Neler yeni

Öneri Sistem Toplama Tavsiyeleri

• Konbuyu başlatan Veteran
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 2K

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
5600x + 3060 ti çokça tercih edilen bir ikili burada gayet güzel bir seçim olduğunu düşünüyorum. Bu RAM’lerin RGB RT 3600mhz CL16 modelini kullandım. RAM olarak Corsair RGB RT 3600mhz CL16 önerecektim ama ben bulamadım, bulabilirseniz ve fiyatı bütçenize uyarsa onu öneririm. RT olanlar direk AMD optimize diyor Corsair ama ne kadar gerçek bilmiyorum :) ve 3600mhz frekansı daha verimli oluyor. Kasa ise benimde beğenerek kullandığım bir model ileriye yönelik olsun diye almıştım ve iyi ki almışım dedim. Sadece egzoz fan olarak 1 tane ekleme yapmanız gerekiyor. H100 RGB sıvı soğutma ise yeterli olacaktır.
Bu arada egzoz fanı olayını biliyorum. Elimde de 1 adet mevcut maziden :) Modeli de şu Corsair SP120 Rgb Elite Sanırım kasanın fanları ile birebir uyumlu ve aynı model? Kasa ile ilgili de şunu sormak isterim Soğutma açısından durumu nasıl? Yeterli midir? Farklı bir öneri de bulunma gereği hisseder misiniz?

Son düzenleme:

