Neler yeni

Yardım Psu voltaj değerleri

Zarlatan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar bu değerler cok dusuk degil mi? Acaba sensörler mi yanlis yoksa hakkaten boyle mi? Bilgisayar kendi kendine kapanıyor 1 2 dk calistiktan sonra. Icinde isletim sistemi yuklu degil. Boot edemiyorum. 1 2 kere windows kurulum ekranina geldim onda da kapandi zaten.
cpu sicakligini da yanlis ölçüyor bu arada.
Ramlerin birini görmüyor.
Ekrana görüntü gelmiyordu bios pilimi cikardim ettim, ramleri silgiyle temizledim falan zorla görüntü aldim. Fakat bu sefer de kapaniyor.
20221020_191638.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar bu değerler cok dusuk degil mi? Acaba sensörler mi yanlis yoksa hakkaten boyle mi? Bilgisayar kendi kendine kapanıyor 1 2 dk calistiktan sonra. Icinde isletim sistemi yuklu degil. Boot edemiyorum. 1 2 kere windows kurulum ekranina geldim onda da kapandi zaten.
Ekrana görüntü gelmiyordu bios pilimi cikardim ettim, ramleri silgiyle temizledim falan zorla görüntü aldim. Fakat bu sefer de kapaniyor.
Ekli dosyayı görüntüle 327
Kanka o değerler psudan çekilen watt değerleri değil. Cpu gpu voltajları

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Döndürmek zor gibi. Psu, işlemci veya ram kaynakı olabilir

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
227
ModArt Kredi
0
Ekli dosyayı görüntüle 327
Sistemin tahminimce eski. Biosta anlık donanımın çektiği gücü yük halindeki değeri göremezsin.

Bunca şeyi yapmana rağmen sistem yine reset atıyorsa güç kaynağın donanımı beslemiyor olabilir. Çünkü windows açılırken arka plan programları da otomatik başlar ve donanıma birden yük biner. O anda donanım yüke bindiği için güç kaynağı yetersiz kalıyorsa sistem kendini kapatır.

Yedek bir güç kaynağı varsa onu takıp denemeni öneririm.

Zarlatan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Sistemin tahminimce eski. Biosta anlık donanımın çektiği gücü yük halindeki değeri göremezsin.

Bunca şeyi yapmana rağmen sistem yine reset atıyorsa güç kaynağın donanımı beslemiyor olabilir. Çünkü windows açılırken arka plan programları da otomatik başlar ve donanıma birden yük biner. O anda donanım yüke bindiği için güç kaynağı yetersiz kalıyorsa sistem kendini kapatır.

Yedek bir güç kaynağı varsa onu takıp denemeni öneririm.
Aynen usta sistem eski fakat rx 570 ekran kartı var iş görüyor yine de. Evet cektigi gücü goremem de voltajı dusuk gosteriyor diye suphelendim acaba bu yuzden mi restart atiyor diye. Maalesef baska guc kaynagi yok. Ya yeni sipariş ederim duzelmezse iade ederim ya da tamirciye giderim. Benim aklımı kurcalayan sorun ram in tekini görmemesi ve boot menuye her zaman ulasamamam. Kafasina gore cani isterse boot ediyor resmen. Bunlar psu kaynaklı olabilir mi yoksa anakart arızası mıdır? Ramler sıfır bu arada.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
227
ModArt Kredi
0
Aynen usta sistem eski fakat rx 570 ekran kartı var iş görüyor yine de. Evet cektigi gücü goremem de voltajı dusuk gosteriyor diye suphelendim acaba bu yuzden mi restart atiyor diye. Maalesef baska guc kaynagi yok. Ya yeni sipariş ederim duzelmezse iade ederim ya da tamirciye giderim. Benim aklımı kurcalayan sorun ram in tekini görmemesi ve boot menuye her zaman ulasamamam. Kafasina gore cani isterse boot ediyor resmen. Bunlar psu kaynaklı olabilir mi yoksa anakart arızası mıdır? Ramler sıfır bu arada.
Ram olayı farklı belki dimi yuvasından kaynaklı da olabilir ama voltaj dan da olabilir.
Boot ederken bile bazen sistem açılmıyor ve boot etmiyorsa bence %90 güç kaynağı diyim sana.

Zarlatan

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Ram olayı farklı belki dimi yuvasından kaynaklı da olabilir ama voltaj dan da olabilir.
Boot ederken bile bazen sistem açılmıyor ve boot etmiyorsa bence %90 güç kaynağı diyim sana.
İnşallah öyledir ya. En kolayi psu degistirmek olur. Anakartla falan uğraşamam gerçekten.

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
levon açıklamış başka bir psu ile dene daha fazla uğraşırsan diyer bileşenlerde zarar verme ihtimalin yükselir en iyi çözüm başka bir güç kaynağı ile yeniden denemek

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.