Neler yeni

Yardım Monitörde görüntü gidip geliyor. Sebebi Nedir?

black-man

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar görüntüde 2 saniyelik git geller yaşanıyordu hem monitörümü hem kasamı servise gönderdim ikiside bir sorun olmadıklarını söylediler monitör servisi kaliteli bir dp kablosu kasa serviside bıos falan son sürüm güncelleyip göndermiş ve pcyi yeniden açtığımda gene aynı sorun oldu sizce ne yapmalıyım?
ekran kartım rtx 3070ti
psu asus rog strix 650w güç kaynağı

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
232
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar görüntüde 2 saniyelik git geller yaşanıyordu hem monitörümü hem kasamı servise gönderdim ikiside bir sorun olmadıklarını söylediler monitör servisi kaliteli bir dp kablosu kasa serviside bıos falan son sürüm güncelleyip göndermiş ve pcyi yeniden açtığımda gene aynı sorun oldu sizce ne yapmalıyım?
ekran kartım rtx 3070ti
psu asus rog strix 650w güç kaynağı
Öncelikle bunun birden çok sebebi olabilir.
Sırasıyla:
1- Görüntü kablosunu yenile.
2- Monitörün Görüntü kablosunu ekran kartında yedek çıkış varsa oraya tak ve dene.
3- Sadece Displayport kablosu değil birde hdmi kablo ile bağla ekran kartına.
4- Sistemde güç kablolarının düzgün oturduğunu kontrol et.
5- Ekran kartındaki pci express güç kablolarını ayrı ayrı bağlayıp bağlamadığına bir bak.
6- 650 Watt güç kaynaklarında 2 ayrı pci express kablosu olmayabiliyor bazı modellerde.
Eğer sen güç kaynağından çıkan tek kablonun ucundaki çoklayıcı ile bağladıysan zaten ekran kartın tam besleme alamaz.
her bir 8 pin girişe güç kaynağından çıkan ayrı kabloları takman gerekli.
7- Eğer güç kaynağında ayrı iki ekran kartı kablosu yoksa ve üstteki seçenekler ile sorun çözülmezse güç kaynağını muhakkak yenile.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
232
ModArt Kredi
0
her açılıştı 1 kere yaşıyorum bazen hiç olmuoyr ama görüntü gidince seste gidiyor sesi dahili monitör hoparlöründen alıyorum
görüntü gidince seste gidiyorsa veri akışı duruyor demek ki. Ses aktarımını da dp kablosu sağlar ki ekran kartından iletilir 😉
Belki ekran akrtı düzgün beslenemiyorsa o görüntüyü kesiyordur. sonuç güç kaynağına çıkar.

black-man

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
Öncelikle bunun birden çok sebebi olabilir.
Sırasıyla:
1- Görüntü kablosunu yenile.
2- Monitörün Görüntü kablosunu ekran kartında yedek çıkış varsa oraya tak ve dene.
3- Sadece Displayport kablosu değil birde hdmi kablo ile bağla ekran kartına.
4- Sistemde güç kablolarının düzgün oturduğunu kontrol et.
5- Ekran kartındaki pci express güç kablolarını ayrı ayrı bağlayıp bağlamadığına bir bak.
6- 650 Watt güç kaynaklarında 2 ayrı pci express kablosu olmayabiliyor bazı modellerde.
Eğer sen güç kaynağından çıkan tek kablonun ucundaki çoklayıcı ile bağladıysan zaten ekran kartın tam besleme alamaz.
her bir 8 pin girişe güç kaynağından çıkan ayrı kabloları takman gerekli.
7- Eğer güç kaynağında ayrı iki ekran kartı kablosu yoksa ve üstteki seçenekler ile sorun çözülmezse güç kaynağını muhakkak yenile.
hocam monitörü servise gönderdikten sonra dp kablosunu yenileyip göndermişler ve kaliteli bir kablo göndermişler onu denedim olmadı hdmı denedim gene aynı sorun farklı portlar denedim gene aynı sorun güç kabloları tam bir şekilde oturmuş durumda güç kaynağından toplamda 2şer takım 6+2 pin kablo çıkartmışlar 1 takımı yedek koymuşlar altına bağlayıp diğer takımıda ekran kartına takılı zaten 2 tane 6+2 pin şekilde 1 takımdan kast ettiğim 2 tane 6+2 kablo ayrıca sistemi gaming gen tr üzerinden aldım sistemi test etmişler sorun görememişler zaten sistemde her açılışta en fazla 1 kere oluyor ve normal kullanımda denk geliyor yük altında hiç görüntü kaybı yaşamadım

black-man

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
görüntü gidince seste gidiyorsa veri akışı duruyor demek ki. Ses aktarımını da dp kablosu sağlar ki ekran kartından iletilir 😉
Belki ekran akrtı düzgün beslenemiyorsa o görüntüyü kesiyordur. sonuç güç kaynağına çıkar.
windows 11 den kaynaklı olabilir mi?

black-man

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0
hocam güç kaynağıda öyle az buz bir şey değil 80+gold modüler 650w

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
232
ModArt Kredi
0
windows 11 den kaynaklı olabilir mi?
Olabilir. Anakartının biosundan resize bar açık mı onu kontrol et. Birde dediğin gibi windows tan da oalbilir ama ona kesin diyemem.
Son çare olarak önce biostan tüm boot özelliğini UEFI seç sonra uefi windows 10 indir ve sıfırdan kurulum yap dene.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Son Konular ve Mesajlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.