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Bu arada egzoz fanı olayını biliyorum. Elimde de 1 adet mevcut maziden :) Modeli de şu Corsair SP120 Rgb Elite Sanırım kasanın fanları ile birebir uyumlu ve aynı model? 120 mm Egzoz Fan için yeterlidir sanıyorum? Kasa ile ilgili de şunu sormak isterim Soğutma açısından durumu nasıl? Yeterli midir? Farklı bir öneri de bulunma gereği hisseder misiniz?
Kasa içinde ki mecvut fanlarda SP120 RGB Elite. Elinizde ki fanla aynı model. Bende egzoz için SP120 RGB Elite aldım. Ben gayet memnunum hava akışından. Sıcaklıkla ilgili bir sorun yaşamadım. H100i Elite Capellix ile beraber kullanıyorum. Boşta işlemci 38 derecelerde. Yükte ise 60 dereceyi geçmiyor. Kasa fanlarının sesinide duymuyorsunuz tabi boşta iken. Sistem yüke bindiğinde ister istemez ses oluyor ama yeter artık, bu ne kadar ses diyecek kadar değil :) Ben 5000D Airflow’un ön mesh panelini almayı düşünüyorum açıkçası hem görüntü açısından güzel oluyor hemde daha fazla hava akışı olacağını düşünüyorum ama şuan ki durumda da gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Yanlarda hava için yeterli açıklıklar mevcut. Benim için eksi yönü kasanın tamperli camlarını açarken 2 adet vida söküp (Sökmesi gayet kolay) biraz güç vererek çıkartmak gerekiyor. Pencere gibi açılsa daha hoş olurdu. Eksi sayılır mı bilmiyorum ama baya büyük ve geniş bir kasa o yüzden biraz ağır :) malzeme kalitesininde etkisi var tabi. Kalite olarak beğeniyorum.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Kasa içinde ki mecvut fanlarda SP120 RGB Elite. Elinizde ki fanla aynı model. Bende egzoz için SP120 RGB Elite aldım. Ben gayet memnunum hava akışından. Sıcaklıkla ilgili bir sorun yaşamadım. H100i Elite Capellix ile beraber kullanıyorum. Boşta işlemci 38 derecelerde. Yükte ise 60 dereceyi geçmiyor. Kasa fanlarının sesinide duymuyorsunuz tabi boşta iken. Sistem yüke bindiğinde ister istemez ses oluyor ama yeter artık, bu ne kadar ses diyecek kadar değil :) Ben 5000D Airflow’un ön mesh panelini almayı düşünüyorum açıkçası hem görüntü açısından güzel oluyor hemde daha fazla hava akışı olacağını düşünüyorum ama şuan ki durumda da gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Yanlarda hava için yeterli açıklıklar mevcut. Benim için eksi yönü kasanın tamperli camlarını açarken 2 adet vida söküp (Sökmesi gayet kolay) biraz güç vererek çıkartmak gerekiyor. Pencere gibi açılsa daha hoş olurdu. Eksi sayılır mı bilmiyorum ama baya büyük ve geniş bir kasa o yüzden biraz ağır :) malzeme kalitesininde etkisi var tabi. Kalite olarak beğeniyorum.
Anladım. Detaylı ve yeterli cevabınız için teşekkür ederim.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
En son yaptığınız yoruma istinaden bende sormak istiyorum Yurt dışı ürün getirmek de benimde bildiğim şartlar zorlaştırıldı. 1500$ olan sınır 150$'a çekildi vesaire. Şimdi yukarıda verdiğiniz linklerde bu arada yeri gelmişken sorayım link paylaşmak yasak değil sanırım? O ürünlerde Amazon.com.tr üzerinden satıcısı Amazon.Germany olarak satılıyor. Bu ürünlerden birini satın aldığım taktirde herhangi bir resmi işlem ile uğraşmadan ürünler kapıma kadar gelecek mi? Yoksa bazı evrak işlemleri mi yapmam gerekecek? Eğer o haldeyse konuya pek vakıf olmadığım için pek yanaşacağımı sanmıyorum. B-Die konusu ise ifade ettiğiniz gibi ramlerin çipleri ile alakalı Yani şu hynix micron muhabbeti değil mi? Biraz bu konuyu şu soru ile açmanızı isteyeceğim. B-Die çip kullanan bir ram ile kullanmayan arasında ne gibi farklılıklar var olabilir? Tercih sebeplerini sıralar mısınız? Son olarak da ilk attığınız ram'e kıyasla şu ram'i tercih etmek nasıl olur?
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Ve bu ram bildiğim kadarıyla Corsair resmi sitesinde yer alan bilgi dahilinde Hem İntel hem de Amd ile uyumlu Anakartların ram uyumluluk listesinde yok O neden bilmiyorum ama benim elimdeki veri bu şekilde.
Hocam B-Die RAM çiplerinin en iyilerindendir ve OC potansiyeli yüksek RAM olanağı sunuyor. Kaliteli RAM'ler bu çipleri kullanıyor genellikle. Eğer anlıyorsanız kendiniz bazı testler yaparak RAM OC yapabilirsiniz MHz, CL, voltaj ayarlarıyla oynayarak. Anlamıyorsanız hiç bulaşmayın derim veya forumdan teknik destek alabilirsiniz. Bu konuda çok bilgili üyeler de var. RevDeisDou RevDeisDou vakti olursa yardımcı olabilir.

Linkini verdiğiniz RAM de kalitelidir ancak OC potansiyeli hakkında fikrim yok. Anca aldıktan sonra çiplerine bakabileceğimiz programlar aracılığı ile bir fikir edinebiliriz. İnternet araştırmasında hangi çiplere sahip olduğunu şahsen bulamadım. OC yapmasanız dahi XMP profili ile de kullansanız uygun fiyatlı ürün olarak gayet de yeterli olur performansı. Ayrıca belirteyim yeni çıkan ürünler anakart RAM listesinde olmayabiliyor ancak bu çalışmayacağı anlamına gelmez.

