Neler yeni

Soru Mushkin RAM markası güvenilir mi?

• Konbuyu başlatan KOCAEFE
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 13
  • Görüntüleme 946

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Fiyatına göre performansı oldukça iyi değerleri vaat ediyor 3600 MHz CL14. Herhangi bir OC ayarı yapmadan sadece XMP (DOCP) ayarı ile çalışırsa gerçekten de çok iyi bir fiyatı var.
Timings: 14-19-19-39

Ancak markayı hiç bilmediğim için kalitesi konusunda şüphelerim var. Sizce iyi bir RAM çıkabilir mi?

(frekans ve gecikme değerine bakınca OC ayarı yapma gereği duyulmayacak belli ki) Çipleri bu değerleri vermeye yeterli olur mu acaba?

Link Removed

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
RAM'in markası çok önemli değil. Bunun içinden kötü çip çıkma olasılığı yoktur zaten. Marka köklü gibi duruyor.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Marka köklü gibi duruyor.
Gibi nasıl oluyor bilmiyorum, yurt dışı incelemesine de pek rastlamadım (aynı markanın farklı modelleri var ama bu üründeki çip nedir öğrenemedim).

Satıcı Amazon olmadığı için iade konusunda çok uğraştırırlar. O yüzden sipariş öncesi kesin bilgiye sahip olmak daha sağlıklı. Öğrenemezsem uzak durmayı tercih edeceğim.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Micron Hynix,Samsung,Toshiba chiplerinden hangisini kullandığı önemli onuda genelde yazmazlar supporta mail atıp öğrenirsin vesayre ya da youtube dan review izleyerek...
3600mhz cl14 yapabilen bir ddr4 bellek samsung b die vesayredir genelde

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Gibi nasıl oluyor bilmiyorum, yurt dışı incelemesine de pek rastlamadım (aynı markanın farklı modelleri var ama bu üründeki çip nedir öğrenemedim).

Satıcı Amazon olmadığı için iade konusunda çok uğraştırırlar. O yüzden sipariş öncesi kesin bilgiye sahip olmak daha sağlıklı. Öğrenemezsem uzak durmayı tercih edeceğim.

Eski bir marka o yüzden diyorum.

Sıkıntı olmaz, Amazon her türlü iade eder çünkü platform Amazon. Samsung B Die bu paraya çıkmaz diye düşünüyorum, ikinci el RGB'siz B-die'leri bile 2000 civarlarına satıyorlar zaten. Micron E Die olma ihtimali var markaya özel bir durum yoksa.

Hynix DJR olma ihtimalide var aslında.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
2x16 GB incelemesi bulabildim ve tek kademeli yapıda bir modülü varmış. Çift kademeli belleklere göre daha kötü olduğunu incelemişler.
Ancak aynı bellekler midir bilemiyorum. Ürün kodları yakın olsa da bazen bir harf bile tamamen farklı bir dizayn veya çip anlamına gelebiliyor.
Tek şüpheye düşüren nokta bellek zamanlamalarının iyinin bir altında kalması.

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
K KOCAEFE, Çok değil 10 sene önce tüm OC meraklıları bir çuval para verip MUSKİN almaya çalışırlardı. Marka şu an bilinen markalar içinde ki en köklü firmadır. Gözünüz kapalı alın.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Bu RAM'i almanızı önermem. RAM için maksimum bütçeniz nedir?

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bu RAM'i almanızı önermem. RAM için maksimum bütçeniz nedir?
2x8 GB bugün için yeterli ama sanırım geleceği de düşünerek ileride aynı RAM'den bulup ekleme yapamazsam diye 4x8GB yapacağım.
4x8 GB veya 2x16 GB için maksimum verebileceğim para 5-6 K civarı.
Hedeflediğim hız ve gecikme değerleri 3600 MHz CL14, ancak bu paraya bulamazsam 3600 MHz CL16 ve Samsung B-Die çiplere sahip bir RAM alıp OC yaparak CL14 denemeye kalkışacağım. OC olmazsa 3600 MHz CL16 olarak mecbur kullanırım.

2 haftaya bütçem biraz daha artacak ancak farklı ihtiyaçlar olabileceğinden fazla bütçe artıramam.
Zaten 9-10 K civarına çıkabilsem GSkill Royal serisi 3600 MHz CL14 RAM var piyasada ama çok pahalı geldiler.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
2x8 GB bugün için yeterli ama sanırım geleceği de düşünerek ileride aynı RAM'den bulup ekleme yapamazsam diye 4x8GB yapacağım.
4x8 GB veya 2x16 GB için maksimum verebileceğim para 5-6 K civarı.
Hedeflediğim hız ve gecikme değerleri 3600 MHz CL14, ancak bu paraya bulamazsam 3600 MHz CL16 ve Samsung B-Die çiplere sahip bir RAM alıp OC yaparak CL14 denemeye kalkışacağım. OC olmazsa 3600 MHz CL16 olarak mecbur kullanırım.

2 haftaya bütçem biraz daha artacak ancak farklı ihtiyaçlar olabileceğinden fazla bütçe artıramam.
Zaten 9-10 K civarına çıkabilsem GSkill Royal serisi 3600 MHz CL14 RAM var piyasada ama çok pahalı geldiler.

İkinci el olarak 2x32 GB Crucial Ballistix RAM alın. İkinci el olması bir sorun arz etmez çünkü RAM'lerin bozulması imkansıza yakındır.
Bu RAM'lerle 4133 MHz CL 14 değerini bile görmeniz mümkün.

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
İkinci el olarak 2x32 GB Crucial Ballistix RAM alın. İkinci el olması bir sorun arz etmez çünkü RAM'lerin bozulması imkansıza yakındır.
Bu RAM'lerle 4133 MHz CL 14 değerini bile görmeniz mümkün.
Bulabilirsem bakacağım. En azından programla içerisindeki çipleri de görebilirim.
3800 MHz CL14 yeterlidir. Daha fazla MHz ayarlamak sorun yaratıyor işlemci yüzünden.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
OC yaparak CL14 denemeye kalkışacağım. OC olmazsa 3600 MHz CL16 olarak mecbur kullanırım.
Bende sistemi kurduğumda ve ram aldığımda arada kayda değer bir fps varsa bu konuda bir desteğinizi alırım. En azından bir konuşuruz :) Yoksa da merak ettiğim ve öğrenmek istediğim için yinede konuşmak isterim.

Bu arada siz en son Corsair bir ram alacağınızı söylememiş miydiniz? Ben mi yanlış hatırlıyorum? Benim konumdaydı sanırım. Neden fikir değişikliği oldu?

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bende sistemi kurduğumda ve ram aldığımda arada kayda değer bir fps varsa bu konuda bir desteğinizi alırım. En azından bir konuşuruz :) Yoksa da merak ettiğim ve öğrenmek istediğim için yinede konuşmak isterim.

Bu arada siz en son Corsair bir ram alacağınızı söylememiş miydiniz? Ben mi yanlış hatırlıyorum? Benim konumdaydı sanırım. Neden fikir değişikliği oldu?
Mevcut kullandığım sisteme almayı düşünüyorum dedim, mevcut sistemimde sadece oyun oynadığım için RAM yükseltmesem bile olur.
Bu konudaki alınacak RAM ise başka sisteme. İş için de kullanılacak.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.