Neler yeni

"Memory Code 55" hatası görüntü gelmiyor

• Konbuyu başlatan smh32
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 47
  • Görüntüleme 3K

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar merhaba. Yeni sistem topladım ve sisteme güç verince her şey çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Bunun nedeni nedir acaba? Anakartın ufak led ekranında ''Memory Code 55'' Detect Memory hatası alıyorum. Ramleri garantiye yolladım fakat anakarttan şüpheleniyordum fakat ramleri yollarken hatayı gösterdim anakartta sorun olsa ekran gelmez evet ama led ekranda diger parçaları tarayamaz veya başka tür hata kodları alırdınız dendi ve içim bi nebze rahatladı fakat yine de tam emin olmak için size de sormak istedim.

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
h525.png

smh32 kardeşim bak yine ramleri yanlış takmışsın videonda belli oluyor bu
işlemciye yakın a1 deki rami çıkar dım 2 yuvasına tak
a1 boş işlemciye yakın olan yuva
b1 dolu
a2 boş
b2 dolu
2 ram için resimde işaretledim doğru ram sırasını sıralayı doğru tak
anakart üzerinde bios sıfırlama varsa onuda sıfırla

Ascension

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ekli dosyayı görüntüle 1069
b1 dolu
a2 boş
b2 dolu
Evet şimdi farkettim bende videoda. DIMM_A2 yuvasına tek ram takıp bios ekranına ulaşmayı dener misin?

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
Ekli dosyayı görüntüle 1069
b1 dolu
a2 boş
b2 dolu
Dostum video eski. Tüm slotları denerken en son orada kaldı ramler. Dediğini yaptim

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Dostum video eski. Tüm slotları denerken en son orada kaldı ramler. Dediğini yaptim
locasyon neresi sizin ? yakınsam ben gelir bakabilirim sıkıntı yoksa tabiki yada bir bilgisayarı varsa yakınızda ona götürün baksınlar
bu kadar uğraşma geri dönülemeyecek hata durumunda sıkıntı çıkabilir bileşenlerde fazla kurcalamaya gelmez

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
locasyon neresi sizin ? yakınsam ben gelir bakabilirim sıkıntı yoksa tabiki yada bir bilgisayarı varsa yakınızda ona götürün baksınlar
bu kadar uğraşma geri dönülemeyecek hata durumunda sıkıntı çıkabilir bileşenlerde fazla kurcalamaya gelmez
Yok şuan ellemedim zaten. Ram'i garantiye yolladim bekliyorum. Orada da çok yüksek ihtimalle ramler de sorun var eğer anakartta sorun olsa evet ekran gelmez fakat farklı hata kodları ile karşılaşır ve o ekrandaki hata okuma sistemi çalışmaz dediler. O yüzden beklemedeyim fakat buraya da sorayim dedim. Bu arada sistemi bilgisayar teknikeri bi abim ile topladım.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Yok şuan ellemedim zaten. Ram'i garantiye yolladim bekliyorum. Orada da çok yüksek ihtimalle ramler de sorun var eğer anakartta sorun olsa evet ekran gelmez fakat farklı hata kodları ile karşılaşır ve o ekrandaki hata okuma sistemi çalışmaz dediler. O yüzden beklemedeyim fakat buraya da sorayim dedim. Bu arada sistemi bilgisayar teknikeri bi abim ile topladım.
Sistemin donanımları oldukça güzel. Ancak sorun CPU'dan dolayı gözüküyor.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Fakat anakart cpuyu tariyor ve herhangi bir hata koduna rastlamıyor ama ram'e gelince memory code 55 detect memory hatası çıkıyor sadece dostum
RAM geri size gelince daha net belli olur. Bir sorun olunca olmadık donanımları bile kontrol etmek gerekiyor. CPU, zor arızalan bir donanım mesela. Daha önce 6 tane bozuk CPU ile karşı karşıya kaldım. :D

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
RAM geri size gelince daha net belli olur. Bir sorun olunca olmadık donanımları bile kontrol etmek gerekiyor. CPU, zor arızalan bir donanım mesela. Daha önce 6 tane bozuk CPU ile karşı karşıya kaldım. :D
Haklisin dostum yorumlarına asla saygısızlık etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Ben de dediğin gibi cpu pimlerini kontrol ettim,sıvı soğutma kablolarını ettim,tüm kablo girişlerini kontrol ettim ve anakarta göre kurulum yaptim. Tek duam anakartta sorun olmaması(Ram slotları vs) kaç günden beri kafama takıyorum sürekli bir sorun çıkmasın daha büyük diye. 120kya yakın para yatırdım(monitör koltuk ve masa falan dahil) şimdi çalışmayınca hevesim kırılıyor ve üzüntü ile korku oluşuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.