Yurtdışından gelen ürünlerde 150 doları aşmıyorsa fiyatı gümrükten rahatlıkla geçiyor. Eğer aşıyorsa yeni çıkan yasa ile 1500 dolardan 150 dolara sınır düştüğü için 150 dolar üstünde ticari mal sayılıyor ve vekalet / noter işlemleriyle uğraşmanız gerekir. Bu konuda bir tüyo vereyim. Bu işlemlerle uğraşıp ekstradan para ödeseniz dahi yurt içindeki kaliteli RAM fiyatları 10K TL iken bu fiyatın çok çok altında bir rakama Türkiye'ye getirebilirsiniz. Ancak hiç bulaşmayayım derseniz yurt içi piyasadan bulabildiğiniz en iyi RAM'i en ucuza 3600 MHz CL18 şeklinde alabilirsiniz. Tercihi size bırakıyorum. Amazon.com.tr müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek satıcısı Amazon Germany ile ürün alınca sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını kendilerine sorabilirsiniz.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Hocam B-Die RAM çiplerinin en iyilerindendir ve OC potansiyeli yüksek RAM olanağı sunuyor. Kaliteli RAM'ler bu çipleri kullanıyor genellikle. Eğer anlıyorsanız kendiniz bazı testler yaparak RAM OC yapabilirsiniz MHz, CL, voltaj ayarlarıyla oynayarak. Anlamıyorsanız hiç bulaşmayın derim veya forumdan teknik destek alabilirsiniz. Bu konuda çok bilgili üyeler de var. RevDeisDou RevDeisDou vakti olursa yardımcı olabilir.

Linkini verdiğiniz RAM de kalitelidir ancak OC potansiyeli hakkında fikrim yok. Anca aldıktan sonra çiplerine bakabileceğimiz programlar aracılığı ile bir fikir edinebiliriz. İnternet araştırmasında hangi çiplere sahip olduğunu şahsen bulamadım. OC yapmasanız dahi XMP profili ile de kullansanız uygun fiyatlı ürün olarak gayet de yeterli olur performansı. Ayrıca belirteyim yeni çıkan ürünler anakart RAM listesinde olmayabiliyor ancak bu çalışmayacağı anlamına gelmez.

Yurtdışından gelen ürünlerde 150 doları aşmıyorsa fiyatı gümrükten rahatlıkla geçiyor. Eğer aşıyorsa yeni çıkan yasa ile 1500 dolardan 150 dolara sınır düştüğü için 150 dolar üstünde ticari mal sayılıyor ve vekalet / noter işlemleriyle uğraşmanız gerekir. Bu konuda bir tüyo vereyim. Bu işlemlerle uğraşıp ekstradan para ödeseniz dahi yurt içindeki kaliteli RAM fiyatları 10K TL iken bu fiyatın çok çok altında bir rakama Türkiye'ye getirebilirsiniz. Ancak hiç bulaşmayayım derseniz yurt içi piyasadan bulabildiğiniz en iyi RAM'i en ucuza 3600 MHz CL18 şeklinde alabilirsiniz. Tercihi size bırakıyorum. Amazon.com.tr müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek satıcısı Amazon Germany ile ürün alınca sıkıntı yaşanıp yaşanmadığını kendilerine sorabilirsiniz.
Anladım. Dediğim gibi hız aşırtma konusu hakkında bilgi ve tecrübe sahibi değilim. Ürünler uzun vadede kullanmak isteniyorsa da bunların ürün ömründen şöyle ya da böyle tükettiği bilgi ve fikri içerisindeyim. Tartışılabilir. Eğer elime ifade ettiğiniz gibi iyi bir ram geçer ise şayet RevDeisDou RevDeisDou da yardımcı olmayı kabul ederse ve yapabileceğimi de düşünürse ikimizinde uygun bir vaktinde ramleri en optimum performans seviyesinde kullanabilmek adına gerekli işlemleri uygulayabilirim.

Tabii bu işlemlerden önce kendisine bir kaç soru sualim olabilir. Ona göre ilgili işlemin muhakemesini yapıp uygulayıp uygulamama konusunda karar verebilirim. Ve bildiğim kadarıyla genellikle hız aşırtma işlemi yapanlar eski sistem kullanıcıları için söylemiyorum zira onlar performans için yapıyorlar bildiğim kadarıyla, benchmark kasan arkadaşlarımız. Yani böyle bir zevk fantezi söz konusu durumu da var. Tabii başka ihtiyaç veya keyfi sebeplerle de yapan konuya hakim olup elindeki ürünün maksimum performansını görmek test etmek isteyenlerde vardır.

