Neler yeni

Yardım Sistem toplama tavsiyesi

• Konbuyu başlatan Acemi pc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 28
  • Görüntüleme 848

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Levon Turaç Levon Turaç ben şimdiye kadar ilk defa bi foruma girdim inşallah doğru şekilde açıp etiketlemişimdir sistemde şunları alıp oluşturmak istiyorum fikir verirmisiniz
Çok teşekkür ederim şimdiden

İntel Core i7 13700F 5.20 Ghz 16 Çekirdek 30MB 1700p 10nm İşlemci

Corsair 32GB (2x16) Vengeance RGB EXPO 6000mhz CL36 DDR5 Ram

Asus ProArt GeForce RTX 4070 O12G 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Kartı

Kingston 2TB KC3000 NVMe Okuma 7000MB-Yazma 7000MB M.2 SSD

WD 2TB Blue 256MB 7200rpm Harddisk

MSI MPG Gungnir 300R AirFlow ARGB White USB 3.2 ATX Mid Tower Kasa

MSI 850W MPG A850G PCIE5 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı

MSI MAG CoreLiquid E360 ARGB 360 mm Intel(1700p)-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu

Asus TUF GAMING B650-E WIFI 8000mhz(OC) RGB M.2 AM5 DDR5 ATX Anakart

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Anakart AMD işlemciler için.Yanlış,
Ramler AMD sistemler için.Yanlış.
HDD nin devri bitti,kalmadı Gereksiz yere almayın,yani.
İntel 13 ve 14 nesil işlemcilerde sorun var.İntel bioslara gömeceği microcode yazılımı ile işi çözmeye çalışıyor. Tavsiye etmem.

Bu yazdıklarıma göre ben size çok şık ve güçlü bi AMD sistem önermek isterim. Toplam bütçeniz nedir acaba.

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
İntel 13 ve 14 nesil işlemcilerde sorun var.İntel bioslara gömeceği microcode yazılımı ile işi çözmeye çalışıyor. Tavsiye etmem.

Bu yazdıklarıma göre ben size çok şık ve güçlü bi AMD sistem önermek isterim. Toplam bütçeniz nedir acaba.
90 bin

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Çokiyi para. Sanırım oyun için bu sistem kurulacak değilmi. Bi de en son monitörünüzü sorayım .Varmı Varsa, 2K m,1080p mi.Yoksa 90000 tl haricinde,2K mı yoksa 1080p monitörmü düşünüyorsunuz.

Parçaları aynı yerden alıp toplattıralımmı. Yoksa ayrı ayrı yerlerden alıp,sizin toplama imkanınız varmı Hepsi aynı yerden alınıp toplattırlırsa haliyle bi miktar daha pahalıya çıkar.

Bu bilgileride verirseniz ,gerisini kolayca hallederiz.Top bizde.

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Çokiyi para. Sanırım oyun için bu sistem kurulacak değilmi. Bi de en son monitörünüzü sorayım .Varmı Varsa, 2K m,1080p mi.Yoksa 90000 tl haricinde,2K mı yoksa 1080p monitörmü düşünüyorsunuz.

Parçaları aynı yerden alıp toplattıralımmı. Yoksa ayrı ayrı yerlerden alıp,sizin toplama imkanınız varmı Hepsi aynı yerden alınıp toplattırlırsa haliyle bi miktar daha pahalıya çıkar.

Bu bilgileride verirseniz ,gerisini kolayca hallederiz.Top bizde.
Anlamadım siz sistem mi satıyorsunuz

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Hayır,ben sadece forumda yardımcı olmaya çalışıyorum.

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Anladım. Bi de parçaları aynı yerdenmi istiyorsunuz,yoksa ayrı ayrı olurmu.Ona göre seçeyim.

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Tamam . Sadece e.kartını belki ayrı düşünebiliriz.Çünkü en büyük parayı o tutacak. Artık e.kartını takabilirsiniz sanırım Çok kolay zaten. Hazırlamaya başlıyorum.

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Hepsini İnventus üzerinden tıopladım İnventus çok güvenilir bi firmadır. Toplar 24 saat test eder,gönderirler.

