Neler yeni

Öneri Monitör Başarı Sırası (Tier List)

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0

bnde bunu almıstım ındırımdeyken

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0

21:9 Formatına hiçbir zaman alışamıyıcağımdan ötürü uzak duruyorum ve Oled QD-Oled olmadığı sürece boşta kalan siyah yerlerde HDR / Siyah sahnelerde vesayre gri gözüküceğinden ötürü yarış simülasyonları hariç mantıklı bulmuyorum.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0

Yüksek aboneli Youtube kanallarının ColorMetter / Renk kalibrasyon cihazı ile doğrulama yapmaktan kaçmasından Overdrive / Overshoot / Motion Blur a hiç deyinmemesinden çok rahatsız olduğumdan monitör alırken güvenebilceğin siteleri de eklemek istedim:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
21:9 Formatına hiçbir zaman alışamıyıcağımdan ötürü uzak duruyorum ve Oled QD-Oled olmadığı sürece boşta kalan siyah yerlerde HDR / Siyah sahnelerde vesayre gri gözüküceğinden ötürü yarış simülasyonları hariç mantıklı bulmuyorum.
35 ınch monıtorlerde yanı bu kadar buyuk bır ekranda 180 hz verdıgınden dolayı bır ıps olmaması kotu vr panel ıyı degıl ıps gore ama ne bılım11k larda gezıyordu 7.5k ya dustugunde almıstm dha kullanamadm hazır sıstem kaldı onuda alsam deneyemleyecm dha

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
35 ınch monıtorlerde yanı bu kadar buyuk bır ekranda 180 hz verdıgınden dolayı bır ıps olmaması kotu vr panel ıyı degıl ıps gore ama ne bılım11k larda gezıyordu 7.5k ya dustugunde almıstm dha kullanamadm hazır sıstem kaldı onuda alsam deneyemleyecm dha
Monitörü deneyimlemek için sabırsızsan hazır sistem kiralamayı düşünürsen Adeks sistem kiralama hizmeti sunuyor fiyatları sistem fiyatlarına göre fena değil depozitoyu verebiliyorsan hemen getiriyorlar ve kira süreci sonrası geri alıyorlar adresten.

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
Monitörü deneyimlemek için sabırsızsan hazır sistem kiralamayı düşünürsen Adeks sistem kiralama hizmeti sunuyor fiyatları sistem fiyatlarına göre fena değil depozitoyu verebiliyorsan hemen getiriyorlar ve kira süreci sonrası geri alıyorlar adresten.
bu ay tamamlıyorm hazır sıstem ıcın gereklı parayı o kadar bekledm zaten sımdı kıralamakla kım ugrasacak dımı :)

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
bu ay tamamlıyorm hazır sıstem ıcın gereklı parayı o kadar bekledm zaten sımdı kıralamakla kım ugrasacak dımı :)
Hayırlı olsun budget monitörlerde maksimum yenileme hızını destekleyen kablo kutudan çıkmıyor olabilir çıkmıyor mu diye bir bak kutu içeriğinde yoksa şimdiden sipariş ver

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
Hayırlı olsun budget monitörlerde maksimum yenileme hızını destekleyen kablo kutudan çıkmıyor olabilir çıkmıyor mu diye bir bak kutu içeriğinde yoksa şimdiden sipariş ver
bu monıtor ıcın senın onerdıgın varsa bı lınk onu alayım

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
bu monıtor ıcın senın onerdıgın varsa bı lınk onu alayım
Hiçbir fikrim yok internet sitelerinde belirtir 180hz ( hdmi 1.4 ) veya DP xx versiyonu ile diye ...
Görüntü ve EARC kablolarda DARK
Fiber optikde Ugreen
Şarj kablolarında Anker
tercih ediyorum ve öneriyorum...

