Neler yeni

23-25" [email protected] monitor var mi?

ferhatsan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bütçe
15000 TL
Merhaba,

Ben neredeyse 1 aydir piyasadaki 22-23-25" monitorlerin kullanici kilavuzlarini ezberledim ama sadece bir tane buldum, (gigabyte G24F2) baskalari da var mi merak ediyorum.

İstedigim sey 1280x720 cozunurlukte 22-25inç arasi olan ama tazeleme frekansi bu cozunurlukte yuksek hertz olan bir monitor.

Magazalari gezdim ama hepsi showroomlarda tek goruntu kaynagina bagli oldugu icin bunu test edemiyorum o yuzden ModArt ailesine guvenmekteyim.

Nedenini merak edenler icin aciklayayim.

1. path of exile oyuncusuyum ve 1920x1080 cozunurlukte oyun cok keskin grafiklere sahip bu da benim hosuma gitmiyor. Cozunurlugu 1280x720p yapinca o eski diablo 2 gunlerine geri donuyorum ve camur gibi grafikler gozume daha hos geliyor.

2. ekran kartim 1280x720p cozunurlukte sessiz calisiyor ve hic takilmiyor ayrica sicaklik ayarini 80 dereceye ayarlayinca 1920x1080p'de sogutmak icin fanlar kudurmaya basliyor. Kartim intel arc 750'dir.

3. windows'u da 720p kullanmaya alistigim icin ikonlar buyuk ve gozlerim yorulmuyor. evet windows goruntusu de camur gibi ama malesef ben camur seviyorum arkadaslar.

simdi sizden ricam, monitorunun kaliteli oldugunu dusunen arkadaslar bir dakikasini ayirip cozunurlugunu 1280x720 yapip ve refresh rate 100hz ve uzeri olan arkadaslardan marka ve model atmalarini rica edebilir miyim?

butce problemim yoktur 5-15 k fiyat farketmez (tarih: 17.01.2024)

rumuz: çamur sever dinozor

ferhatsan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Biraz da gulelim;

Mesajimi tekrar okudugumda istedigim sey icin kendimi soyle hissettim, 1998 yili yapimi Armageddon filminde bir sahne vardi, dunyayi kurtarmak icin uzaya gitmeyi kabul eden maden iscilerinin istekleri sahnesi vardi. Kendimi oyle hissetim ve gulmeye basladim.

o sahneyi izlemek icin:

arkadaslar bu konuda cok hirpalandim, hor goruldum, itilip kakildim...

hatta oyle ki bazi monitorlerin kullanici kilavuzunda 640x480@144hz, 1024x768@120hz falan yaziyor ama gelgelelim 1280x720'nin listede adi bile gecmiyor ciddiyim sanki butun uzak dogu ureticileri anlasmislar ben bilgi alamayim diye o derece magdurum :(

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.