Ram konusunda da umarım bir problem yaşamam. Uyumluluk konusunu kast ediyorum. Amazon ile belki görüşme sağlayabilirim. Fakat şunu da sormak istiyorum, yurt içi garantili bir ürün almak varken yurt dışı garantisiz demeyeceğim. Sanırım satıcısı Almanya olan ürünlere 2 yıl garanti veriliyor. Net bilmiyorum. Bu bilgi teyide muhtaç mı? Diyelim ki 2 yıl garanti var, ya da hiç garanti yok. Veya ürünlerin uluslararası garantileri olsun. Malum ülkemizde bir ürünü yurt dışına gönderip ardından örnek veriyorum sıfır ile değişim olup gelen ürünü herhangi bir sorun sıkıntı olmadan ve tabiki ücret ödemeden teslim alabilmemiz sizce ne kadar mümkün olacaktır? :) Bu ihtimalle ve koşulları da göz önünde bulundurarak siz söz konusu konular hakkında ne düşünürsünüz? Yani siz olsaydınız nasıl bir tercih yapar ve yol izlerdiniz?
Teşekkür ederim.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Ram konusunda da umarım bir problem yaşamam. Uyumluluk konusunu kast ediyorum. Amazon ile belki görüşme sağlayabilirim. Fakat şunu da sormak istiyorum, yurt içi garantili bir ürün almak varken yurt dışı garantisiz demeyeceğim. Sanırım satıcısı Almanya olan ürünlere 2 yıl garanti veriliyor. Net bilmiyorum. Bu bilgi teyide muhtaç mı? Diyelim ki 2 yıl garanti var, ya da hiç garanti yok. Veya ürünlerin uluslararası garantileri olsun. Malum ülkemizde bir ürünü yurt dışına gönderip ardından örnek veriyorum sıfır ile değişim olup gelen ürünü herhangi bir sorun sıkıntı olmadan ve tabiki ücret ödemeden teslim alabilmemiz sizce ne kadar mümkün olacaktır? :) Bu ihtimalle ve koşulları da göz önünde bulundurarak siz söz konusu konular hakkında ne düşünürsünüz? Yani siz olsaydınız nasıl bir tercih yapar ve yol izlerdiniz?
Teşekkür ederim.
RAM'ler kolay kolay arızalanan ürünler değildir. Arızalı RAM gelirse bu ayrı bir durum, Amazon ücretsiz değişim veya kolay iade imkanı sunuyor. 2 yıl zaten Amazon TR üzerinden aldığınız için muhatabınız orası oluyor. Yurtiçi için de aynı durum söz konusu çoğu markada 2 yıl garantiniz var.
Ben şu ana kadar Amazon TR ile alıp da yurtdışından gelen ürünlerde arıza yaşamadığım için garanti işleyişi konusunda kesin konuşmam yanlış olur. Amazon gerçekten de müşterisini mağdur etmeyen bir firma. Yerli servislerden şahsen daha çok güveniyorum. Kullanıcı hatası veya arızası yok denilerek THH ile uğraştıran yerli garanti servisleri sağolsun sabıkalılar benim gözümde. Ancak bu konuda farklı düşünenlerin de fikrini alabilirsiniz.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bu konuya da muhakkak göz atın. 150$ üzeri ürün yurt dışından almayın derim. Sırf bu konu yüzünden yurt içi piyasaya yönelmek isteyebilirsiniz. Ancak 150$ altındaki ürünlerde hiç sıkıntı yaşamazsınız. Amazon gümrüğe takılması konusunda müşterisine yardımcı olabilen bir firma ve en azından iade işlemlerini kendileri halledebiliyorlar gümrüğe takılırsa, bu yüzden onlara güvenerek alışveriş yapabiliyorum. Ancak dediğim gibi ürünün 150$ rakamını geçmemesi kaydı ile.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Amazon.com.tr konusunda benimde deneyimlerim mevcut. Dünya'da müşteri memnuniyeti konusunda 1 numara olduklarını sanıyorum. En azından E-Ticarette öyle olduklarını biliyorum. O konuda sizi üzme mağdur etme ihtimali en düşük firma diyebiliriz. Fakat daha önce satıcısı Amazon Germany olan bir ürün almadığım ve ifade ettiğiniz 2 yıl muhattap alınma konusunu net bilmediğim için arada kalmam söz konusuydu. Diğer sözlerinize de katılıyorum. Ülkemizde maalesef teknik servis ve garanti veren firmaların eline Allah kimseyi düşürmesin. Memnun etme ihtimalleri mağdur etme ihtimallerine karşı epey düşük. Hatta bu sebeple hep araya ilgili firmaların Türkiye temsilcilerini veya global desteğini sokarak insanların mağduriyetlerini giderdiklerini ve gidermeye çalıştıklarına çokca şahit oldum. Bu sebeple de aslında Global de ürünün arkasında duran ve iletişim olsun ürün gönderimi alımı olsun bu konuda kolaylık sağlayan Şirket/Firmaları tercih etmeye çalışıyorum. Örnek Corsair. Ben Corsair'in Global için konuşuyorum İşini düzgün yaptığını ve müşterisine sahip çıkan bir firma olduğunu düşünüyorum. Ürünlerinin kalitesi zaten genel anlamda ortada. Müşteri memnuniyetini ön planda tutuyorlar. Benim gözümde böyle firmalar her daim kazanır kazanmıştır. İmkânlarım dahilinde bir ürün alacaksam aradaki fiyat farkı çok fazla ya da mantıksız değilse Corsair ürünlerini tercih ederim. Hatta bazı ürün kategorilerinde başka markalara pek bakma ihtiyacı hissetmem bile. Bunun sebebi sadece müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi değil tabi. Ürünlerinin tasarımları v.b bana hitap ettiği için de seçimlerim bu şekilde. Benzer şekilde kalite ve ürün memnuniyeti anlamında sadece kendi kullanımlarıma dayanarak Asus'u gösterebilirim. Asus ile TR'de veya Global de bir müşteri deneyimim olduğunu hatırlamıyorum. Ancak ürünlerinin kalitesi benim için olması gereken düzeyde. Bir müşteri deneyimimin olmaması da elektronik tabiki şans işi ancak biraz buna da dayandırılabilir.

