Neler yeni

Xiaomi.EU ROM Yükleme

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Katılım
5 Ara 2022
Konular
334
Mesajlar
1,215
Çözümler
6
Puanları
14,533
ModArt Kredi
0
Xiaomi telefonlarda daha fazla özellik ve daha rahat kullanım için Xiaomi.EU sürümünü kuranlar oluyor. Fakat bu sürümü öyle istediğiniz gibi kolayca kuramıyorsunuz.
Hadi işlemlere başlayalım.

İlk önce bu siteden telefonunuza uygun olan Xiaomi.EU sürümünü indirin. Siteye girdiğinizde istediğiniz MIUI sürümünü seçin. Telefonunuz destekliyorsa MIUI 13'e bakın, desteklemiyorsa MIUI 12'den MIUI 8.5'e kadar kontrol edin. Telefonunuzu bulduktan sonra ROM dosyasını indirin ve masaüstüne atın. Kolay anlaşılsın diye ismini "ROM" olarak değiştirin. Link:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.


Bootloader kilidini açmak için gereken program:

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Şimdi ise OrangeFox recovery kuracağız. Bu linke girdikten sonra solda ki yerden Xiaomi'yi seçerek kendi telefonunuzu bulun ve indirin. İndirdikten sonra masaüstüne atın. Kolay anlaşılsın diye ismini recovery olarak değiştirin. Link:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.


) Şimdi Magisk'i indirin, uzantısını APK'den ZIP uzantısına döndürün. Döndürdükten sonra bunu da masaüstüne atın. Kolay anlaşılsın diye ismini Magisk diye değiştirin. Link:

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

The download will automatically start in 5 seconds, please click here to access the download URL directly. If you are confused and want to know how to install the Magisk Manager on your phone you can click here.
magiskmanager.com

Şimdi de Minimal ADB and Fastboot'u indirin ve kurun. Link:

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.


OEM kildini geliştirici seçeneklerine gelip açın. Ardından Mİ Unlock Tool'u açalım. Telefonu fastboot moduna getirin (power tuşu ile ses kısma tuşu). Bilgisayara geldiğimizde Mİ unlock tool'dan ileri gidiyoruz. Size iki kez "cihaz sıfırlanacak emin misiniz?" diye soru soracak. Sonrasında unlock'a basın ve cihaz bootloader kilidi açılacaktır. (1 hafta süre beklemeniz istenebilir)

Şimdi kurabilmek için telefonu Fastboot moduna getirin (Power tuşu + Ses kısma tuşu). Sonrasında "C:\Program Files (X86)\Minimal ADB and Fastboot" konumuna giderek masaüstünde olan OrangeFox (recovery) dosyasını açın ve içinde ki "recovery.img" dosyasını "C:\Program Files (X86)\Minimal ADB and Fastboot" konumuna atın.

Şimdi recovery kurmasına gelelim.
ADB'yi CMD ile başlatarak vereceğim komutları girin. "fastboot devices" komudunu girerek cihazınızı kontrol edin. Sonrasında "fastboot flash recovery recovery.img" ile kuruluma başlayalım. Kurulduktan sonra "fastboot boot recovery.img" komutunu yazın. Cihaz kendini yeniden başlatıp Recovery'e atacaktır. Eğer atmazsa siz telefon açılırken "Power tuşu + ses açma tuşuna basın" Recovery'e başarıyla girdiniz.

Şimdi ROM kurulum işlemine gelelim. Wipe kısmına gelin ve şu seçenekleri tikleyip aşağıdaki barı sağa çekin. (Dalvik/ART Cache, Data, Cache, System, Vendor). Bunu yaptıktan sonra ana sayfaya gelin ve gene Wipe kısmına girin. Yukarıdan Format Data diyerek oraya "yes" yazın. (BU İŞLEM TELEFONUNUZU SIFIRLAMAKTADIR). İşlem bitince anasayfaya gelin, aşağıdan üç çizgiyi seçin, reboot seçeneğini seçin ve yukarıda gelen seçeneklerden Recovery'e basarak telefonun yeniden başlatılmasını bekleyin.

Şimdi gelelim ROM kurulumuna. Telefon açılınca Windows üzerinden (Magisk) dosyasını ve ROM dosyasını telefona atın. Telefona gelin ve Files kısmında ROM klasörünü seçin ve yazdırın.

Kurulum bittikten sonra Magisk dosyasını seçin ve onu da yazdırın. Sonrasında reboot System deyin.

İşlemimiz bitti. İyi kullanımlar.
NOT: Bu işlemi yapınca telefonda ki veriler gidecektir. ROM kurarken herhangi ve ani oluşan sorundan sorumluluk kabul etmiyorum. Fakat bir sorun olursa yardımcı olabilirim.

NOT: Cihaza ROOT kurulacaktır. Veri yayılma, bazı uygulamalara girememe, Banka uygulamalarına girememe gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.