Neler yeni

Yardım Pc Ekran Kartını Görmüyor

Enesalp

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Merhaba arkdaşlar, bilgisarın sadece RAM’lerini çıkarıp takmıştım. Tekrar açtığımda disk kurtarıyor diye bir ibareyle açıldı. Masa üstü çözünürlüğü düşük ve ikonlar büyük olarak açıldı. Ekran kartını görmüyor, nvidia falan da açılmıyor. Armoury Create de de görünmüyor ekran kartı. Tekrar kapatım açtım. Ekran kartını söküp taksam da yine düzelmedi. Monitör ekran kartına takılı. Ama ekran kartının hiç bir vasfı yok. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Asus x670E Hero
Ryzen 9 7950x
Gskill 4x16gb 6000 mhz
Thor 1200 w
Rog strix 3070 ti

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Ekran kartı sürücüsünü yükleyebilirmisin

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Ram’lerinizin kodu nedir ? Veya link atabilirseniz sevinirim. Ben ram ile çok sorun yaşıyorum da stabil çalışan bir ram’i öğrenmek isterim.

Enesalp

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Kullandığım RAM’ler bunlar. Bir çok sıkıntı yaşıyorum. Hiç tavsiye etmem. Ben 4x16 kullanıyorum. Ama 2x16 kullandığımda da aynı sorunları yaşıyorum. Aynı RAM’leri 2 DIMM kullanan bazıları sorun yaşamıyormuş. Bu RAM İŞLEMCİ ANAKART beni çok yıprattı. Sizde ne sorunlar var?

Link Removed

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Kullandığım RAM’ler bunlar. Bir çok sıkıntı yaşıyorum. Hiç tavsiye etmem. Ben 4x16 kullanıyorum. Ama 2x16 kullandığımda da aynı sorunları yaşıyorum. Aynı RAM’leri 2 DIMM kullanan bazıları sorun yaşamıyormuş. Bu RAM İŞLEMCİ ANAKART beni çok yıprattı. Sizde ne sorunlar var?

Link Removed
Bende Expo profilini açtığımda oyunlarda 300 FPS alırken birden 30-40 lara kadar düşüyor ve sistem 40 saniyede açılıyor. Önce ki anakart x670E-E idi servise gönderdim iade oldu. Yerine x670E Hero aldım. Bu sefer de expo profilleri açık kapalı farketmeksizin çok kasma, donma ve takılma yapmaya başladı. Hatta bazen masaüstünde bile 5 FPS miş gibi 3-4 dakika kasıyor, sonra düzeliyor. Yarın servise gönderiyorum anakartı. Normalde 1.5 hafta önce gönderecektim ama asus un iş bilmezliği ve umursamazlığı yüzünden süreç uzadı. Bende 1.5 aydır uğraşıyorum ne mental kaldı ne istek. Gittim 2. Rami aldım destek listesinde olan ama o bile düzgün çalışmadı. Rog RTX 4080 aldım, onda da sorun çıktı. Şaka gibi 1.5 ay geçirdim :)

Enesalp

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Link Removed
Bende Expo profilini açtığımda oyunlarda 300 FPS alırken birden 30-40 lara kadar düşüyor ve sistem 40 saniyede açılıyor. Önce ki anakart x670E-E idi servise gönderdim iade oldu. Yerine x670E Hero aldım. Bu sefer de expo profilleri açık kapalı farketmeksizin çok kasma, donma ve takılma yapmaya başladı. Hatta bazen masaüstünde bile 5 FPS miş gibi 3-4 dakika kasıyor, sonra düzeliyor. Yarın servise gönderiyorum anakartı. Normalde 1.5 hafta önce gönderecektim ama asus un iş bilmezliği ve umursamazlığı yüzünden süreç uzadı. Bende 1.5 aydır uğraşıyorum ne mental kaldı ne istek. Gittim 2. Rami aldım destek listesinde olan ama o bile düzgün çalışmadı. Rog RTX 4080 aldım, onda da sorun çıktı. Şaka gibi 1.5 ay geçirdim :)
ilk açılışta olan kasma donma sorunlarından bahsediyorsanız bence göndermeyin. Ben de Hero kullanıyorım. O sorun ben de de devam ediyor. Ve bir çok kişiden de duydum. BIOS güncellemesi bekliyoruz, artık en çok girdiğim site Asus’un web sitesi. Ben de mavi ekran hataları, ilk açılışta donma. 68 sn de açılıyor sistem. En kötüsü de kullanım anında sistem kilitleniyor ve sadece mouse oynatabiliyorum. İş için kullandığım için çok çizimim boşa gitti. Ben de çok pişmanım bu sistemi aldığıma

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
Link Removed

ilk açılışta olan kasma donma sorunlarından bahsediyorsanız bence göndermeyin. Ben de Hero kullanıyorım. O sorun ben de de devam ediyor. Ve bir çok kişiden de duydum. BIOS güncellemesi bekliyoruz, artık en çok girdiğim site Asus’un web sitesi. Ben de mavi ekran hataları, ilk açılışta donma. 68 sn de açılıyor sistem. En kötüsü de kullanım anında sistem kilitleniyor ve sadece mouse oynatabiliyorum. İş için kullandığım için çok çizimim boşa gitti. Ben de çok pişmanım bu sistemi aldığıma
benzeri sorunları bende yaşıyordum son zamanlarda daha stabil benim sistem. aynı ramin rgb sizini 2x16 şeklinde kullanıyorum ramde pek sıkıntı yaşamadım.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Link Removed

Bende PC hiç kullanılmıyor. Bu anlattığım sorunlar sürekli olan durumlar. Yakında bios update geleceğini söylüyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.