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Msi için veriye ulaşamadığından Youtube da aratmanı tavsiye ediyorum onun dışında ikiside ek özellikleri ile geliyor ama VG248QE monitörümü yıllardır kullandığımdan Asus dan yana tercihte bulunurdum.
XL2546K nın VG259QM den dağlar kadar farkı olduğunu düşünmüyorum açıkçası o yüzden tercih edebilirim. Keşke ROG STRIX modelleride gelse 240 hz nin ama nedense bir türlü gelmiyor. Biraz araştırıp karar vereceğim artık. Teşekkür ederim fikir ve bilgiler için

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
XL2546K nın VG259QM den dağlar kadar farkı olduğunu düşünmüyorum açıkçası o yüzden tercih edebilirim. Keşke ROG STRIX modelleride gelse 240 hz nin ama nedense bir türlü gelmiyor. Biraz araştırıp karar vereceğim artık. Teşekkür ederim fikir ve bilgiler için
Strix modellerini İtopya getiriyor ama fiyatları çok yüksek oluyor :D arz talep düşük olunca az üründen kar etme kısmı problem oluyor herhalde.
XL2546K VG259QM den dağlar kadar farklı ama sadece görüntü netliği konusunda ... BenQ Zowie monitörlü bir internet kafeye gidip deneyimleyebilirsin İstanbul İçinde isen. DYAC i açmayı unutma yeter.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Strix modellerini İtopya getiriyor ama fiyatları çok yüksek oluyor :D arz talep düşük olunca az üründen kar etme kısmı problem oluyor herhalde.
XL2546K VG259QM den dağlar kadar farklı ama sadece görüntü netliği konusunda ... BenQ Zowie monitörlü bir internet kafeye gidip deneyimleyebilirsin İstanbul İçinde isen. DYAC i açmayı unutma yeter.
Şuan birkaç swift ve strix stokta var aslında ama senin hangisini aradığını bilmediğimden...

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Merhabalar forumlarda bu kadar kapsamlı bulamadığım bir konu ile alakalı bir yazı paylaşmak istedim bu yazıda çözünürlük / hertz / inputlag konularını ele alarak en başarılı bulduğum monitörleri paylaşmak istedim:
------------------------
Tier Liste 4k monitörlerle başlıyorum:
-
En yüksek hz destekli 4K monitör:
Artıları: 4K 240HZ
Curved
Düşük input lag
-
En güvendiğim rakiplerine göre düşük fiyatlı 4K 144Hz Monitör
Link Removed
Artıları: 4K 144HZ
Flat / Düz ekran
Low input Lag
--------------------------
Tier List 1440P yüksek hz monitörlerle devam ediyorum:
-
En yüksek hz destekli 1440P monitör
Artıları: 1440P 300HZ
Flat/Düz ekran
Low input Lag
-
Sıradaki en yüksek 1440P 270HZ 0.5 ms (GTG)
Artıları: 1440P 270HZ
Flat / Düz ekran
Extreme Low input Lag
-
G-Sync Modülü sayesinde Trace free olayını ve hz i kendiliğinden ayarlayabilen 1440P 240HZ 1ms (GTG)
Artıları: 1440P 240HZ
Flat / Düz ekran
Low input Lag
G-Sync Modülü sayesinde Trace free olayını garantileyen ve 1440P de her zaman 240hz stabil alamıyıcağımız oyunlarda bile akıcı bir görüntüyü otomatik olarak elde edebilmesi
--------------------------
Tier List 1080P yüksek hz monitörlerle devam ediyorum:
-
360HZ 1080P monitör
Artıları: 1080P 360hz 1MS (GTG)
Flat / Düz ekran
24 İnch form faktörü
Flat/ Düz ekran
Reflex latency analyzerlı modelininde olmasıyla bu işte en iyisini elde ettiğine emin olmak isteyenlere böyle bir çözüm sunması
-
BANA HZ İLE GEL diyenler için 390HZ (oc) 1080P monitör
Link Removed
Artıları: 1080P 390hz 1MS (GTG)
Flat/Düz ekran
24 inch form faktörü
-
650 dolara yeni 280hz destekli
-
Dell Alienware AW2723DF
1440P 27inch Flat/Düz Ekran 240hz native 280HZ OC olabiliyor
Motion clarity çok iyi değil biraz motion blur varmış gibi ama DCIP %95 kapsıyor

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Link Removed
Artık yeni bir 360hz 1080P fiyat/performans ürün var denilebilir msrp si daha düştü.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.