Neler yeni

Soru 7950x mi 13900k mı?

Grimmjow

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Önerisi olan varmi kararsizim şuanda bir haftadir karar veremedim önerisi olan varsa degerlendirecegim

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Önerisi olan varmi kararsizim şuanda bir haftadir karar veremedim önerisi olan varsa degerlendirecegim
Amd yeni yonga değiştirdi. Kolay kolay değiştirmez. Tahminimce en az 4 nesil gider.
İntel ise LGA1700'e bidahaki nesil ile veda edecek. Yani 13. Nesil son 1700 olacak.
Yani ileriye dönük olacağından amd alırdım

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
13900k tavsiye ederim

Rambo87

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
13900k al derim

RevDeisDou

Pro Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0
13900K gaming ve Multi tasking olarak daha mantıklı ama ileride 7000X3D ve 8000 serisi var AMD kanadında. İntel kanadında ise 13900K sonrasında sadece 13900KS var. Ayrıca güç tüketimi vb işin içine girince 7950X daha mantıklı olabiliyor. İkisi de mükemmel işlemciler ama bana göre de Intel bir tık daha iyi gibi bu seride. Ama Ryzen 8000 hybrid olabilir diyolar intel gibi o zaman işler çok değişir.

Grimmjow

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Eski sistemim 12700k 3090 var yayin ve tasarimla uğraşıyorum çocuğu is geriyi web tasarim uğraşıyorum

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
346
ModArt Kredi
0
7950x der geçerim. AMD aynı soketi en az 3 yıl daha destekleyeceğinin sözünü verdi. Geçmişte verdiği sözü tuttuğu gibi bu sözünüde tutacaktır. Sırf bu olay tercih sebebi bence.

dalpirin

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Elinde sistem var ise en mantıklısı intel core i9-13900KF modeline geçmen fiyat olarak daha uygun ve performans bakımından en az 2 nesil pas geçebilirsin yeterli olur

TackleBarry

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Intel gelecek yıl soket değiştirecek AMD ise 5 yıl soket desteği sunacak ve platformu daha yeni çıktı, INTEL 2-3 FPS daha güçlü olsa da 5 yıl soket desteği hepsinden önemli. 2 Yıl sonra anakart değiştirmeden sadece soğutucuyu söküp yeni işlemcini mis gibi takmak varken ve aralarında olan fark bu kadar küçükken Intel almakta bir mantık göremiyorum.

dalpirin

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Intel gelecek yıl soket değiştirecek AMD ise 5 yıl soket desteği sunacak ve platformu daha yeni çıktı, INTEL 2-3 FPS daha güçlü olsa da 5 yıl soket desteği hepsinden önemli. 2 Yıl sonra anakart değiştirmeden sadece soğutucuyu söküp yeni işlemcini mis gibi takmak varken ve aralarında olan fark bu kadar küçükken Intel almakta bir mantık göremiyorum.
Soket desteği kadar aldığın pc nin diğer nesiller arasında olan performans farkıda önemli 12.nesil ile 13.nesil arasında ne kadar fark var veya 5000 ile 7000 arasında fps olarak ? kısaca gerek var mı aynı anakartta üst seviye işlemcilere geçmeye şuan alıcağın 13.nesil bir işlemciyi ileride anca 15-16.nesil ile değiştirmek isteyebilirsin oda şart değil hala 10 nesil işlemcilerin deli gibi kullanıldığı dönemdeyiz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.