Neler yeni

Yardım Ethernet Bağlantısında Tanımlanamayan Ağ Hatası

entropi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Merhaba, geçtiğimiz aylarda mesh internet sistemine geçmeden önce TP-Link marka bir Wi-Fi extender kullanıyordum. Memnundum ama önemli bir sorunu vardı. Cihazı tekrardan kullanmam gerek bu yüzden bu sorunu çözmem gerekiyor. Ürünün modeli "TL-WA854re" bu ürün ile Wi-Fi konusunda hiçbir sorun yaşamıyorum. Ürün işini yapıyor ve menzili arttırarak oldukça yükek hızlı bir şekilde bağlantı sağlıyor. Ancak tek bir sorun var. Ethernet ile ana modeme bağlı olmama rağmen tanımlanamayan ağ hatası alıyorum. Bazen bağlantı geliyor ancak saniyesinde kesilip tekrar tanımlanamayan ağ hatası gözüküyor. Ürünü fişten söktüğümde Ethernet hemen bağlanıyor. Sonra ürünü fişe geri takıyorum ve Ethernet'i o şekilde kullanabiliyorum ancak bilgisayarı yeniden başlatırsam yine aynı şekilde tanımlanamayan ağ hatası alıyorum. İlk başta IP'ler çakışıyor diye düşünerek ana modeme bağlı cihazlara 192.168.1.3'ten 192.168.1.50'ye kadar kullanabileceği bir IP havuzu atadım. Sonrasında ise Wi-Fi extender için 192.168.1.51'den 192.168.1.100'e kadar kullanabileceği bir IP havuzu daha atadım. Böylece IP'ler çakışmayacaktı ancak sorun düzelmedi. Sonrasında ana modem üzerinden bilgisayarın MAC adresini kullanarak bir sabit bir IP belirledim, sorun yine düzelmedi. Wi-Fi extender DHCP kullandığı için bu sorunun oluştuğunu düşünüp cihazın DHCP kullanmasını kapattım ancak sorun yine düzelmedi. Denediklerim kısaca aşağıda yazılı.

- Ethernet driverlarını silip tekrar yükledim. En son sürüm güncel driver kullanıyorum, sorun çözülmedi.
- IP'lerin çakışmaması için hem ana modeme hem de Wi-Fi extender için ayrı IP havuzları atadım, sorun çözülmedi.
- Ana modem üzerinden IP sabitlemesi yaptım, sorun çözülmedi.
- Wi-Fi Extender'in DHCP kullanmasını kapattım, sorun çözülmedi.

Aklıma daha ne yapabileceğim gelmediği için her seferinde cihazı güçten sökerek internet bağlantısını sağlayıp geri güce takarak yapıyorum ancak her bilgisayarı yeniden başlattığımda bunu yapmak sıkıcı ve sinir bozucu olmaya başladı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.