Neler yeni

ya olamazsam korkusu :(

emirhan1234

Aktif Üye
Uzman
Konular
51
ModArt Kredi
0
Herkese merhabalar ben seneye MSÜ sınavına gireceğim fakat hava harp okulunu kazanamazsam diye korkuyorum ne yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim (ve bu okul sizce nasıldır seçmeme değer mi)

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Herkese merhabalar ben seneye MSÜ sınavına gireceğim fakat hava harp okulunu kazanamazsam diye korkuyorum ne yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim (ve bu okul sizce nasıldır seçmeme değer mi)
Önceden bir kardeşimimize de aynı cevabı vermiştim.
Korkunun ecele faydası yok. Ya beceremezsem diye düşünme.

Düşünme Yap diye bir tabir vardır. Başarılı olmak için önce denemelisin. Denemeden başarılı olup olamayacağını göremezsin.
İnsan doğası gereği ön göremediği şeyden korkar bu gayet normal.

Fakat yapmamak veya denememek başından kaybetmek anlamına gelir ve 1-0 geride başlarsın.
Daima dene başaramazsan yine dene.

emirhan1234

Aktif Üye
Uzman
Konular
51
ModArt Kredi
0

Düşünme Yap diye bir tabir vardır. Başarılı olmak için önce denemelisin. Denemeden başarılı olup olamayacağını göremezsin.

Fakat yapmamak veya denememek başından kaybetmek anlamına gelir ve 1-0 geride başlarsın.
Deneyeceğim fakat ben 10.ve bu sene havacılık lisesine gitmek istedim fakat nasip olmadı bu da olmaz diye korkuyorum fakat deneyeceğim korkmadan

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Deneyeceğim fakat ben 10.ve bu sene havacılık lisesine gitmek istedim fakat nasip olmadı bu da olmaz diye korkuyorum fakat deneyeceğim korkmadan
Hiç korkma kardeşim.
Atamızın dediğini hatırla "Sahip olduğun güç damarlarındaki asil kanda mevcut"

İnanmak başarmanın yarısıdır.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Ne kadar çalışırsan çalış sabahlara kadar uyuma kaderinde varsa olur yoksa olmaz
Kazanabilirseniz gayet güzel dolgun bir maaş alırsınız hayatınız kurtulabilir diye tabir ediyim ama bı sıkıntı var anne ve baba tarafında hiç suç kaydı olan varmı varsa ihtimalin düşüyor prüz çıkıyor ama bazı anlamadığım şey sınavda 1.de olsan mülakatta eliyolar bilmem neden acaba torpilmi acaba ampülü sevmiyosan ya da yandaşı değilsen🤣

ederin08

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Bak kardeşim zor bir meslektir öyle dışarıdan görüldüğü gibi bir şey yok haberin olsun ben 2018 yılında MSÜ kara harp okulunu kazanmıştım ANKARAYA giderken kaza yaptı araba ayağım 2 yerden kırıldı kayıt olamadım 2 sene de anca toparlayabildim kendimi belki girseydim bu sene mezun olup kara kuvvetlerinde görev yapacaktım ama olmadı belki nasip değildi.

Ama bir şeye karar veriyorsan kimseye sorma yap kazanamazsan diye de korkma çalış çabala olmazsa başka bir şey denersin yada 1 sene daha hazırlanırsın benim içim de hep ükte kalacaktır Kara Harp okulu öyle çalışmıştım ki bedenim,ruhum hazırdı o kutsal görev için ama olmadı şimdi güvenlik işiyle uğraşıyorum.
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Ne kadar çalışırsan çalış sabahlara kadar uyuma kaderinde varsa olur yoksa olmaz
Kazanabilirseniz gayet güzel dolgun bir maaş alırsınız hayatınız kurtulabilir diye tabir ediyim ama bı sıkıntı var anne ve baba tarafında hiç suç kaydı olan varmı varsa ihtimalin düşüyor prüz çıkıyor ama bazı anlamadığım şey sınavda 1.de olsan mülakatta eliyolar bilmem neden acaba torpilmi acaba ampülü sevmiyosan ya da yandaşı değilsen🤣
Bu iş maaş için yapılmıyor öyle göründüğü gibi bir durum da yok.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0

Başarı düştüğün her seferde ayağa kalkacak gücü bulmak demektir korkarak yaşamayın hep daha iyisi için çaba harcayın emeklerinizin meyvesini birgün mutlaka yersiniz

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Bak kardeşim zor bir meslektir öyle dışarıdan görüldüğü gibi bir şey yok haberin olsun ben 2018 yılında MSÜ kara harp okulunu kazanmıştım ANKARAYA giderken kaza yaptı araba ayağım 2 yerden kırıldı kayıt olamadım 2 sene de anca toparlayabildim kendimi belki girseydim bu sene mezun olup kara kuvvetlerinde görev yapacaktım ama olmadı belki nasip değildi.

