Neler yeni

13900KF Overclock yardım

• Konbuyu başlatan MOS
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 769

MOS

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba sevgili arkadaşlar

13900KF
ROG MAXIMUS Z790 HERO
Ryujin II

Sistemine sahibim sistemin sınırlarını zorlamak istiyorum ama bios ayarlarındanda pek anlamıyorum yeniyim internette öğretici video içerikde pek bulamadım bana yardımcı olacak arkadaş var mı

boşver değmez bilmediğim işe girişme yazmayın lütfen yardımcı olacaksanız yazın.

Anakartta görünen SP değerim 96

şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkürler

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
aslında bunu sen voltaj ayarlarını kendin ayarlayarak yapman lazım şimdi sana biri 1.78V yazsa belkide senin işlemcin de hata verecek yani deneme yanılma ile yapabilirsin he bu işi bilen biri çıkar eyvallah bir şey diyeceğim yok ama normal kullanımda dahi 13900KF veya 13700KF soğutmak zor onu da söyleyeyim.

MOS

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
aslında bunu sen voltaj ayarlarını kendin ayarlayarak yapman lazım şimdi sana biri 1.78V yazsa belkide senin işlemcin de hata verecek yani deneme yanılma ile yapabilirsin he bu işi bilen biri çıkar eyvallah bir şey diyeceğim yok ama normal kullanımda dahi 13900KF veya 13700KF soğutmak zor onu da söyleyeyim.
nereden nasıl başlayacağımı bilirsem test etmesi kolay olur ama dümdüz voltaj vererek yapılmıyor sanırım şunlarla oyna şunları şöyle yap vs vs diye gidebilirim diye düşünüyorum sadece başlangıç kısmı lazım gibi

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
nereden nasıl başlayacağımı bilirsem test etmesi kolay olur ama dümdüz voltaj vererek yapılmıyor sanırım şunlarla oyna şunları şöyle yap vs vs diye gidebilirim diye düşünüyorum sadece başlangıç kısmı lazım gibi
XTU ile başlayabilirsin.
-
-BUİLDZOİD in daha detaylı oc yöntemini tercih etmeni öneririm ama İntel XTU ile başla

Blonde

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Laboratuvar ortamında yapılmayan hiçbir overclock,overclock değildir..!

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
İlk olarak anakartınızın son bios güncellemesini yaparak başlayabilirsiniz

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Öncelikle bahsetmem gerekir ki işlemcin fazlasıyla güçlü bir işlemci ama iş zevk ve merak işi olduğu için seni anlayabiliyorum buraya rehber niyetinde bir kaç video bırakıcam izleyerek yapabilirsin.
Deneme yanılma yönetime ile işlemcine en uygun frekansları sen bulabilirsin bunuda overclock sonrası işlemcini teste sokarak yapabilirsin. Eğer test sırasında bilgisayarın kapanmıyorsa sorun yok demektir.

bu video 11. Nesil işlemciye overclock yapılıyor olayın mantığını kavradıktan sonra frekanslar ile oynayarak senin için uygun ayarı bulabilirsin.

Bu videoda ise asusun kendi otomatik overclock özelliği ile overclock yapılıyor bunuda deneyebilirsin

Bu videoda da ise Asus anakart üzerinde 12900 K ya overclock yapılıyor anlatım sade basit kolayca yapabilirsin bol şans 😉

• Beğen
Tepkiler: MOS

MOS

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Öncelikle bahsetmem gerekir ki işlemcin fazlasıyla güçlü bir işlemci ama iş zevk ve merak işi olduğu için seni anlayabiliyorum buraya rehber niyetinde bir kaç video bırakıcam izleyerek yapabilirsin.
Deneme yanılma yönetime ile işlemcine en uygun frekansları sen bulabilirsin bunuda overclock sonrası işlemcini teste sokarak yapabilirsin. Eğer test sırasında bilgisayarın kapanmıyorsa sorun yok demektir.

bu video 11. Nesil işlemciye overclock yapılıyor olayın mantığını kavradıktan sonra frekanslar ile oynayarak senin için uygun ayarı bulabilirsin.

Bu videoda ise asusun kendi otomatik overclock özelliği ile overclock yapılıyor bunuda deneyebilirsin

Bu videoda da ise Asus anakart üzerinde 12900 K ya overclock yapılıyor anlatım sade basit kolayca yapabilirsin bol şans 😉

çok işime yarayacak videolar teşekkür ederim ben ne yazarsam yazayım youtubea güzel rehber niteliğinde videolar çıkmıyordu teşekkürler aradıklarım tam olarak bunlardı

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
çok işime yarayacak videolar teşekkür ederim ben ne yazarsam yazayım youtubea güzel rehber niteliğinde videolar çıkmıyordu teşekkürler aradıklarım tam olarak bunlardı
Rica ederim umarım istediğin sonuca ulaşırsın. Eğer başarıya ulaşırsan konuyu diğer arkadaşlara rehber olması için anlatırsın...

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
13900K için çoklu çekirdekte çok bir şey bekleme ben denedim ahım şahım işe yaramadı.
Hatta ai oc olayını açınca thermal throttle dan ötürü frekanslar daha da düştü.
Çok sağlam bir soğutucun yoksa giç girme o topa.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
XTU ile başlayabilirsin.
-
-BUİLDZOİD in daha detaylı oc yöntemini tercih etmeni öneririm ama İntel XTU ile başla
13900K için çoklu çekirdekte çok bir şey bekleme ben denedim ahım şahım işe yaramadı.
Hatta ai oc olayını açınca thermal throttle dan ötürü frekanslar daha da düştü.
Çok sağlam bir soğutucun yoksa giç girme o topa.
280 lik aio da alıyor bu frekansları ama stock behaviordan farklı sanki :D

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.