Neler yeni

Öneri Monitör Başarı Sırası (Tier List)

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Oha bu ne 500hhz mi buna direk ayrı konu aç orada tartışsın herkes :)
Yarın biraz daha leaklerden de yararlanıp araştırıp açıcağım bu kadar zaman geçtiğinden içerik üreticilerine gönderirler sanıyordum şahsen Asus ile de videolar yaptığından dolayı inceleme ürünü göndermemiş olmalarına şaşırdım.Bu monitör ile alakalı NDA imzaladığını varsaysak bu konu ile alakalı NDA imzaladığını söylemen NDA ya aykırı olur muydu merak ettim :D

mottatoni1

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
Elinize sağlık güzel çalışma gerçekten karşılığında beğeni attım 🙏👍

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Yarın biraz daha leaklerden de yararlanıp araştırıp açıcağım bu kadar zaman geçtiğinden içerik üreticilerine gönderirler sanıyordum şahsen Asus ile de videolar yaptığından dolayı inceleme ürünü göndermemiş olmalarına şaşırdım.Bu monitör ile alakalı NDA imzaladığını varsaysak bu konu ile alakalı NDA imzaladığını söylemen NDA ya aykırı olur muydu merak ettim :D
Valla bu monitörü ilk Technopat inceleyebilir :)

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Emeğine sağlık. Bende 1080p 240 hz bir monitör alacağım ama biraz kararsızım alienware almayı düşünüyodum HFL modeli şuan yok.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Emeğine sağlık. Bende 1080p 240 hz bir monitör alacağım ama biraz kararsızım alienware almayı düşünüyodum HFL modeli şuan yok.
Sadece gaming odaklı mı olucak ?

TackleBarry

Aktif Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
Şuanda gözümde top tier tek monitor bu :)
Link Removed

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Tamam beklediğim bir öneri diyebilirim ama bir sorum olacak. 240 hz IPS bir monitör şuan 5.500 TL ye bulunabiliyor. XL2546K ise 10.500 TL. Merak ettiğim bu farkı vermeye değer mi ? IPS ile arasında fiyat farkı kadar performans farkı var mı ?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Tamam beklediğim bir öneri diyebilirim ama bir sorum olacak. 240 hz IPS bir monitör şuan 5.500 TL ye bulunabiliyor. XL2546K ise 10.500 TL. Merak ettiğim bu farkı vermeye değer mi ? IPS ile arasında fiyat farkı kadar performans farkı var mı ?
Dyac+ benzeri olmayan bir netliği sunuyor.Monitörü yapıldığı amaç yani Valorant/Cs/vbenzeri fps oyunlarında kullanıcaksan ve oynadığın oyunlar bunların dışına çıkmıyor ayırdığın bütçe de yeterliyse en iyisinin en iyisini almak istiyorsan evet değer ama ara sıra fps oyunlarına giriyorum bu kadar fps oyunlarındaki performans için yapılmış hatta renk doğruluğundan vazgeçip dah az görüntü bulanıklığı oluyor diye VA kullanılmış bir panel istemiyorum bu monitörde ayrıca Dizi Film izlerken doğru ve daha canlı renkler görmek istiyorum diyorsan IPS 240HZ bir monitör tercih edebilirsin.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Dyac+ benzeri olmayan bir netliği sunuyor.Monitörü yapıldığı amaç yani Valorant/Cs/vbenzeri fps oyunlarında kullanıcaksan ve oynadığın oyunlar bunların dışına çıkmıyor ayırdığın bütçe de yeterliyse en iyisinin en iyisini almak istiyorsan evet değer ama ara sıra fps oyunlarına giriyorum bu kadar fps oyunlarındaki performans için yapılmış hatta renk doğruluğundan vazgeçip dah az görüntü bulanıklığı oluyor diye VA kullanılmış bir panel istemiyorum bu monitörde ayrıca Dizi Film izlerken doğru ve daha canlı renkler görmek istiyorum diyorsan IPS 240HZ bir monitör tercih edebilirsin.
Monitörler arası fiyat farkı bu kadar fazla değilken tercih ederdim ama bundan başka bir Dizi film izlemek için IPS / Amoled monitör/TV kullanmıyıcaksan tercih etme ve kendine bir iyilik yapıp bütçeni ve renk doğruluğundan taviz vermeyen

ASUS TUF GAMING 24.5" VG259QM 280Hz tercihinde bulunabilirsin.​

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Monitörler arası fiyat farkı bu kadar fazla değilken tercih ederdim ama bundan başka bir Dizi film izlemek için IPS / Amoled monitör/TV kullanmıyıcaksan tercih etme ve kendine bir iyilik yapıp bütçeni ve renk doğruluğundan taviz vermeyen

Tabi sadece oyun olarak değil dizi/film illa ki izlerim. Peki sence Msi mag251rx bu monitörlerin arasında top 5 de olabilir mi veya şöyle sorayım VG259QM mi MAG251RX mi ? ergonomi bakımından msi ın eksikleri var fakat input lag ve performans bakımından sence hangisi ? Senide yoruyorum kusuruma bakma :)

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0

Bu arada Rtings'de VG259QM input lag değeri max hz de 1.9 olarak belirtilmiş fakat MAG251RX de input lag değerlerine ulaşamadım

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Bu arada Rtings'de VG259QM input lag değeri max hz de 1.9 olarak belirtilmiş fakat MAG251RX de input lag değerlerine ulaşamadım
Her hafta monitör çıkıyorken pek yetişemiyorlar test süreçleri çok uzun olduğundan...

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Tabi sadece oyun olarak değil dizi/film illa ki izlerim. Peki sence Msi mag251rx bu monitörlerin arasında top 5 de olabilir mi veya şöyle sorayım VG259QM mi MAG251RX mi ? ergonomi bakımından msi ın eksikleri var fakat input lag ve performans bakımından sence hangisi ? Senide yoruyorum kusuruma bakma :)
Msi için veriye ulaşamadığından Youtube da aratmanı tavsiye ediyorum onun dışında ikiside ek özellikleri ile geliyor ama VG248QE monitörümü yıllardır kullandığımdan Asus dan yana tercihte bulunurdum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.