2X M.2 USB3.2 AX Wi-Fi + BT Aura RGB 2.5gbit
Amazon üzerinden satın almam şart çünkü diğer sitelerde kredi kartına vade farkı maalesef fazla teşekkürler.

borayldrm

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar, sistem toplamayı düşünüyorum almayı planladığım parçalar şekilde.
Ekran kartı: MSI4070 Super.
RAM: Corsair Vengeance RGB 32 GB 2*16 6000MHz CL30.
İşlemci: Ryzen 7800x3D.
SSD: Samsung 990 Pro 1 TB (PCIe4)
Eski sistemimde olan Cooler Master 750W güç kaynağı.
Bu sistem için anakart önerisi lazım. B650 veya X670 chipsetli olanlardan hangisini önerirsiniz.
Elimde birkaç örnek var şimdilik onlarda şu şekilde.
ASUS Prime X670-P-CSM AMD X670 AM5 DDR5 6400 DP HDMI 3X M.2 USB3.2 Aura RGB 2.5gbit
ASUS TUF Gaming B650M-Plus Wi-Fi AMD B650 AM5 DDR5 6400 DP HDMI 2X M.2 USB3.2 AX Wi-Fi + BT Aura RGB 2.5gbit
Amazon üzerinden satın almam şart çünkü diğer sitelerde kredi kartına vade farkı maalesef fazla teşekkürler.
Merhaba;
Diğer açılmış konularda da belirtildiği gibi işlemciniz güçlü bir işlemci, RAM'ler de 6000 MHz ddr5 yeni teknoloji bir ram. B serisi anakartlar ramler ile alakalı olarak boot durumunda verimsiz olabiliyormuş, B650-A kullanan bir arkadaş forumda bu sebepten konu açmış hatta, şu şekilde bir yorum yazılmış: "Çok kuvvetli parçaları düşük seviye bir anakarta koymuşsun dostum :)" Link benden de size tavsiye; bütçenizi bilmiyorum ama kısıtlı ise Asus Rog Strix X670E-E Gaming Wi-Fi biraz daha çıkabilirseniz de Asus Rog Strix Crosshair X670E Hero derim ya da Gigabyte X670 Aorus Master tavsiye edenler de çok fazla. Hayırlı olsun.
Bu arada ben de yeni bir sistem toplayacağım yakında siparişleri verdim
Ryzen 7 7800x3D - Rog Crosshair X670E Hero - Gskill Trident Z5 Neo RGB 32 Gb (2x16) DDR5 6400 Mhz Cl 32 - Asus Rog Rtx 4070 Ti Super - Asus Rog Thor 850 Platinum II - Arctic Liquid Freezer III Rgb 360mm - Samsung 990 Pro 2 Tb 7450/6900 kullanacağım. Önümüzdeki hafta nasipse toplamış olurum, sonuçları sizlerle paylaşırım tekrar.

Son düzenleme:

cbasaran

Yeni Üye
Uzman
Konular
1
ModArt Kredi
0
10bin altına malesef pek seçenek yok gibi. azıcık farkla aşağıdakileri gözden geçirebilirsiniz.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Adana

Pro Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bütçeyi biraz aşıyor ama. Bu tercih edilebilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.