Neler yeni

"Memory Code 55" hatası görüntü gelmiyor

• Konbuyu başlatan smh32
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 47
  • Görüntüleme 3K

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar merhaba. Yeni sistem topladım ve sisteme güç verince her şey çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Bunun nedeni nedir acaba? Anakartın ufak led ekranında ''Memory Code 55'' Detect Memory hatası alıyorum. Ramleri garantiye yolladım fakat anakarttan şüpheleniyordum fakat ramleri yollarken hatayı gösterdim anakartta sorun olsa ekran gelmez evet ama led ekranda diger parçaları tarayamaz veya başka tür hata kodları alırdınız dendi ve içim bi nebze rahatladı fakat yine de tam emin olmak için size de sormak istedim.

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
Estağfurullah.

Evet, çok acı bir durum. Hallolmayan hiçbir şey yoktur neredeyse. Firmalar geri iade alacaktır eğer arızalı çıkarlarsa. Bunun için canınızı sıkmanıza gerek yok. :)
Teşekkür ederim değerli yorumların için. Bugün vatani aradım ve en geç 20 gün dediler. Bekleyip göreceğiz bakalim

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
şanslısın kardeşim allah daha çok versin herkesin gıpta ile bakacağı sistem kazasız belasız güle güle kullan
Allah razı olsun dostum. Daha iyileri senin olsun inşallah. Değerli yorumların için teşekkür ederim :) 2 postta da yordum seni kusura bakma

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Estağfurullah ne demek kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu bize
bir sorunun olursa çekinmeden bizimle paylaşabilirsin buradakiler yardımlarını esirgemezler

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
bir sorunun olursa çekinmeden bizimle paylaşabilirsin buradakiler yardımlarını esirgemezler
Çok teşekkürler,yarın zaten bi asus yetkili servisini de arayıp danışacağım. Eger ramlerde sorun yoksa anakarti direk kutulayip garantisi ile kutusu ile birlikte size kargolasam işlem yapar mısınız diye(Normalde sinerjiden aldım ama onlar üstünden göndermek yerine kendim direk gönderebilir miyim diye öğrenmek için)

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
Post hazır burada açık diye başka bir yere yazmak istemedim. Vatan üzerinden ramleri vermiştim serivse. 4 gün oluyor hala servis yolunda gözüküyor. Servise gidince güncelliyorlar mı yoksa işlem bitince mi güncellerler acaba?

Ascension

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Post hazır burada açık diye başka bir yere yazmak istemedim. Vatan üzerinden ramleri vermiştim serivse. 4 gün oluyor hala servis yolunda gözüküyor. Servise gidince güncelliyorlar mı yoksa işlem bitince mi güncellerler acaba?
Bir ürünü garantiye göndereceğiniz zaman direkt servis ile iletişime geçin ve onlara gönderin daha hızlı bir süreç olur. Vatan satıcı olduğu için çok umursamıyor teknik servis ile iletişime geçtiğinizde size belirli bir adres verirler oraya gönderirsiniz. Bununla birlikte sorununuz ile ilgili video, fotoğraf vb. kanıtlarıda mail olarak atarsanız servise süreç daha da hızlanır. Asla satıcıya ürün vermeyin başına bir şey gelse ürünün sorumlu sizi gösterirler. Ürün servise gittikten sonra kullanıcı hatası diyip geri yollarlar. Vatan da asla arkasında durmaz.

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
Bir ürünü garantiye göndereceğiniz zaman direkt servis ile iletişime geçin ve onlara gönderin daha hızlı bir süreç olur. Vatan satıcı olduğu için çok umursamıyor teknik servis ile iletişime geçtiğinizde size belirli bir adres verirler oraya gönderirsiniz. Bununla birlikte sorununuz ile ilgili video, fotoğraf vb. kanıtlarıda mail olarak atarsanız servise süreç daha da hızlanır. Asla satıcıya ürün vermeyin başına bir şey gelse ürünün sorumlu sizi gösterirler. Ürün servise gittikten sonra kullanıcı hatası diyip geri yollarlar. Vatan da asla arkasında durmaz.
Hocam G.skill'İn teknik servisini hiç bulamadım.Şimdi siz böyle diyince iyice de korktum. Benden kutusuz aldılar ürünü çünkü. Kutuyu getireyim dedim yok gerek yok dediler. Ama anakart için asus ile iletişime geçtim,ram olayı netleşince onlarla iletişime geçecegim. Fakat Vatan bir sorun çıkartsa elimde belge var aldıklarındaki durumu ile ilgili. Fiziksel bir sorun olmadığı yazıyor kağıtta,eger kırılma vs olsa bunu kanıtlayabilirim.

Ascension

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Hocam G.skill'İn teknik servisini hiç bulamadım.Şimdi siz böyle diyince iyice de korktum. Benden kutusuz aldılar ürünü çünkü. Kutuyu getireyim dedim yok gerek yok dediler. Ama anakart için asus ile iletişime geçtim,ram olayı netleşince onlarla iletişime geçecegim. Fakat Vatan bir sorun çıkartsa elimde belge var aldıklarındaki durumu ile ilgili. Fiziksel bir sorun olmadığı yazıyor kağıtta,eger kırılma vs olsa bunu kanıtlayabilirim.
Vektron elektronik yada penta teknoloji olması lazım gskill ile ilgilenen servisler. Belge var ise bir sorun teşkil etmez sadece vakit kaybı olmuş olacak.

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
Vektron elektronik yada penta teknoloji olması lazım gskill ile ilgilenen servisler. Belge var ise bir sorun teşkil etmez sadece vakit kaybı olmuş olacak.
Bugün teknik servis olan vektron elektroniği aradım ve 3 gündür teknik serviste olduğunu söyledi.Eğer bir sorun olmasa ramleri direk geri yollarlardı degil mi? Bir sorun var ki bukadar süredir orada.

smh32

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0
locasyon neresi sizin ? yakınsam ben gelir bakabilirim sıkıntı yoksa tabiki yada bir bilgisayarı varsa yakınızda ona götürün baksınlar
bu kadar uğraşma geri dönülemeyecek hata durumunda sıkıntı çıkabilir bileşenlerde fazla kurcalamaya gelmez
Dostum iyi haber geldi.Ramlerde arıza varmış.Teknik servis elimizde yok şuan ürün dedi 20 iş gününüz başladı o süre zarfında gelmezse iade olacak dedi para iadesi olsa bile en azından sorunun nerede oldugunu öğrenmiş olduk..

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Dostum iyi haber geldi.Ramlerde arıza varmış.Teknik servis elimizde yok şuan ürün dedi 20 iş gününüz başladı o süre zarfında gelmezse iade olacak dedi para iadesi olsa bile en azından sorunun nerede oldugunu öğrenmiş olduk..
Güzel haber gözün aydın 20 gün bekleyecenmi yoksa yeni rammi alıcan ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.