Neler yeni

Seçimde kime oy vereceksiniz

Takashi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Tabiki kılıçdaroğlu. Bazı aktroller liderlik vasfı, kazandığı seçim vs yok diyor. Fakat enflasyonun %200 olduğu, adaletin olmadığı, insan değerinin olmadığı , milletin açlıktan intihar ettiği, yandaş iş adamlarının porchlerde pudra şekeri çektiği, çalınan paranın haddi hesabı olmadığı , torpilsiz devlete adım atamadığı, liyakatsız insanların 4-5 maaş aldığı vs bir sürü şey olurken. Hala %25-30 oy aldığı bir ülkede kimse bana Kılıçdaroğlu’nda vasıf yok demesin. Siz bu ülkenin cehaletini çok hafife alıyorsunuz. Daha yazarımda nezaretanede geçirecek vaktim yok.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Sistemin değişmesi lazım beyler kafanızı yormayın böyle şeylere. Bu arada hoş bulduk güzel olmuş forum.
Vaş maximum aydınlatma için teşekkürler hani seçimde biri seçilicek ya hani bizim liderimiz olcak ya sistem değişmesi lazım önerin nedir zekalarımız çarpışsın derdim🤣🤣

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Tabiki kılıçdaroğlu. Bazı aktroller liderlik vasfı, kazandığı seçim vs yok diyor. Fakat enflasyonun %200 olduğu, adaletin olmadığı, insan değerinin olmadığı , milletin açlıktan intihar ettiği, yandaş iş adamlarının porchlerde pudra şekeri çektiği, çalınan paranın haddi hesabı olmadığı , torpilsiz devlete adım atamadığı, liyakatsız insanların 4-5 maaş aldığı vs bir sürü şey olurken. Hala %25-30 oy aldığı bir ülkede kimse bana Kılıçdaroğlu’nda vasıf yok demesin. Siz bu ülkenin cehaletini çok hafife alıyorsunuz. Daha yazarımda nezaretanede geçirecek vaktim yok.
Lütfen gerçekleri silermisin nur topu gibi bi yasacık var
Ama Kılıçdaroğlu da SGK ömrü hayatında zarar etmemiş bir kurum ama zarar ettiren kişi ve Amerika'ya gidip Türkiye ye getiricem dediği adamların gri kategoride dolandırıcı ayrıca yürüyen merdivene bile ters giden biri böyle bir insana 86m başına geçemez Kılıçdaroğlu hariç dediklerine katılıyorum

Son düzenleme:

Takashi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ama Kılıçdaroğlu da SGK ömrü hayatında zarar etmemiş bir kurum ama zarar ettiren kişi ve Amerika'ya gidip Türkiye ye getiricem dediği adamların gri kategoride dolandırıcı böyle bir insana 86m başına geçemez Kılıçdaroğlu hariç dediklerine katılıyorum bizim ampulde akılı Tansu dan alıyor
Küçük bir araştırmayla sgk’daki bütçe açıklarını bakarsan en büyük zararı kimin yaptığını görürsün. Diğer bir konuda zamanında adına olumpiyat düzenleyen kişi bu ülkeye en büyük zararı verdi.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Ama Kılıçdaroğlu da SGK ömrü hayatında zarar etmemiş bir kurum ama zarar ettiren kişi ve Amerika'ya gidip Türkiye ye getiricem dediği adamların gri kategoride dolandırıcı ayrıca yürüyen merdivene bile ters giden biri böyle bir insana 86m başına geçemez Kılıçdaroğlu hariç dediklerine katılıyorum
Berat senin böyle güzel fikirlerin var mıydı la. Bundan sonra sana yorum silmek yasak 😁😁

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
224
ModArt Kredi
0
Küçük bir araştırmayla sgk’daki bütçe açıklarını bakarsan en büyük zararı kimin yaptığını görürsün. Diğer bir konuda zamanında adına olumpiyat düzenleyen kişi bu ülkeye en büyük zararı verdi.
Yok zaten ironi yapıyor ben öyle algıladım yani.

Takashi

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Abe daha neler varda Silivri 🤣
Neyse kral ben zar zor biriktirip alacağım bilgisayarın vergisiyle, yandaş iş adamlarının çocuklarının plazalarda pudra şekeri partisi vermesine razı değilim. Dediğin gibi daha konuşsak silivriden foruma giremeyiz. Sağlıcakla

