Neler yeni

Sıfır Asus Rog Rtx 3070 Ti Sorun Hakkında

buluweays

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
30.09.2022 tarihinde vatan bilgisayardan almış olduğum ekran kartında stres testlerinde coil wayn ötmesi mevcut değil fakat pubg oyununda ana ekranda coil wayn ara ara ötme yapıyor ve oyunda sürekli coill wayn ötmesi mevcuttur.Not:Kasanın kapağı kapalı ve kulaklık takılı olmasına rağmen bana göre rahatsız edici ses yapmaktadır.Ekran kartını 2 defa vatan bilgisayar üzerinden servise yolladım 2 defa sadece stres testleri yapılıp sorun yok olarak gönderiyorlar.Servis formunada ekran kartının çalışma değerleri fabrika standartarı ses değerleri 30 ile 40 desibel arassındandır.Coil whine olarak belirttiğiniz ses ekran kartının performansına ve çalışmasına etki etmemekte olup şu anki kullanımınıza mani olmaz şeklinde açıklama yazıldı.Mevcut kasamda gigabyte aorus 3070ti ekran kartımda fan sesi vardır.Ekran kartının fanında çift sıra rulman olduğu için kasanın yan kapağını açıp kulağımı ekran kartıma dayadığım zaman çok ince ses gelmektedir.O da zaten güçlü ekran kartı olduğu için.Bu ekran kartının iadesi ile ilğili nasıl bir yol izliyebilirim.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
30.09.2022 tarihinde vatan bilgisayardan almış olduğum ekran kartında stres testlerinde coil wayn ötmesi mevcut değil fakat pubg oyununda ana ekranda coil wayn ara ara ötme yapıyor ve oyunda sürekli coill wayn ötmesi mevcuttur.Not:Kasanın kapağı kapalı ve kulaklık takılı olmasına rağmen bana göre rahatsız edici ses yapmaktadır.Ekran kartını 2 defa vatan bilgisayar üzerinden servise yolladım 2 defa sadece stres testleri yapılıp sorun yok olarak gönderiyorlar.Servis formunada ekran kartının çalışma değerleri fabrika standartarı ses değerleri 30 ile 40 desibel arassındandır.Coil whine olarak belirttiğiniz ses ekran kartının performansına ve çalışmasına etki etmemekte olup şu anki kullanımınıza mani olmaz şeklinde açıklama yazıldı.Mevcut kasamda gigabyte aorus 3070ti ekran kartımda fan sesi vardır.Ekran kartının fanında çift sıra rulman olduğu için kasanın yan kapağını açıp kulağımı ekran kartıma dayadığım zaman çok ince ses gelmektedir.O da zaten güçlü ekran kartı olduğu için.Bu ekran kartının iadesi ile ilğili nasıl bir yol izliyebilirim.
Vatan size geri dönüş yapmış. Bu noktadan sonra yapılacak son şey tüketici hakem heyetine gitmek

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Hocam rog dan bahsederken gigabyte oldu. Düzgün anlatırmısınız.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
hocam 30.09.2022 tarhinde asus rog 3070 ti aldım coil whine ötme sorunu mevcut.şuanda kasamda ise gigabyte aorus 3070ti mevut
Servise göndermekle büyük hata etmişsiniz. Sıfır ürün aldığınızda ilk 14 gün içinde haklar size çalışırdı. Direk iade etmeniz lazımdı. Ama 1.5 ay olmuş. İade için çok uğraştırırlar.
İade isteyin, olmazsa THH'ye yolunuz düşecek.

buluweays

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Servise göndermekle büyük hata etmişsiniz. Sıfır ürün aldığınızda ilk 14 gün içinde haklar size çalışırdı. Direk iade etmeniz lazımdı. Ama 1.5 ay olmuş. İade için çok uğraştırırlar.
İade isteyin, olmazsa THH'ye yolunuz düşecek.
ben ürünün internet üzerinden aldıydım normalde 30 gün hakkım vardı ben 29. günde götürmeme rağmen servise gitmek zorunda dediler.Asus un hem parça kalitesine hemde servisine güvendim.Maalesfki güvenmemek lazımmı.Asus ekran kartı bi daha tövbe almam.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
ben ürünün internet üzerinden aldıydım normalde 30 gün hakkım vardı ben 29. günde götürmeme rağmen servise gitmek zorunda dediler.Asus un hem parça kalitesine hemde servisine güvendim.Maalesfki güvenmemek lazımmı.Asus ekran kartı bi daha tövbe almam.
Biraz şansızlık olmuş. ROG serisi en az sıkıntı çıkaracak serilerden biri. Keşke cayma hakkınızı kullanıp direk iade etseydiniz.

