Neler yeni

Yardım 35k Laptop tavsiye

fakobey

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Tamamen yanlış düşünüyorsunuz. Marka değil model odaklı bakılmalı bu tarz durumlara. MSI, ASUS ve daha nicesinin de ürettiği laptoplarda birçok sorun oluşuyor. Linkini atmış olduğum model gayet başarılı ve iyi.
Peki neden amazondaki msi değil de attığınız acer i oneriyorsunuz farkı nedir ?

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Peki neden amazondaki msi değil de attığınız acer i oneriyorsunuz farkı nedir ?
İkisini de öneriyorum. Hatta MSI'ın ekran kartının frekansı daha yüksek. İşlemci biraz fazla ısınacaktır ancak laptoplarda bu sorunun önüne geçmek oldukça zor.

Ben, "Bu fiyata Acer alınmaz sakın almayın." lafınıza dair yorum yaptım dostum. :)

fakobey

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
İkisini de öneriyorum. Hatta MSI'ın ekran kartının frekansı daha yüksek. İşlemci biraz fazla ısınacaktır ancak laptoplarda bu sorunun önüne geçmek oldukça zor.

Ben, "Bu fiyata Acer alınmaz sakın almayın." lafınıza dair yorum yaptım dostum. :)
Anladım hocam fikrinize saygı duyuyorum :)

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Merhaba mimarlık ve arada oyun için laptop tavsiyesine ihtiyacım var. Ama msi asus tarzı daha köklü markalardan istiyorum. Monster gibi markalardan uzak duruyorum. En düşük 3060 olmasını istiyorum. Ama asus msi da bu fiyatta benzer çok ürün var. Kendim işin içinden çıkamadım. Bütçem 35k ama çok gerekirse biraz daha esneyebilir. Yardımcı olursanız sevinirim
Hocam kuzenim mimarlıkla uğraşıyor ve ilk laptop unu alırken benden habersiz almıştı yaptığı hatalar şunlardı:
VA Panel bir laptop seçti ve bu yüzden renklerin tutarsızlığı yüzünden external monitör almak zorunda kaldı taşınabilir olanlarından.
3050ti seçti ve bu yüzden VRAM yetersizliği ile tanıştı
3050ti ın performansı yetersiz geldi
i5 11300H tamamiyle yetersizdi
512gb nvme + 1 boş nvme slotu vardı ama bunlar yetersiz kaldı gidip 8 tb ek nvme aldı eğer laptop un 3 nvme slotu olsaydı bu sıkıntıyı yaşamazdı.
Klavyeden memnun kalmadı ve klavye geceleri kullanılmıyordu ışık açılmadan
Trackpad rezaletti her alanda mouse taşımak zorunda kaldı
USB portları 2.0 hızlarını geçemiyordu external hdd/ssd kullanması luzümdü
------------------------------------
Projelerine göre ihtiyaçların değişir tabi ve proje boyutların ve ihtiyaçlarını belirtmediğinden ötürü yardımcı olamıyıcam ama belirtirsen de Türkiye den laptop almanı önermiyorum bu arada kuzenim Msi Titan GT77 aldı şuan ağır olması haricinde bir sıkıntısı yok ürünü Dubai den 65k ya getirdi.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Hocam kuzenim mimarlıkla uğraşıyor ve ilk laptop unu alırken benden habersiz almıştı yaptığı hatalar şunlardı:
VA Panel bir laptop seçti ve bu yüzden renklerin tutarsızlığı yüzünden external monitör almak zorunda kaldı taşınabilir olanlarından.
3050ti seçti ve bu yüzden VRAM yetersizliği ile tanıştı
3050ti ın performansı yetersiz geldi
i5 11300H tamamiyle yetersizdi
512gb nvme + 1 boş nvme slotu vardı ama bunlar yetersiz kaldı gidip 8 tb ek nvme aldı eğer laptop un 3 nvme slotu olsaydı bu sıkıntıyı yaşamazdı.
Klavyeden memnun kalmadı ve klavye geceleri kullanılmıyordu ışık açılmadan
Trackpad rezaletti her alanda mouse taşımak zorunda kaldı
USB portları 2.0 hızlarını geçemiyordu external hdd/ssd kullanması luzümdü
------------------------------------
Projelerine göre ihtiyaçların değişir tabi ve proje boyutların ve ihtiyaçlarını belirtmediğinden ötürü yardımcı olamıyıcam ama belirtirsen de Türkiye den laptop almanı önermiyorum bu arada kuzenim Msi Titan GT77 aldı şuan ağır olması haricinde bir sıkıntısı yok ürünü Dubai den 65k ya getirdi.
Bestbuy amerika/kanada
Mediamarkt Avrupa
olmak üzere giden bir tanıdığından vesayre x marka laptop u alıp getirmesini iste.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Merhaba mimarlık ve arada oyun için laptop tavsiyesine ihtiyacım var. Ama msi asus tarzı daha köklü markalardan istiyorum. Monster gibi markalardan uzak duruyorum. En düşük 3060 olmasını istiyorum. Ama asus msi da bu fiyatta benzer çok ürün var. Kendim işin içinden çıkamadım. Bütçem 35k ama çok gerekirse biraz daha esneyebilir. Yardımcı olursanız sevinirim
Bırak 40 bin lirayı 65 bin liraya GT77 3080ti lı Titan getirildi yani sen TR de 3060 almak için bütçeni zorluyor olman üzücü bakma buradan laptop.

Berkay0.

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
intel core i7-12650H yeterli bir işlemci performans olarak
Hocam msi aldım
Ben dün 33k ya aldım bugün 45k şaka gibi
MSI KATANA GF76 11UG-254XTR Dizüstü Bilgisayar, 17.3 FHD 144Hz, Core I7-11800H, 16GB RAM, RTX3070 8GB, 512GB SSD, DOS Link Removed

dalpirin

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Hocam msi aldım
Ben dün 33k ya aldım bugün 45k şaka gibi
MSI KATANA GF76 11UG-254XTR Dizüstü Bilgisayar, 17.3 FHD 144Hz, Core I7-11800H, 16GB RAM, RTX3070 8GB, 512GB SSD, DOS Link Removed
hayırlı olsun öncelikle intel core i7-11800H performans olarak 11.nesil mobil işlemcilerde en üst segmentlerinden biri kendi ailesinde

Berkay0.

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
hayırlı olsun öncelikle intel core i7-11800H performans olarak 11.nesil mobil işlemcilerde en üst segmentlerinden biri kendi ailesinde
Hocam aslında asus tufı alıcaktım arada 5k olunca anlık bir kararla msi a döndüm. Hayırlısı olsun artık

TackleBarry

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Tavsiyem MSI'dan uzak dur. Geçmişte MSI'ın 3 tane en pahalı laptobu elimden geçti.

1- GE73 Raider: Ekranın paneli kapatırken menteşe çatlayıp elimde kaldı o kadar dandikdi RMA oldu.
2- GE73 Yeni Model: Fabrika çıkışlı cızırtı problemi vardı, servis çözemeyip RMA oldu.
3- GS73 Stealt: Fabrika çıkışlı Touchpad bozuk geldi ve işlemci 100 dereceyi görüyordu RMA oldu.

Ne yaparsan yap MSI alma, paranla rezil olursun.
Ayrıca ASUS Zephyrus modelinden de uzak dur işlemci 98 derece görüyordu eski nesilde bile.
Tavsiyem Acer, Asus, Dell

Not: Bu fiyata Acer alınmaz diyen arkadaş komik olmuş.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.