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Yollar, köprüler, tüneller, barajlar, hatta nükleer santral bile yapılıyor. Durun yahu Türkiye ilk defa araba üretmeye başlıyor hem de elektrikli. Alabilir miyiz sanmam ama yapıyor adamlar. Dünyada kaç ülke İHA SİHA yapıyor? Askeri teknolojide de ilerliyoruz. Hatta büyüme rakamlarımız mükemmel gidiyor maşallah. Ne yazık ki ekonomi verileri başka şey söylüyor. Fakir daha da fakirleşirken asgari ücretlinin cebinden 100 dolara yakın maaş eksilirken diğer yandan zenginlerimizin keyfi yerindeyse yine aynı kişiler seçilir gibi geliyor bana. İthalat ve ihracat dengesine bakınca Türk Lirasının değer kaybetmesine şaşırmıyorum (içerisine sadece mal ve hizmet değil para ithalatı ve ihracatı da eklenebilir). Görünen köyü kendi adıma söyleyeyim seçimde kim gelirse gelsin bu ekonomiyi ve zenginlerimizin kafa yapısını değiştiremez. Araba yapın dediğinde RTE zenginlerin yüz ifadesini yakın çekimle görmek isterdim. Bu ekonomi konusunu siyasetten bağımsız konuşuyorum. Ekonomiyi siyaset değil zenginlerimiz idare ediyor bence. Siyasetçilerle kapalı kapılar ardında ne konuşuyorlar hiç birimiz şahit olmuyoruz bu sebeple ne yazarsak yazalım asla hiç birimiz gerçekleri bilemeyiz. Ancak sonuçları görebiliriz. Gerçek enflasyon açıklanan enflasyonun üzerinde iken maaşlar enflasyon rakamlarının altındaki bir oranda artılıyorsa senin benim onun yani maaşla çalışan kim varsa onun cebinden eksiliyor demektir. Söyleyeceklerim bu kadar siyasetten bağımsız olarak.

The Theseus

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Vaş maximum aydınlatma için teşekkürler hani seçimde biri seçilicek ya hani bizim liderimiz olcak ya sistem değişmesi lazım önerin nedir zekalarımız çarpışsın derdim🤣🤣
Bir tane başkanımız var işte ne gerek var tekrar seçmeye :D

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Ya arkadaş siz devlet yönetme işini mağaza yada bakkal yönetmek mi sanıyorsunuz anlamadım. Baştaki adam ahmet mehmet ismin yada kişiliğin önemi yok o yönetmiyor ki. Baştaki adam ne derse o olacak mı sanıyorsunuz anlamadım ve bunu da kimseye anlatamadım. Danışmanlar, bakanlar ve onların danışmanları, şuan için bağımsız bir ülke olmadığımız için amerika ve rusya birde avrupa birliğinden gelen geri dönüşler, sonra iletişim daire başkanı, bu liste uzar gider. Önemli olan baştaki adamın nasıl birisi olduğu değil bu saydığım adamların ne kadar dürüst, vatansever, kendi çıkarlarını gözetmeyen, milliyetçi ve sadık insanların olmasından geçiyor. Eğer bunlar doğru seçilirse zaten baştaki adam da şuanda RTE ye olduğu gibi ne söylenirse onu yapıyor, yapacak. Umarım anlatabilmişimdir. Yapılacak şeyler bunlar bana göre belki yanlıştır o tartışılır.
1- En önemli olan suriye ve diğer ülkelerden gelen mültecilerin ülkelerine geri gönderilmesi. (insani şartlar altında devletler arası görüşmeler ile)
2- Eğitim sisteminin tamamen yeniden oluşturulması ve sınav sistemi yerine yeterliliğe göre seçimler yapılması.
3- Tekrardan tarım ve hayvancılığa destek verilerek ithal edilen ürünlerin oranını düşürüp zamanla sıfıra indirilmesi.
4- Üretim kapasitenin arttırılması ülkenin kendi kendine yetecek seviyeye gelmesi, satılan fabrikaların en azından zamanında devlete ait olanların geri alınması.
5- Kamuda 50 yaşına gelen kişilerin emekli olması ki yerine geriden gelen genç nüfusa yer açılması.
6- Hakim, savcı, ysk üyeleri, rektör gibi demirbaş olan kişilerin cumhurbaşkanı kararı ile atanmasının iptali eski sisteme oy birliği ile seçilmesinin geri getirilmesi.
7- Yapılacak olan yatırımların büyük bir çoğunluğunun Güneydoğu ve Doğu bilgesine yapılması.

Liste uzar gider de bunları yapabilirsek kalkınan bağımsız ve refah bir ülke oluruz diye düşünüyorum.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Biz bunları konuşurken 2023 model maybach 55-70-100 milyona şipariş vermişitir 2022 model eskidi külüstür artık o

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Bu dediklerinin hepsi hayal ürünü maddeler halinde saymıssın ya o zaman milletvekili mal beyanında bulunsun o niye yok aile gelirleri mal varlığı bir millet vekilinin 10 milyon dolarlık yatı nasıl oluyor ülkeri geçti bı beyaz saçlı kekeme birinin oğlunun serveti
Onlarda olsun ben olmasın demiyorum ki benim dediğim baştaki kişinin çok öneminin olmaması..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.