Bunlardan yola çıkarak Türkiye'den Corsair bir ram de tercih edebilirim. Nasıl olsa bir sorun çıkarsa Corsair Global ile çözerim diye düşünüyorum. Bu sınırlı Ömür Boyu garanti hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Yani bu sınırlı Ömür Boyu garanti tam olarak neleri ne kadar kapsıyor biliyor musunuz?

Son düzenleme:

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
işlemci bütcen.anakart.ram.kasa.psu.svı sogutucu.monitör içinde 20k mı teker teker yazanarsan sevinirim bi de intel amd ve corsair takıntın varmı

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
işlemci bütcen.anakart.ram.kasa.psu.svı sogutucu.monitör içinde 20k mı teker teker yazanarsan sevinirim bi de intel amd ve corsair takıntın varmı
Şöyle 20k olarak ifade ettim evet. Yalnız fiyatlara bakınca 20k'yı geçtiğini gördüm. Orada bir hesaplama hatası olmuş. Bir terslik olmaz ise eğer 25k belki + 1-2 k kadar daha olabilir. Herhangi bir takıntım yok. Ancak deneyimlerim ve kullanıcı deneyimleri var. Bunlar bir takıntı ise eğer evet takıntılarım var :) Sen istediğin şekilde öneri yapabilirsin. Parçaların değerlendirmesini de hem kendim hem de buradaki arkadaşlarımızla topluca yaparız.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Bu konuya da muhakkak göz atın. 150$ üzeri ürün yurt dışından almayın derim. Sırf bu konu yüzünden yurt içi piyasaya yönelmek isteyebilirsiniz. Ancak 150$ altındaki ürünlerde hiç sıkıntı yaşamazsınız. Amazon gümrüğe takılması konusunda müşterisine yardımcı olabilen bir firma ve en azından iade işlemlerini kendileri halledebiliyorlar gümrüğe takılırsa, bu yüzden onlara güvenerek alışveriş yapabiliyorum. Ancak dediğim gibi ürünün 150$ rakamını geçmemesi kaydı ile.
Konuyu siz yollamadan önce görme fırsatım oldu. Yine de teşekkür ederim. Zaten bunu gördüğüm içinde biraz sorma ihtiyacı hissetmiştim. Olur ya başka bir deneyim seçenek ya da durum söz konusu mu diye :)