buluweays

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Biraz şansızlık olmuş. ROG serisi en az sıkıntı çıkaracak serilerden biri. Keşke cayma hakkınızı kullanıp direk iade etseydiniz.
vatana ilk gittiğimde iade dedim onlarda servis raporu olması lazım dediler.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
vatana ilk gittiğimde iade dedim onlarda servis raporu olması lazım dediler.
🤦 İnternetten aldığınız üründe 14 gün koşulsuz cayma hakkınız vardı. Neyse olan olmuş. Sorununuzu çözmezlerse thh'ye başvuracaksınız. Süreç uzuyor tabi ama hallolur.

buluweays

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
🤦 İnternetten aldığınız üründe 14 gün koşulsuz cayma hakkınız vardı. Neyse olan olmuş. Sorununuzu çözmezlerse thh'ye başvuracaksınız. Süreç uzuyor tabi ama hallolur.
aynen öyle kampanyadan ekran kartı aldım şimdi fiyatı uçtu

Schizophrenic

Aktif Üye
Uzman
Konular
15
ModArt Kredi
0
Bende Asus dual RX 6700XT kullanıyorum , 10. ayda aldım bendeki sesler yük altında cw sesini geçtim apron da bekliyomuşum hissi yaratıyor .
Bununla ilgili videolu net açıklamalı bir şekilde asus türkiye den destek talebinde bulundum ama gelen cevap tam bir komedi idi :)
thh tecrübem var ama ne yazık ki firma savunmasında servis girişlerinde yapılan testleri sunarak veya emsal göstererek bunun sorun olmadığını söyleyecek ve kararın aleyhine çıkma ihtimali artacak bu işlemlerde en az 3 ay sürecek.
Msi ve XFX ekran kartları kullandım ikisinde de hiç bir sorun yaşamadım.

Asus türkiye bu forumu okurmu bilmem ama burdan sesimizi duyurabilsek ne kadar güzel olurdu :)

buluweays

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bende Asus dual RX 6700XT kullanıyorum , 10. ayda aldım bendeki sesler yük altında cw sesini geçtim apron da bekliyomuşum hissi yaratıyor .
Bununla ilgili videolu net açıklamalı bir şekilde asus türkiye den destek talebinde bulundum ama gelen cevap tam bir komedi idi :)
thh tecrübem var ama ne yazık ki firma savunmasında servis girişlerinde yapılan testleri sunarak veya emsal göstererek bunun sorun olmadığını söyleyecek ve kararın aleyhine çıkma ihtimali artacak bu işlemlerde en az 3 ay sürecek.
Msi ve XFX ekran kartları kullandım ikisinde de hiç bir sorun yaşamadım.

Asus türkiye bu forumu okurmu bilmem ama burdan sesimizi duyurabilsek ne kadar güzel olurdu :)
Valla gaming için üretilen ekran kartını oyunda çıkan testi kabul etmeyip stres testinde kabul etmenin bana göre tamamen kullanıcıyı kandırmak olduğu ortaya çıkıyor.Neredeyse 4 asgari ücret maaşı olan ekran kartına thh böyle sorunlarda firmaları haklı buluyorsa ödenen vergilere yazık.

Schizophrenic

Aktif Üye
Uzman
Konular
15
ModArt Kredi
0
Valla gaming için üretilen ekran kartını oyunda çıkan testi kabul etmeyip stres testinde kabul etmenin bana göre tamamen kullanıcıyı kandırmak olduğu ortaya çıkıyor.Neredeyse 4 asgari ücret maaşı olan ekran kartına thh böyle sorunlarda firmaları haklı buluyorsa ödenen vergilere yazık.
Dostum bunun thh öncesi asus türkiye den bir yetkiliye ulaşıp durumu izah edebilmek benim görüşüm. Ankaradaki kvk servis başlı başına bir problem ztn yani ulaşabileceğim çözümlerin hepsi kapalı ne yazıkki

buluweays

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Dostum bunun thh öncesi asus türkiye den bir yetkiliye ulaşıp durumu izah edebilmek benim görüşüm. Ankaradaki kvk servis başlı başına bir problem ztn yani ulaşabileceğim çözümlerin hepsi kapalı ne yazıkki
valla bizim ulaşmamız zor anca modart konuyla ilgili video çekerse iletişime geçerler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.