Neler yeni

Öneri X670E Anakart için öneri

• Konbuyu başlatan Azoth
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 11
  • Görüntüleme 815

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Merhaba yaklaşık 8-9 gün önce Asus Rog Strix X670E-E Gaming Wifi anakartımı servise vermiştim ve bugün Asus’tan değişim listesine alındığı bilgisini verdiler. Ben ürünü tebilon’dan almıştım fakat şuan tebilonda bu model bulunmuyor. Asus’tan bana kargo ile belge gelecek onu tekrar tebilona kargo ile göndereceğim derken en az 2 hafta sürecek. Benim düşüncem ise tebilonla görüşüp onlardan yeni bir anakart almak ve belge gelince kendilerine kargo ile gönderip iade istemek.
Şuan stoklarda bulunan düşündüğüm 2 adet Rog x670e model var.
Sistem şöyle,

İşlemci : 7700x
Ram : Corsair 6000mhz CL30
Ekran kartı : Asus Rog RTX 4080

Bütçe var iken Hero alayım diyorum ama sizlerede sormak istedim. Bu 2 model arasında kaldım.

1 - Link Removed
2 - Link Removed

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Merhaba yaklaşık 8-9 gün önce Asus Rog Strix X670E-E Gaming Wifi anakartımı servise vermiştim ve bugün Asus’tan değişim listesine alındığı bilgisini verdiler. Ben ürünü tebilon’dan almıştım fakat şuan tebilonda bu model bulunmuyor. Asus’tan bana kargo ile belge gelecek onu tekrar tebilona kargo ile göndereceğim derken en az 2 hafta sürecek. Benim düşüncem ise tebilonla görüşüp onlardan yeni bir anakart almak ve belge gelince kendilerine kargo ile gönderip iade istemek.
Şuan stoklarda bulunan düşündüğüm 2 adet Rog x670e model var.
Sistem şöyle,

İşlemci : 7700x
Ram : Corsair 6000mhz CL30
Ekran kartı : Asus Rog RTX 4080

Bütçe var iken Hero alayım diyorum ama sizlerede sormak istedim. Bu 2 model arasında kaldım.

1 - Link Removed
2 - Link Removed
Yanlış bilmiyorsam (Eğer geçmedi ise) memnun kalınmayan bir ürün 14 gün içerisinde geri iade ediliyor diye biliyorum değişim ise ayıplı ürünler de.
Attığın ürünler de ikisi de aynı chipsetler. Rog strix x670E-F almanı öneririm.

Son düzenleme:

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Yanlış bilmiyorsam (Eğer geçmedi ise) memnun kalınmayan bir ürün 14 gün içerisinde geri iade ediliyor diye biliyorum değişim ise ayıplı ürünler de.
Attığın ürünler de ikisi de aynı chipsetler. Rog strix x670E-F almanı öneririm.
Ürünü direk Asus değişim yapıp tarafına yenisi gönderiyor mu ? Ben iade/değişim konusunu direk aldığım yer ile görüşüyorum diye biliyorum. Ekran kartında stoklarda olmadığı için vatan bilgisayar iade yapmıştı. Aynı şekilde elime ulaştıktan 3 gün sonra vatana vermiştim ürünü.

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ürünü direk Asus değişim yapıp tarafına yenisi gönderiyor mu ? Ben iade/değişim konusunu direk aldığım yer ile görüşüyorum diye biliyorum. Ekran kartında stoklarda olmadığı için vatan bilgisayar iade yapmıştı. Aynı şekilde elime ulaştıktan 3 gün sonra vatana vermiştim ürünü.
Öncelikle iade için aldığınız yer ile görüşüyorsunuz 14 gün geçmedi ise şayet değişim istiyorsanız anakartta değişim raporu çıkarsa aldığınız yerden zaten değiştirirler.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Öncelikle iade için aldığınız yer ile görüşüyorsunuz 14 gün geçmedi ise şayet değişim istiyorsanız anakartta değişim raporu çıkarsa aldığınız yerden zaten değiştirirler.
Evet aynı şeyden bahsediyoruz :) Sadece anakartı aldığım yerde şuan stoklarda bu model yok o yüzden ya farklı model yada iade istemem gerekiyor. Ekran kartında aynı durumu yaşadım. Bu halledilir sorun değilde. Ben anakart tarafında kararsız kaldım. B650E lere baktım ama onlarda 10.000₺ civarında onları tercih etmek yerine yeniden iade alıp E modelini veya buradan F modelini seçicem gibi duruyor.

Emin Can

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
İşlemci ilerde yükseltmek için anakart işlemciden daha pahalı tutulmuş sanırım. x670e-g serisi yeterince iş görür. Hatta x670e-a varsa o bile görür.16k ya 6400 MHz az gibi geldi

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
İşlemci ilerde yükseltmek için anakart işlemciden daha pahalı tutulmuş sanırım. x670e-g serisi yeterince iş görür. Hatta x670e-a varsa o bile görür.16k ya 6400 MHz az gibi geldi
Hero da düşündüm fakat anakartın çok üst seviye olması bana birşey katmayacak. Evet işlemci veya başka bir parça upgrade yapabilirim.

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Bence önerdiğim anakart fazlasıyla iş görecektir nasıl olsa chipsetler aynı ve hem fiyatı daha makul.
Dipnot: FPS de en önemli etken CPU-GPU-RAM alışverişidir..

Son düzenleme:

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Bence önerdiğim anakart fazlasıyla iş görecektir nasıl olsa chipsetler aynı ve hem fiyatı daha makul.
Tabi orası öyle CPU-GPU-RAM’i ona göre seçmiştim zaten anakartıda artık F veya ona yakın birşey alarak tamamlarım.

RevDeisDou

Pro Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0
Görüntüsü tatmin eder mi bilmem ama fiyatı gayet iyi:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

AM5 anakartlar çok ucuz 7950X (12000) fiyatına anakart almayın bence.
İşlemci fiyatları normalken globalde bile anakartlar uçuyor nedense. Lakin globalde en azından 1-2 model ucuza gelebiliyor X670 Aorus Elite gibi. TR fiyatı da nispeten iyi diğerlerine göre
Link Removed

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Görüntüsü tatmin eder mi bilmem ama fiyatı gayet iyi:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

AM5 anakartlar çok ucuz 7950X (12000) fiyatına anakart almayın bence.
İşlemci fiyatları normalken globalde bile anakartlar uçuyor nedense. Lakin globalde en azından 1-2 model ucuza gelebiliyor X670 Aorus Elite gibi. TR fiyatı da nispeten iyi diğerlerine göre
Link Removed
Hocam şimdi X670E-E yi açtım kullandım geri bu modeli alırsam bir tık üzer gibi geldi :) Birazda sistem ile görüntü ve kalite manasında yakın olmasını istediğim için E veya f daha mantıklı geldi. Ve evet maalesef işlemci fiyatına ama uzun yıllar kullanscağım ve ilka ki upgrage olacak. Birazda bu yönden mantıklı geliyor aslında.

Emin Can

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Evet yanlış olmuş ben de f serisi diyecektim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.