Neler yeni

Yardım 2500 TL'ye kadar B450-B550 önerisi

• Konbuyu başlatan Armiz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 654

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Bütçe
2500 TL
Herkese merhabalar, R5 5600 için anakart arıyorum. İyi bir B450 olduğu için kafamda Tomahawk Max (2300 TL) vardı ancak Gaming Plus Max ve A Pro Max ile arasında 500-550 TL oynuyor. Aradaki farkı vermeye değer mi sizce veya B550 tavsiye edecek olsanız 2500 TL'ye kadar almaya değer B550 var mıdır ki 2500 TL altındaki B550ler MATX olduğu için alınırlığından ziyade ısınma sıkıntı olur mu acaba?

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Herkese merhabalar, R5 5600 için anakart arıyorum. İyi bir B450 olduğu için kafamda Tomahawk Max (2300 TL) vardı ancak Gaming Plus Max ve A Pro Max ile arasında 500-550 TL oynuyor. Aradaki farkı vermeye değer mi sizce veya B550 tavsiye edecek olsanız 2500 TL'ye kadar almaya değer B550 var mıdır ki 2500 TL altındaki B550ler MATX olduğu için alınırlığından ziyade ısınma sıkıntı olur mu acaba?
Kasanızın hava akışı iyi ise mATX sorun olmaz. 2. elden temiz, kfg'li B550 alabilirsin.

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
dostum bütçeyi biraz daha çık 3000-3100 falan yap bunu al 2 k lık anakartlara baktımda iyi değil işlemci mosfetleri açık pasif soğutma bile yok overclock yapsan bile sıkıntı yaratır voltaj artacağı için çok fazla ısıncak mosfetler ve ilerde bozulmaya kadar gider.

Ekli dosyalar

• dfdfdfdfdfdfdfdf.png
    dfdfdfdfdfdfdfdf.png
    203.5 KB · Görüntüleme: 78

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
dostum bütçeyi biraz daha çık 3000-3100 falan yap bunu al 2 k lık anakartlara baktımda iyi değil işlemci mosfetleri açık pasif soğutma bile yok overclock yapsan bile sıkıntı yaratır voltaj artacağı için çok fazla ısıncak mosfetler ve ilerde bozulmaya kadar gider.
Peki hocam B550M PRO-VDH Wifi nasıldır sizce? Haftaiçi indirimlerde 2500'e düşüyordu ama şu an 3200 eğer 2500'e düşerse alınır mı?
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Kasanızın hava akışı iyi ise mATX sorun olmaz. 2. elden temiz, kfg'li B550 alabilirsin.
2. el aramak biraz uğraştırır gibi geliyor ama dediğim gibi bu aralıkta olanlar alınmazsa beklemek lazım. Size de sorayım bu arada B550M Pro-Vdh Wifi indirimle haftaiçi 2500'e düşüyordu eğer o fiyattan yakalarsam alınır mı sizce? Kasa ile ilgili de biraz önce şükür SUPER GD+ 750W'ı aldım indirimden de buna sabah attığınız kasalar uyumludur değil mi sıkıntı olmaz?

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Peki hocam B550M PRO-VDH Wifi nasıldır sizce? Haftaiçi indirimlerde 2500'e düşüyordu ama şu an 3200 eğer 2500'e düşerse alınır mı?

2. el aramak biraz uğraştırır gibi geliyor ama dediğim gibi bu aralıkta olanlar alınmazsa beklemek lazım. Size de sorayım bu arada B550M Pro-Vdh Wifi indirimle haftaiçi 2500'e düşüyordu eğer o fiyattan yakalarsam alınır mı sizce? Kasa ile ilgili de biraz önce şükür SUPER GD+ 750W'ı aldım indirimden de buna sabah attığınız kasalar uyumludur değil mi sıkıntı olmaz?
attıgım anakart 0 ı 3100 tl falan. Link Removed bu anakartta suan 2500 tl bunun mosfetlerde pasif soğutucu var alabilirsin bunuda

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
attıgım anakart 0 ı 3100 tl falan. Link Removed bu anakartta suan 2500 tl bunun mosfetlerde pasif soğutucu var alabilirsin bunuda
Valla hocam dediğiniz saatte indirime girdiyse bu sefer de kısmet olmadı yakalamak. Yorumunuzu gördüğümden beri takipteyim de henüz bir indirim olmadı.

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Valla hocam dediğiniz saatte indirime girdiyse bu sefer de kısmet olmadı yakalamak. Yorumunuzu gördüğümden beri takipteyim de henüz bir indirim olmadı.
oha 3100 olmus senin attgın anakart saat 20.30da sen dedgınde baktım 2500 dü akakce de

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0

Uyumlu tabiki. Hemen hemen her kasaya uyar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.