Neler yeni

Öneri Alacağım sistem hakkında kafamda ki sorular...

Erlik Han

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Bütçe
23000 TL
Açıkçası 2K için bir pc almak istiyorum fakat hangisi olacağı arasında çok gidip geliyorum. Şuan piyasada uygun 3070 kasa bulamıyorum. Aşağıda yer alan kasayı aldığımda cidden parça parça çok değerli ve güzel bir kasa haline geliyor.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Bana göre avantajları :
Asus parçalar , Corsair kasa psu, 12400F F/P kralı şuan ve ısınma konusunda sorun yaşamayacağımı düşünmem. İşlemciye Scythe Fuma2 kule tipi soğutma takacağım.

3 Fanlı 3060Tİ upgrade ile 20899 oluyor. Normal fiyatı 19999TL kasanın.

Bu noktada birkaç sorum var.

1. 3070 vs 3060Tİ 2K sistem için aşırı farkeder mi ? (Asıl soru bu)
  2. 12400F İntel işlemci ile alacağım ilerde upgrade konusunda çok zorlar mı ?
  3. Anakartta 4 ram slotu var ve ben 2 tanesini kullanacağım ilerde bunu upgrade etmek mi ? Yoksa bugün 2 slot bir anakart ile DDR4 dönemini pass geçmek ve ilerde DDR5 mi düşünmek daha mantıklı olur ?
  4. Son olarak Anakartta 3 m.2 ve 4 ram slotuna sahip bunun için 1000 lira fazla. Sizce bu farka değer mi ?

NOT : Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çok bilinmedik parçalar ve AMD ekran kartı düşüncem yok. AMD 5600X ve RTX3070 düşünüyordum fakat ne bütçe ne şuan ki kasalar buna izin vermedi.

Başka öneri sistemlere de açığım.

Levon Turaç ModArt Levon Hocam sizin yapacağınız hazır sistemi ciddi bir süredir bekledim fakat belli sebeplerle yakın zamanda almam lazım. Hayat şartları ve senin haricinde sebeplerden çıkamadı farkındayım başka bahara artık. Yukarıda ki sorularla ilgili yardımcı olabilirsen benim için çok sevindirici olursun.

Şimdiden hepinize teşekkürler. İyi forumlar.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
1- Ortalama olarak 20-30 fps arası fark var.

2-upgrade konusunda sorun yaşamazsın ileride 13. nesil bir işlemci ile değiştirebilirsin.
3-şuan ddr4 ve ddr5 sistemler arasında o kadar fark yok bence değmez.
4-1000 tl farka değer

Erlik Han

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
1- Ortalama olarak 20-30 fps arası fark var.

2-upgrade konusunda sorun yaşamazsın ileride 13. nesil bir işlemci ile değiştirebilirsin.
3-şuan ddr4 ve ddr5 sistemler arasında o kadar fark yok bence değmez.
4-1000 tl farka değer
1- 30 FPS ciddi bir fark değil mi ? Şimdi bitti video evet farklar ciddi...
2- 13. Nesil bilgisini bilmiyordum harika oldu.
3- O zaman DDR5 düşünmek yerine bugün iyisine almak daha iyi seçenek.
4- Farka değer dediğine göre bu anakarttan bugünü düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.