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bunlardan yola çıkarak Türkiye'den Corsair bir ram de tercih edebilirim. Nasıl olsa bir sorun çıkarsa Corsair Global ile çözerim diye düşünüyorum. Bu sınırlı Ömür Boyu garanti hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Yani bu sınırlı Ömür Boyu garanti tam olarak neleri ne kadar kapsıyor biliyor musunuz?
RAM konusunda ömür boyu garanti hakkında bilgim yok. Ancak yurtiçi garanti bitince bildiğim kadarıyla global ile garanti sağlanabiliyor. Bir uyarı, global garantiden değişim sonrası yurtdışından gelen ürünlere dahi gümrük vergisini almak üzere el koyabiliyorlarmış. Bu konuda bazı duyumlar almıştım. Kesin bilgiye sahip değilim.

Bu yurt içi ürün ve Micron B-Die çiplere sahip:
SKU: CMH32GX4M2D3600C18

İncelemesi: Link Removed
Yanlış hatırlamıyorsam 2x8GB versiyonlarında da yine B-Die vardı. DonanımArşivi'nin incelemesi de vardı youtube üzerinde.

Fiyatı artmazsa önümüzdeki ay kendime de düşünüyorum ve sipariş ederim epey beğendim bu ürünü.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
RAM konusunda ömür boyu garanti hakkında bilgim yok. Ancak yurtiçi garanti bitince bildiğim kadarıyla global ile garanti sağlanabiliyor. Bir uyarı, global garantiden değişim sonrası yurtdışından gelen ürünlere dahi gümrük vergisini almak üzere el koyabiliyorlarmış. Bu konuda bazı duyumlar almıştım. Kesin bilgiye sahip değilim.

Bu yurt içi ürün ve Micron B-Die çiplere sahip:
SKU: CMH32GX4M2D3600C18

İncelemesi: Link Removed
Yanlış hatırlamıyorsam 2x8GB versiyonlarında da yine B-Die vardı. DonanımArşivi'nin incelemesi de vardı youtube üzerinde.

Fiyatı artmazsa önümüzdeki ay kendime de düşünüyorum ve sipariş ederim epey beğendim bu ürünü.
Mesela verdiğiniz sitede
Bu SKU ile girdiğimizde ürün ile ilgili B-Die olup olmadığına dair bir bilgi yok. Bu arada bu ramler bir sorun teşkil etmez son olarak benim anladığım kadarıyla? O halde ram konusunu şükür netleştirdik :) Bende bunları alırım o halde.

Benim Güç Kaynağı ile ilgili ifade etmek istediklerim var. Biraz önce Levon Bey'in incelemesini gördüm. Şu atx 3.0 Güç Kaynağı konusu. Bu sebeple ben daha makul fiyatlı bir Güç Kaynağı alayım diyorum. İleride sistem güncelleme ihtimalime karşı da o zaman Türkiye'ye epey bu konuda seçenek de gelmiş olur. 1000W Atx 3.0 destekli bir Güç Kaynağı tercih ederim diye düşünüyorum. Siz bu konuda ne dersiniz?

