Neler yeni

Yardım Sistem toplama tavsiyesi

• Konbuyu başlatan Acemi pc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 28
  • Görüntüleme 849

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Bu da sinerjiden İntel makina.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    118.4 KB · Görüntüleme: 30

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
12 gb ,16 gb olayı değil burada. 12 gb bi e.kartı için zaten sınırda. Hadi diyelim idare ettin. RTX 4070 ile 4070Ti superi ayrıştıran ram olayı değil .Grafik İşlemcileri arasındaki güç farlkı

RTX 4070 i 16 gb yapsan, Ti superi 12 gb yapsan ,yine de Ti super, buldozer gibi RTX 4070 i ezer,geçer.

Paliti bilmeyebilirsiniz ,yaşınız gereği.20 sene önce, TR de efsaneler estiren bi marka idi. Çok ekran kartını kullandım.30 senelik dev bi firmadır.Nvidianın en büyük partnerlerindendir.Hatta piasada Gainward adıyla satılan e.kartları da Palitin yan sanayi ürünüdür.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Bunlarda, e.kartlarının aldığı şampiyonluklar.

Levon ,rica ettiği için bi de 14700KF ile bi makina topluyayım Ama oyunda ,14700K,7800X3D nin yanına yaklaşamaz,bilesin.

Ekli dosyalar

• IMG_1881.png
    IMG_1881.png
    646.7 KB · Görüntüleme: 28

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Teşekkürler kasa olarak söylediğiniz site isminde bunu beğendim 3+1 fanlı önü ve üstü delikli yapıda hava akışı güzel olur diye düşünüyorum ve yazmış olduğunuz soğutucu işlemci için yeterli mi malum 120w enerji çekiyor

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
235
ModArt Kredi
0
Arkadaş sağolsun yardımcı oldu fakat bana palit firması markanın ekran kartı nı önerdi ama pek güvenemedim açıkçası sırf 12 yerine 16 gb olsun diye asus veya msı dışında ekran kartı alınırmı
Palit falan kötü kartlar değil bazıları algı yapıyor sen onlara aldırma tarafsız içerikler yapmıyorlar 😉

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Teşekkürler kasa olarak söylediğiniz site isminde bunu beğendim 3+1 fanlı önü ve üstü delikli yapıda hava akışı güzel olur diye düşünüyorum ve yazmış olduğunuz soğutucu işlemci için yeterli mi malum 120w enerji çekiyor
Dün bütün gün net bozuktu Anca yazabildim.

O 120 watt denilen şey işlemcinin çektiği güç değil. TDP değeri. Yani işlemcinin yayabileceği max. ısının watt cinsinden değeri. Sizi yanıltmasın.

Ryzen 7800X3D full yükte 80 wattı geçemez. Çektiği elektrik olarak.14700K dediğin işlemci ise 250 wattın üzerine çıkar Yani inteller bu nedenle aşırı ısınıyor. Tabi mimari yapınında etkisi var. Yoksa bu kadar elektrik farkı ile intelin alev topu olması gerekirdi.

Yani,7800X3D bu düşük watt çekmenin de verdiği avantaj ile aşırı ısı ısınmaz .Kalite bi 240 mm sıvı soğutucu bile, iş görür Ama almışken 360 mm alınız İyice soğuk çalışsın.

Levon unda dediği gibi Palit ,gayet kalite bi markadır. Levon'da zaten,bu işi bilen birisidir.

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Aynen dediğin gibi parçalar yanlış Anakartı değiştirmesi lazım.

Fakat şahsen ben Intel taraftarıyım ve 14700K kullanıyorum yeni güncelleme öncesi bile sorunsuz bir işlemciydi. 14900K kesinlikle önermem ama 14700K candır.

Özellikle dahili gpu lu intel işlemcilerde yer alan codekler sayesinde adobe premier gibi uygulamalarda Donanım Hızlandırıcı dan yararlanılıyor ve gpu yükünü düşürüyor. Tamam güç tüketimi yok ısınma falan deniliyor fakat artıları o kadar çok ki AMD bu özellikleri barındırmadığı için zaten iş için kullanan kesime erişemiyor hala.

