Neler yeni

sıvı soğutma tavsiye?

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
28
ModArt Kredi
0
iyi forumlar herkese.
Kasam

Cooler Master MasterCase H500 ARGB MCM-H500-IGNN-S01 USB 3.2 E-ATX Mid-Tower gaming​

işlemci amd 7600
ekran kartı 408(olacak)

bulduklarım

1 NZXT Kraken 240 AIO LCD Display 240 mm​

2 NZXT Kraken X53 240 mm Intel-AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu​

3 almak istediğim

Arctic 280 Intel/AMD İşlemci Destekli Sıvı Soğutucu (ACFRE00066A) Link Removed

bunlardan hangisi daha sağlıklı ve performanslıdır.
sizin aklınızda daha kaliteli ve fiyatı Arctic işe yakın olan bir ürün varsa çmerin lütfen. şimdiden teşekkürler.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
335
ModArt Kredi
0
1. senin işini rahatlıkla görür.

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
28
ModArt Kredi
0
Hocam şunları sipariş ettim. Fikrinizi duymak isterim. Bana sıkıntı çıkaracak bir parça varsa lütfen söyleyin. şimdiden teşekkürler.

psu MSI PSU MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD ACTIVE PFC FULL MODULAR Link Removed

anakart MSI MB B650 GAMING PLUS WIFI AM5 DDR5 6000MHZ(OC) HDMI DP 2xM.2 USB3.2 2.5G LAN WIFI 6E ATX Link Removed

Ram G.Skill Flare X5 F5-6000J3636F16GX2-FX5 Bellek Modülü 32 GB 2 x 16 GB DDR5 6000 MHz
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

ssd Samsung MZ-V7S1T0BW 970 EVO Plus NVMe® M.2 SSD, 1TB, Dahili SSD, Laptop ve Masaüstü ile Uyumlu Link Removed

sıvı soğutma

kasa Link Removed

işlemci amd 7600

ekran kartı 4080

Son düzenleme:

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Hocam şunları sipariş ettim. Fikrinizi duymak isterim. Bana sıkıntı çıkaracak bir parça varsa lütfen söyleyin. şimdiden teşekkürler.

psu MSI PSU MPG A850G PCIE5 850W 80 PLUS GOLD ACTIVE PFC FULL MODULAR Link Removed

anakart MSI MB B650 GAMING PLUS WIFI AM5 DDR5 6000MHZ(OC) HDMI DP 2xM.2 USB3.2 2.5G LAN WIFI 6E ATX Link Removed

Ram G.Skill Flare X5 F5-6000J3636F16GX2-FX5 Bellek Modülü 32 GB 2 x 16 GB DDR5 6000 MHz

ssd Samsung MZ-V7S1T0BW 970 EVO Plus NVMe® M.2 SSD, 1TB, Dahili SSD, Laptop ve Masaüstü ile Uyumlu Link Removed

sıvı soğutma

kasa Link Removed

işlemci amd 7600

ekran kartı 4080
Sıvı soğutma ve kasa sıkıntı onun dışında güzel

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
28
ModArt Kredi
0
Sıvı soğutma ve kasa sıkıntı onun dışında güzel
kasa neden sıkıntı? tavsiyeniz nedir? (kasa büyük, mesh ve toz filtresi olduğu için aldım , vatanda inceledim hoşuma gitti)
sıvı soğutma neden sıkıntı? tavsiyeniz nedir?(ben arctic freezer ll 280mm almak istiyordum, yukarıdaki arkadaş önerdiği için aldım, fiyatıda uygun geldi)

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
kasa neden sıkıntı? tavsiyeniz nedir?
sıvı soğutma neden sıkıntı? tavsiyeniz nedir?
Üste 360 desteği yok diye biliyorum şu ikisini atıyorum onları alabilirsiniz sıvı soğutma da pek iyi değil hava akışı anlamında

Kritik stok var kasa da hemen alın

Link Removed

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Örnek veriyorum sıvı soğutma ve kasa seçerken neye bakıyorsunuz ben uzun ömürlüluk kalite performans a bakıyorum sıvı soğutma seçerken birçok etken var bunlara bakmak lazım bu nzxt iyidir alalım ile olmuyor maalesef

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
28
ModArt Kredi
0
Örnek veriyorum sıvı soğutma ve kasa seçerken neye bakıyorsunuz ben uzun ömürlüluk kalite performans a bakıyorum sıvı soğutma seçerken birçok etken var bunlara bakmak lazım bu nzxt iyidir alalım ile olmuyor maalesef
Hocam ben de malzeme kalitesine bakıyorum hocam. sıvı soğutma tavsiyeniz nedir ?
kasada 360mm aramıyorum, 240mm yeterli,kasa malzeme kalitesi iyi değil mi? ilk defa pc toplayacağım bu yüzden büyük kasa aldım.

tip, argb vs benim için önemsiz.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
88
ModArt Kredi
0
Hocam ben de malzeme kalitesine bakıyorum hocam. sıvı soğutma tavsiyeniz nedir ?
kasada 360mm aramıyorum, 240mm yeterli,kasa malzeme kalitesi iyi değil mi? ilk defa pc toplayacağım bu yüzden büyük kasa aldım.

tip, argb vs benim için önemsiz.
Attığım kasa büyük merak etmeyin sıvı soğutma da fan cfm değerine bakılır bu değer mümkün olduğunca yüksek olmalı,pompa devrine bakılır bu da yüksek olmalı bunlar yüksek olmalı ki hava akımı kuvvetli olsun pompa yapısına bakılır içindeki rulmanlara pompa nesilini bakılır güncel yeni pompa olmasına kasa da 360 desteğine bak ileride belki yüksek işlemci alacaksınız 240 ile nereye kadar devam edilecek hazır bütçen varken iyi şeyler al attıklarımi gözünüz kapalı seçebilirsiniz

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
28
ModArt Kredi
0
Attığım kasa büyük merak etmeyin sıvı soğutma da fan cfm değerine bakılır bu değer mümkün olduğunca yüksek olmalı,pompa devrine bakılır bu da yüksek olmalı bunlar yüksek olmalı ki hava akımı kuvvetli olsun pompa yapısına bakılır içindeki rulmanlara pompa nesilini bakılır güncel yeni pompa olmasına kasa da 360 desteğine bak ileride belki yüksek işlemci alacaksınız 240 ile nereye kadar devam edilecek hazır bütçen varken iyi şeyler al attıklarımi gözünüz kapalı seçebilirsiniz
teşekkürler hemen ayar çekiyorum. sağolun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.