Ama bir şeye karar veriyorsan kimseye sorma yap kazanamazsan diye de korkma çalış çabala olmazsa başka bir şey denersin yada 1 sene daha hazırlanırsın benim içim de hep ükte kalacaktır Kara Harp okulu öyle çalışmıştım ki bedenim,ruhum hazırdı o kutsal görev için ama olmadı şimdi güvenlik işiyle uğraşıyorum.

Bu iş maaş için yapılmıyor öyle göründüğü gibi bir durum da yok.
ben maaş için yapıldığınımı dedim? o zaman imam neden maaş alıyor :ROFLMAO: mx tr zekası deyindim sadece öyle bi durum var mülakatta elenen yakınım var diyim

Yıkılmaz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0

Kanki benim bi hocam vardı derdi ki, bir iş yapacaksan önce niyet ettim diye başlayacaksın. Yapamazsam diye bir şey yok, yapamazsan neden zamanını boşa harcıyorsun derdi.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Dünyanın sonu değil benim de senin gibi bir arkadaşım vardı ilk sene kazanamadı ikinci senesinde kazandı eğer gerçekten çalıştığını düşünüyorsan bu işe emek harcıyorsan kazanırsın yani olay sende bitiyor

Akanze

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Selamünaleyküm öncelikle MSÜ sınavı ile ilgili araştırma yapmışsındır sanırım ben yine de birkaç bilgi paylaşacağım (bildiğim kadarıyla);
Hava harp okulu "Sayısal" puan türünden alıyor ve iyi bir sıralama yapmanız gerekir önceki yılların puan ve sıralama analizlerini araştırmanızı tavsiye ederim.
Hava harp okulu vücudunuzun fiziki şartlarına daha dikkatli bakıyor diğerlerine göre (örnek Gözlerinizin sağlık durumu vb.) bu koşulları da araştırmanızı tavsiye ederim.
Mümkünse hava harp okulunda okuyan birisi ile konuşmalısınız o daha detaylı bilgiler verir.

Bunlardan sonra size tavsiyem çok programlı ve disiplinli olarak sınava hazırlanmanız (ders + fiziki sağlık) özellikle önceki yılların MSÜ sınav sorularını çözmeniz ve ne gibi sorular ve konular var bakmanız.
Bu okulu seçme kısmı tamamen sizin kararınız , zorluğu , kolaylığı siz yaşayacaksınız.
Ben bu uğurda çaba sarf ederseniz başaracağınıza inanıyorum.
Yanlış verdiğim bir bilgi varsa şimdiden af ola biraz uzun oldu Hakkınızı helal edin yardımcı olabileceğim bir durum olursa yazarsınız. İyi forumlar.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
YKS veya MSÜ ile bir sorun varsa beni etiketleyin.

emirhan1234

Aktif Üye
Uzman
Konular
51
ModArt Kredi
0
YKS veya MSÜ ile bir sorun varsa beni etiketleyin.
Msü hava harp okulu için tyt ayt gerekiyor fakat ne kadar tyt çıkıyor ve ne kadar ayt sorusu çıkıyor biliniyor mu yoksa bunun için farklı bir kitapçık mı veriyorlar yoksa deneme sınavı gibi tek kitapçık mı veriliyor

Dünyanın sonu değil benim de senin gibi bir arkadaşım vardı ilk sene kazanamadı ikinci senesinde kazandı eğer gerçekten çalıştığını düşünüyorsan bu işe emek harcıyorsan kazanırsın yani olay sende bitiyor
anladım inşallah başaracağım

emirhan1234

Aktif Üye
Uzman
Konular
51
ModArt Kredi
0
Selamünaleyküm öncelikle MSÜ sınavı ile ilgili araştırma yapmışsındır sanırım ben yine de birkaç bilgi paylaşacağım (bildiğim kadarıyla);
Hava harp okulu "Sayısal" puan türünden alıyor ve iyi bir sıralama yapmanız gerekir önceki yılların puan ve sıralama analizlerini araştırmanızı tavsiye ederim.
Hava harp okulu vücudunuzun fiziki şartlarına daha dikkatli bakıyor diğerlerine göre (örnek Gözlerinizin sağlık durumu vb.) bu koşulları da araştırmanızı tavsiye ederim.
Mümkünse hava harp okulunda okuyan birisi ile konuşmalısınız o daha detaylı bilgiler verir.

Bunlardan sonra size tavsiyem çok programlı ve disiplinli olarak sınava hazırlanmanız (ders + fiziki sağlık) özellikle önceki yılların MSÜ sınav sorularını çözmeniz ve ne gibi sorular ve konular var bakmanız.
Bu okulu seçme kısmı tamamen sizin kararınız , zorluğu , kolaylığı siz yaşayacaksınız.
Ben bu uğurda çaba sarf ederseniz başaracağınıza inanıyorum.
Yanlış verdiğim bir bilgi varsa şimdiden af ola biraz uzun oldu Hakkınızı helal edin yardımcı olabileceğim bir durum olursa yazarsınız. İyi forumlar.
Helal olsun önerebileceğin bir test kitabı var mı seneye sınava gireceğim ama

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.