Sen olmadı arkadaşa hem intelli hem de amd li birer tane sistem oluştur sana zahmet :)
Levon Turaç Levon Turaç

Levon ,premiere pro da 14700K ,bi kaç tık öndedir ,ama vray renderde, photoshop gibi uygulamalarda, Ryzenlere bi bakmak lazım. Liderlik onlarda.Alıntılar dünyanın en değerli sitelerinden pıugetsystems.com dandır.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    92.7 KB · Görüntüleme: 21
  • 1.PNG
    1.PNG
    43.7 KB · Görüntüleme: 24

Kürşat

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
94
ModArt Kredi
0
Bence 7800x3d ile bir sistem yapılırsa daha zira hem oyunda hem de rander tarafında yeni AMD serileri gayet güzel işler yapıyor tavsiye ederim 90k ya da güzel sistemler toplanır akşam bana hatırlatirsan sana çok güzel bir sistem yapabilirim

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Levon Turaç Levon Turaç

Levon ,premiere pro da 14700K ,bi kaç tık öndedir ,ama vray renderde, photoshop gibi uygulamalarda, Ryzenlere bi bakmak lazım. Liderlik onlarda.Alıntılar dünyanın en değerli sitelerinden pıugetsystems.com dandır.

Yardımlarınız çok teşekkürler ozman bu sistem için 850w güç kaynağı gayet yeterli olur değil mi 1000w almam fuzuli

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Yardımlarınız çok teşekkürler ozman bu sistem için 850w güç kaynağı gayet yeterli olur değil mi 1000w almam fuzuli
Rica ederim.

Bu makina için ,düzgün bi 750 watt ile kafidir aslında .İşlemci, pek bi watt çekmiyor . İntel gibi değil.E. kartıda, 260 watt civarı çeker. Bakınız Asus bile kendi resmi sitesinde 750 watt önermiş. Ki bu 750 watt değeri ,intel işlemcileri bile, düşünerek yazıyorlar.

Yani ,sonuç olarak ,850 watt ,tabiri caizse,bu makinayı hoplatır bile. Sakın, öle, 1000 wattları falan ,aklınızdan bile geçirmeyin.

Son düzenleme:

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Rica ederim.

Bu makina için ,düzgün bi 750 watt ile kafidir aslında .İşlemci, pek bi watt çekmiyor . İntel gibi değil.E. kartıda, 260 watt civarı çeker. Bakınız Asus bile kendi resmi sitesinde 750 watt önermiş. Ki bu 750 watt değeri ,intel işlemcileri bile, düşünerek yazıyorlar.

Yani ,sonuç olarak ,850 watt ,tabiri caizse,bu makinayı hoplatır bile. Sakın, öle, 1000 wattları falan ,aklınızdan bile geçirmeyin.
Teşekkürler bilgi verip yardımcı olan herkese

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
En son olarak Palitinde, önerilen güç kaynağı ,750 watt, linkini ekliyerek ,bırakayım.

Şimdiden hayırlısı olsun.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
235
ModArt Kredi
0
Levon Turaç Levon Turaç

Bazı renderlarda öyle ama Davinci, Premier pro, Prores gibi işlerde Intel AMD ye takla attırıyor :) Photoshop falan çok elzem değil o değerlere çoğumuz bakmıyoruz bile artık. Photoshop için gidip macbook air alsın millet hepsinden daha iyi :)

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
352
ModArt Kredi
0
Bu ekran kartı palit diye firmanın yapımı hiç duymadım nasıl bi işçilik le yapılmış bilmiyorum
Palit en köklü firmalardan birisidir uzun bir süre ülkemizde bulunmuyordu yurt dışında popülerdir. MSI- ASUS dışında da bu markalar kadar iyi hatta daha iyi olan markalarda var dünyada. Ülkemizde bazı markalar gereksiz şişiriliyor, bazıları tarafından algı yapılıyor maalesef...

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Bu ekran kartı palit diye firmanın yapımı hiç duymadım nasıl bi işçilik le yapılmış bilmiyorum
Palit köklü ve başarılı bi firmadır. GameRock serisi efsane olup Nvidia'nın partneridir. Nvidia kart alacak olsam bilinen ilk 3 marka değil Palit markasına bakarım şahsen. Sağlamlılığı ve soğutması iyi oluyor genelde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.