E. kartı ,sizin yazdığınız RTX 4070 den ,çok daha güçlüdür. RTX 4070 Ti Super.

İşlemci, Ryzen 7800X3D ,şu an dünyanın en hızlı oyun işlemcisidr. İntel 14900K yı bi tık bile solluyabiliyor.

SSD ,2 adet seçtim.Toplam 3 GB. Kasa, çok şık ve kalitelidir. Şuraya linkini de atıvereyim bakarsınız.İsterseniz başka kasada seçebilirsiniz,listeden.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    144.1 KB · Görüntüleme: 39

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Hepsini İnventus üzerinden tıopladım İnventus çok güvenilir bi firmadır. Toplar 24 saat test eder,gönderirler.

E. kartı ,sizin yazdığınız RTX 4070 den ,çok daha güçlüdür. RTX 4070 Ti Super.

İşlemci, Ryzen 7800X3D ,şu an dünyanın en hızlı oyun işlemcisidr. İntel 14900K yı bi tık bile solluyabiliyor.

SSD ,2 adet seçtim.Toplam 3 GB. Kasa, çok şık ve kalitelidir. Şuraya linkini de atıvereyim bakarsınız.İsterseniz başka kasada seçebilirsiniz,listeden.
Bu ekran kartı palit diye firmanın yapımı hiç duymadım nasıl bi işçilik le yapılmış bilmiyorum

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
235
ModArt Kredi
0

Aynen dediğin gibi parçalar yanlış Anakartı değiştirmesi lazım.

Fakat şahsen ben Intel taraftarıyım ve 14700K kullanıyorum yeni güncelleme öncesi bile sorunsuz bir işlemciydi. 14900K kesinlikle önermem ama 14700K candır.

Özellikle dahili gpu lu intel işlemcilerde yer alan codekler sayesinde adobe premier gibi uygulamalarda Donanım Hızlandırıcı dan yararlanılıyor ve gpu yükünü düşürüyor. Tamam güç tüketimi yok ısınma falan deniliyor fakat artıları o kadar çok ki AMD bu özellikleri barındırmadığı için zaten iş için kullanan kesime erişemiyor hala.

Sen olmadı arkadaşa hem intelli hem de amd li birer tane sistem oluştur sana zahmet :)

Acemi pc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Aynen dediğin gibi parçalar yanlış Anakartı değiştirmesi lazım.

Fakat şahsen ben Intel taraftarıyım ve 14700K kullanıyorum yeni güncelleme öncesi bile sorunsuz bir işlemciydi. 14900K kesinlikle önermem ama 14700K candır.

Özellikle dahili gpu lu intel işlemcilerde yer alan codekler sayesinde adobe premier gibi uygulamalarda Donanım Hızlandırıcı dan yararlanılıyor ve gpu yükünü düşürüyor. Tamam güç tüketimi yok ısınma falan deniliyor fakat artıları o kadar çok ki AMD bu özellikleri barındırmadığı için zaten iş için kullanan kesime erişemiyor hala.

Sen olmadı arkadaşa hem intelli hem de amd li birer tane sistem oluştur sana zahmet :)
Arkadaş sağolsun yardımcı oldu fakat bana palit firması markanın ekran kartı nı önerdi ama pek güvenemedim açıkçası sırf 12 yerine 16 gb olsun diye asus veya msı dışında ekran kartı alınırmı

kuru cacık

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
12 gb ,16 gb olayı değil burada. 12 gb bi e.kartı için zaten sınırda. Hadi diyelim idare ettin. RTX 4070 ile 4070Ti superi ayrıştıran ram olayı değil .Grafik İşlemcileri arasındaki güç farlkı

RTX 4070 i 16 gb yapsan, Ti superi 12 gb yapsan ,yine de Ti super, buldozer gibi RTX 4070 i ezer,geçer.

Paliti bilmeyebilirsiniz ,yaşınız gereği.20 sene önce, TR de efsaneler estiren bi marka idi. Çok ekran kartını kullandım.30 senelik dev bi firmadır.Nvidianın en büyük partnerlerindendir.Hatta piasada Gainward adıyla satılan e.kartları da Palitin yan sanayi ürünüdür.

Bunlarda, e.kartlarının aldığı şampiyonluklar.

Levon ,rica ettiği için bi de 14700KF ile bi makina topluyayım Ama oyunda ,14700K,7800X3D nin yanına yaklaşamaz,bilesin.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.