Neler yeni

Yardım Modart kampanyası ile aldığım kasaya sıvı soğutma önerisi

• Konbuyu başlatan Cankat
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 9
  • Görüntüleme 546

Cankat

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhabalar, aşağıda modart'ın birkaç ay önce paylaştığı kampanyadan intel olanı satın almıştım.

Bu sistem için sıvı soğutmaya gerek var mıdır tamamen keyfi olarak istiyorum bunu. Amazonda Corsair hydro h100x gördüm fakat işlemcide yüm olsa da olmasa da sabit hızla dönüyormus sanırım o yüzden vazgeçtim sürekli ses duymaya gerek yok. Ayrıca RGB takıntım da yok illa RGB'li şeyler önermenize gerek yok.

Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cermenbey

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Vay be 4 ay mı geçmiş bu sistemin üzerinden

Daha dün gibi

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Merhabalar, aşağıda modart'ın birkaç ay önce paylaştığı kampanyadan intel olanı satın almıştım.

Bu sistem için sıvı soğutmaya gerek var mıdır tamamen keyfi olarak istiyorum bunu. Amazonda Corsair hydro h100x gördüm fakat işlemcide yüm olsa da olmasa da sabit hızla dönüyormus sanırım o yüzden vazgeçtim sürekli ses duymaya gerek yok. Ayrıca RGB takıntım da yok illa RGB'li şeyler önermenize gerek yok.

Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Bu kasaların üst panelinde yeterli pay yok. Yani sıvı soğutma çok önermem.
Onun yerine uygun yollu kule tipi hava soğutma al 5600 işlemciyi canavar gibi soğutursun emin ol. En dandik hava soğutma bile 20 derece fark oluşturuyor amd stok fana oranla :)

Cankat

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bu kasaların üst panelinde yeterli pay yok. Yani sıvı soğutma çok önermem.
Onun yerine uygun yollu kule tipi hava soğutma al 5600 işlemciyi canavar gibi soğutursun emin ol. En dandik hava soğutma bile 20 derece fark oluşturuyor amd stok fana oranla :)
Merhaba kule tipi soğutma nedir hocam ben sırf heves icin sıvı soğutma istiyordum. Bu kasaya uygun bulunmaz mı sıvı soğutma? Ayrıce benim işlemci intel i5 12400f

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Merhaba kule tipi soğutma nedir hocam ben sırf heves icin sıvı soğutma istiyordum. Bu kasaya uygun bulunmaz mı sıvı soğutma? Ayrıce benim işlemci intel i5 12400f
İşlemcini stok değerlerde kullanıyorsan sıvı soğutmaya hiç gerek yok. @Levon'un da dediği gibi kaliteli bi sıvı soğutma iyidir. Mesela Arctic 34 e-sport.
Bu arada ha amd ha intel stok soğutucu. Pek fark yok.

Cankat

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
İşlemcini stok değerlerde kullanıyorsan sıvı soğutmaya hiç gerek yok. @Levon'un da dediği gibi kaliteli bi sıvı soğutma iyidir. Mesela Arctic 34 e-sport.

Diyorum ya benimkisi tamamen heves, bi sıkıntım yok ama olmusken içinde sıvı soğutma da olsun diyorum sadece.
Aşağıdaki ürün hoşuma gitti ama bilemedim (CoolerMaster ML240L)
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Kasamın özellikleri de şöyleymiş, yalnız radyator için ön tarafı gösteriyor ben bu sıvı soğutmayı alsam ön tarafa takmak zorunda mıyım yoksa yukardaki bosluğa taksam yeterli mi?
Screenshot_17.png

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Hdd yuvalarını sökersen ön tarafta yerin olur.

Son düzenleme:

Cankat

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Hdd yuvalarını sökerdrn ön tarafta yerin olur.
Üste takmamın bi eksisi olur mu? Bir de Corsair Hydro H100x vs CoolerMaster ML240L arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? H100x için şöyle bir şey okudum, pompa ayarı olmadığından full son güçte pompalıyormuş ve ses oluyormuş. Diğerinde de mi durum aynı acaba?

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Üste takmamın bi eksisi olur mu? Bir de Corsair Hydro H100x vs CoolerMaster ML240L arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? H100x için şöyle bir şey okudum, pompa ayarı olmadığından full son güçte pompalıyormuş ve ses oluyormuş. Diğerinde de mi durum aynı acaba?
H100x'in pompası sabittir. Fanları kontrol edebilirsin. Keza bu ml240l için de geçerli. Zaten pompa hızını değiştirmek sorunlara yol açar ve tavsiye edilmez.
Ml240l derken v2 den bahsediyorsunuz sanırım. Alınabilir bir ürün.

Cankat

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Tekrar merhaba h100x sıvı soğutucu aldım ve yaklasık 1 haftadır kullanıyorum, soğutmasından aşırı memnunum fakat pompa sesi beni aşırı rahatsız ediyor. yük altında da olsa normal yük altında olmasa da sürekli bi pompa sesi var fan dönüyor gibi. Silent modda fanlar 600-700-800rpm arası dönüyor fan sesi yok ama pompa sesi rahatsız ediyor. Amazondan almıştım, iade edeceğim gibi görünüyor. Kule tipi öneriniz için arctic 34 bakıyorum fakat doğru düzgün stok bulamadım, bulduklarım da sıvı soğutucu fiyatı kadar. alternatif sessiz önerilerinize açığım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.