Bu sistemle elimde 8 yıldır kullandığım Evga 750 G2 var Kullanmaya devam etmeli miyim? Ne kadar risk teşkil eder sizce bu? Riskten kastım Güç Kaynağının bozulması durumunda yanında da herhangi bir donanımı götürmesi gibi.

ya da şu 3 adet Güç Kaynağından sizin tercihiniz hangisi olurdu?
1) Corsair RM750
2) FSP Hydro G Pro 750
3) NZXT C750
4) Farklı bir tavsiyede de bulunabilirsiniz.

Watt değeri anlamında böyle bir sistem için bu ürünlerin yeterli geleceğini düşünüyorum? Benim hesaplamalarıma göre sistem 450-500 Watt arası bir şey tüketiyor.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Mesela verdiğiniz sitede
Bu SKU ile girdiğimizde ürün ile ilgili B-Die olup olmadığına dair bir bilgi yok. Bu arada bu ramler bir sorun teşkil etmez son olarak benim anladığım kadarıyla? O halde ram konusunu şükür netleştirdik :) Bende bunları alırım o halde.
Şöyle açıklayayım. O sitedeki B-Die listesi farklı, Samsung B-Die sanırım hepsi. Bu Micron B-Die yani o listede olmaması B-Die olmadığı anlamına gelmiyor. Bir çok yerdeki incelemesine baktım. Her incelemede Micron B-Die çıkmış bu son linkini paylaştığım RAM içerisinde. Yani B-Die çıkacak ama Micron çip.

Benim Güç Kaynağı ile ilgili ifade etmek istediklerim var. Biraz önce Levon Bey'in incelemesini gördüm. Şu atx 3.0 Güç Kaynağı konusu. Bu sebeple ben daha makul fiyatlı bir Güç Kaynağı alayım diyorum. İleride sistem güncelleme ihtimalime karşı da o zaman Türkiye'ye epey bu konuda seçenek de gelmiş olur. 1000W Atx 3.0 destekli bir Güç Kaynağı tercih ederim diye düşünüyorum. Siz bu konuda ne dersiniz?

Bu sistemle elimde 8 yıldır kullandığım Evga 750 G2 var Kullanmaya devam etmeli miyim? Ne kadar risk teşkil eder sizce bu? Riskten kastım Güç Kaynağının bozulması durumunda yanında da herhangi bir donanımı götürmesi gibi.

ya da şu 3 adet Güç Kaynağından sizin tercihiniz hangisi olurdu?
1) Corsair RM750
2) FSP Hydro G Pro 750
3) NZXT C750
4) Farklı bir tavsiyede de bulunabilirsiniz.
5600X ve en çok güç tüketen Rog Strix OC edition 3060 ti birlikte kullanıyorum. 650W hala karşılıyor en ufak sorun yaşamıyorum. Elinizdeki güç kaynağı da oldukça yeterli ve kaliteli bir model sıkıntı yaşayacağınızı hiç sanmıyorum. Akım korumalı priz yoksa kaliteli bir tane alabilirsiniz, kafanız rahat eder. Kalitesiz akım korumalı ucuz diye sakın almayın, hiç olmasa daha iyi olur.

Watt değeri anlamında böyle bir sistem için bu ürünlerin yeterli geleceğini düşünüyorum? Benim hesaplamalarıma göre sistem 450-500 Watt arası bir şey tüketiyor.
Daha az güç tüketiyor. İşlemci 65-70W, ekran kartı 210-220W modele göre değişir. Genellikle 280-350W aralığında tüketimi oluyor. Sistem zorlayan program çalıştırsanız bile 400W değerini aşmaz.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
K KOCAEFE Teşekkür ederim. Bu arada yinede satın alacak olsaydınız bu güç kaynaklarından hangisini tercih ederdiniz? Elimdeki Güç Kaynağı iyi biliyorum. Fakat yıllardır kullandığım için 9 yıl olacak her ihtimale karşı emekliye ayırmak istiyorum. Sistemi riske atmak istemiyorum. Biliyor musunuz bilmiyorum Ancak yıllar geçtikçe sağladığı Watt değeri de düşüyor deniyor. Bu sebeple riske etmek istemiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.