Neler yeni

Yardım P500A Custom Sıvı Soğutma Desteği Hakkında (Sığdıramıyorum)

• Konbuyu başlatan Sezgin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 587

Sezgin

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,
1 adet Corsair XR5 360mm tavana,
1 adette Corsair XR5 420mm ön alana (bunu 360mm ile değişebilirim.),
Pompa : Link Removed

olacak şekilde parçaları toparladım, çift radyatör ile cpu + gpu soğutma hevesim kursağımda kaldı. Parçaları tamamladım blogklar borular pompa geldi fakat kasanın içi sıkış tıkış, sığmıyor veya sığsa bile sıfır safırı çok çirkin bir görüntü oluşuyor.

Kasayı değişmeyi düşünüyorum bundan sebep.

Kasa değişirsem eğer, Lian Li O11 Dynamic Evo modeline geçmeyi düşünüyorum. Fikir ve önerilerinize açığım.

1668169734724.png
1668169744583.png

Son düzenleme:

Sezgin

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Levon Turaç ModArt Levon Hocamız güzel bir kasa önerir
Teşekkürler.

Ekleme : pompanın metal montaj ayağı mevcut fanların arkasına takılabilen, ikinci 420mm radyatör tamamen bu kasa içindi. Ön alanı destekliyor diye. Bunuda 360mm ile değiştirebilirim.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,
1 adet Corsair XR5 360mm tavana,
1 adette Corsair XR5 420mm ön alana,
Pompa : Link Removed

olacak şekilde parçaları toparladım, çift radyatör ile cpu + gpu soğutma hevesim kursağımda kaldı. Parçaları tamamladım blogklar borular pompa geldi fakat kasanın içi sıkış tıkış, sığmıyor veya sığsa bile sıfır safırı çok çirkin bir görüntü oluşuyor.

Kasayı değişmeyi düşünüyorum bundan sebep.

Kasa değişirsem eğer, Lian Li O11 Dynamic Evo modeline geçmeyi düşünüyorum. Fikir ve önerilerinize açığım.

Ekli dosyayı görüntüle 969 Ekli dosyayı görüntüle 970
Kasayı değiştirmen elbette ki şart. Lianli O11 Dynamic çift radyatör kurulumu için mantıklı seçim. Tabi Asus ROG Helios Corsair 4000X gibi kasalarda seçebilirsin.
Ama lianli 011 daha uygun fiyata gelir. O11 Dynamic kasada 1 tane alt kısma bir tane de tavan kısmına radyatörleri eklersin. Anakart tablasının sağ tarafındaki alana da sadece kasaya hava sağlaması için Fan ekle 3 adet yeter 😉
Rezervuar ve pompayı da anakart tablasının sağındaki fanların önüne monte edersin.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Teşekkürler.

Ekleme : pompanın metal montaj ayağı mevcut fanların arkasına takılabilen, ikinci 420mm radyatör tamamen bu kasa içindi. Ön alanı destekliyor diye. Bunuda 360mm ile değiştirebilirim.
420mm radyatör aldıysan zaten onu değiştir 360mm e çevir. Lianli kasada da 420mm sıkıntı maalesef.

Sezgin

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
420mm radyatör aldıysan zaten onu değiştir 360mm e çevir. Lianli kasada da 420mm sıkıntı maalesef.
Lianli kasanın hava akışı için kötü diyorlar nedir yorumunuz? Corsair iCUE 5000X olsa nasıl olur? Tavana 360 ve yan alana 360 sığarmı. Kağıt üstünde uyumlu diyor ama sıkış tıkış olurmu? Böylece öndende içeriye soğuk hava basardım.

Sezgin

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Kasayı değiştirmen elbette ki şart. Lianli O11 Dynamic çift radyatör kurulumu için mantıklı seçim. Tabi Asus ROG Helios Corsair 4000X gibi kasalarda seçebilirsin.
Ama lianli 011 daha uygun fiyata gelir. O11 Dynamic kasada 1 tane alt kısma bir tane de tavan kısmına radyatörleri eklersin. Anakart tablasının sağ tarafındaki alana da sadece kasaya hava sağlaması için Fan ekle 3 adet yeter 😉
Rezervuar ve pompayı da anakart tablasının sağındaki fanların önüne monte edersin.
Hocam ard arda iki mesaj atmıştınız ilkini görmemiştim kusura bakmayın şimdi okuma fırsatım oldu :) Forumda flood birleştirme olmadığından üstteki yorumu şimdi gördüm.

QL120 var elimde 3 adet, 6 adette LL120 var. Şimdi kasa konusunda Lianli O11 Dynamic mi yoksa Corsair 5000X mi düşünüp duruyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.