Neler yeni

Öneri Taksitle PC Almalı mıyım? Akıl Danışıyorum

ilNeminis

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Herkese merhaba,

Öncelikle konuyu yanlış kategoriye açtı isem moderatör arkadaşlardan özür dilerim.

Şimdi size derdimi, sorularımı aktarayım ve fikir alışverişi yapalım istiyorum zira kafam çok karışık. Ben 30 yaşında, çalışan, sağlık elemanıyım. Tek işim de 9-5 çalışmak değil, bir sürü angarya ve eğitimle de uğraşan birisiyim. Bunlardan boşluk bulduğum anlarda da oyun oynarım.

Oynadığım oyunlara gelecek olursak en çok WoW sonrasında bu ara sardığım BG3 gibi, Witcher 3 gibi, RDR2 gibi oyunlar oynuyorum arada fifa indirir kariyer yapar silerim. Günde en az 1 saatimi oyuna ayırırım, haftasonları eğer angaryam yok ise bu saat 6-8 saatleri bulur. Bunların hepsini de elimde bulunan i7 10750H işlemcili, Nvidia GTX 1650 Ti grafik kartlı laptop ile yapıyorum.

Epeydir aklımda bir sistem toplamak var ancak maddi durumlar v.s diyerekten erteliyorum. Bu sıra maddi durumum daha iyi, ek gelirler bekliyorum ve gelecek. Bu yandan kafam rahat ancak öteki taraftan da hayatın belirsizliği, ki bu sürekli takılırsa hayatta adım atmak imkansız.

Bütün işlerimi (iş, oyun, eğlence) laptop üzerinden yapınca doğal olarak da laptopun ömrü kısalıyor, e teknolojisi de her ay eskiyor, ve sonuç olarak 3-5 yılda bir laptop almak gerekiyor. Benim derdim aslında mid-tier, zorlanarak da olsa yeni çıkan oyunları orta-yüksek kalitede çalıştırabilecek bir PC toplayıp yanına da bir monitör alıp zaman içerisinde güncelleyerek hayatıma devam etmek.

En kararlı hale geldiğim dönem de bu dönem fiyatlara baktım, buradaki konuları takip ettim tam karar verdim ama bu sefer de kasa + monitör fiyatını takisde vurduğunda bütçeni aşmaya başlıyor...

Sizden ricam orta-üst seviye, yeni çıkan oyunları da ULTRA YÜKSEK ayarda olmasa bile çalıştırabilecek zaman içerisinde üstüne koyabileceğim bir PC ve yanına yakışacak bir monitör tavsiye etmeniz (FPS çok oynamadığım için monitörü kasmaya gerek yok sanki). Bütçe olarak ayda taksit tutarı 4.000₺'yi geçmeyecek şekilde sistem + monitör önerirseniz çok sevinirim.

Ya da fikriniz taksitlerinin bitmesini bekle, yılbaşından sonra al ya da hiç alma taksitle para biriktir öyle al yönünde ise gene de fikirlerinizi duymak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Schizophrenic

Aktif Üye
Uzman
Konular
15
ModArt Kredi
0
Merhaba ;
- Dostum direk şunu söyleyim artık para biriktirmek diye bir devir kalmadı ülkede enflasyon , faizler , kurdaki artış ortada şimdiden ne alırsan kar gözü ile bakabilirsin çünkü yılbaşından sonra çok daha yüksek rakamlar göreceksin .
- 2.el sistem toplayabilirsin bu maliyeti ciddi oranda düşürecektir , takip edip fp hazır sistem fırsatlarını değerlendirebilirsin.
- Bunların dışında sıfır olsun bütçeme göre birşey olsun diyorsan Kürşat Kürşat Kütükçü sana nokta atışı yardımcı olacaktır.

ilNeminis

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba ;
- Dostum direk şunu söyleyim artık para biriktirmek diye bir devir kalmadı ülkede enflasyon , faizler , kurdaki artış ortada şimdiden ne alırsan kar gözü ile bakabilirsin çünkü yılbaşından sonra çok daha yüksek rakamlar göreceksin .
- 2.el sistem toplayabilirsin bu maliyeti ciddi oranda düşürecektir , takip edip fp hazır sistem fırsatlarını değerlendirebilirsin.
- Bunların dışında sıfır olsun bütçeme göre birşey olsun diyorsan Kürşat Kürşat Kütükçü sana nokta atışı yardımcı olacaktır.
Cevabınız için çok teşekkür ederimi konu açtığım başka bir forumdan gelen yanıtlar üzerine şu iki ürünü aldım ama gene de Kürşat Kürşat Kütükçü 'nün yorumunu da merak ettim:

Link Removed (SSD Kingston 1TB)

Link Removed

KaveLeoN

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Cevabınız için çok teşekkür ederimi konu açtığım başka bir forumdan gelen yanıtlar üzerine şu iki ürünü aldım ama gene de Kürşat Kürşat Kütükçü 'nün yorumunu da merak ettim:

Link Removed (SSD Kingston 1TB)

Link Removed
ilk ürün sitenin anasayfasına gidiyor. Aldığın monitör 2k ve freesync olduğuna göre amd kartlı sistem diye tahmin ediyorum

ilNeminis

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
ilk ürün sitenin anasayfasına gidiyor. Aldığın monitör 2k ve freesync olduğuna göre amd kartlı sistem diye tahmin ediyorum
Link Removed

Kontrol etmemişim kusura bakmayın, hayır intel + nvidia sistem, ne gibi bir soruna sebebiyet verir 2K freesync sistem bu kasa ile?

Kürşat

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
89
ModArt Kredi
0
Merhaba bana bildirim gelmedi kusura bakmayın maksimum bütçeniz nedir limit olarak Kredi kartı şimdi taksit olacak ise faiz de binecek bunu da hesaba katarak bakmak lazım bütçenizi söyleyin en uygun en iyi en kaliteli sistemleri toplama olsun hazır olsun fikrinize sunalım

ilNeminis

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba bana bildirim gelmedi kusura bakmayın maksimum bütçeniz nedir limit olarak Kredi kartı şimdi taksit olacak ise faiz de binecek bunu da hesaba katarak bakmak lazım bütçenizi söyleyin en uygun en iyi en kaliteli sistemleri toplama olsun hazır olsun fikrinize sunalım
Yukarıda aldığım sistemi paylaştım hocam kasa Link Removed ekran olarak da Link Removed aldım.

22 max kasa için bütçem vardı 5K gibi de ekran için bütçem vardı. Taksit 3.700 - 4.000₺ max şeklindeydi hocam.

Kürşat

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
89
ModArt Kredi
0
Yukarıda aldığım sistemi paylaştım hocam kasa Link Removed ekran olarak da Link Removed aldım.
Hayırlı olsun bildirim gelmediği için yorum yapamadım güzel günlerde kullanın kasa PSU kötü bu arada bilginiz olsun

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.