Neler yeni

Konutta Doğal Gaz 1 Yıl Ücretsiz Verilecek

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Vergiler azaltılırsa ülke çöker mi 😳😳
Kuveyt ve Katarı örnek gösteririm sana 😉

Şimdi kalkıp onlar petrol zengini dersin. Bende sana bizim ülke neden zengin değil derim.
Bizim ülke halkından da dünya kadar vergi alıyor. Türkiyenin yıllık geliri Katar dan fazla bunu da ekleyeyim 😁
Katarda sırf petrol sömürülüyor ama Türkiyenin taşı toprağı suyu herşeyi bereketi o yüzden herkes kaymağını yiyor bizim ülkemizin.
Ama vatandaşı yiyemiyor 🤔
Bak buna bende katılıyorum kesinlikle doğru gelir adaletsizliğinde dünyada 4.sıradayız
Ülkenin doğal kaynaklarını siyasetciler kamu kaynakları adı altında sömüyor halka hiç bir şey vermiyor Türkiye'de yıllık vergi ödeme oranı 1 trilyondan fazla para toplanıyor sadece ilk 5 partiye 1 milyar 680 milyon TL hazine yardımı yapılıyor bb başkanı bile 100 milyar TL maaş alıyor millet vekili 59 milyar alıyorken bir işci 8500 aylık alıyor bu akp özel bir durum değil tüm siyasetciler halkın menfati için değil kendi çıkarı için siyasete girişiyor ve malesef halkı sadece bir çıkar aracı olarak görülüyor malesef durum bu

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Ben çinde üretiliyor demedim ki :D. Her neyse daha fazla tartışmayacağım. Çünkü zaten ne dersem diyeyim ne gerçekleri saysam sayayım malum kesim anlamamakta ısrar edecek neden kendimi yorayım değil mi? Sorgulayan insanlara ihtiyacımız var. Siz kahvaltıda Togg yemeye devam edin, alamayacağınız aracı övmeye devam edin. Yerli diye size söylenen yalana inanmaya, havuz medyası izlemeye devam edin, ben bu tartışmadan ayrılıyorum. Saygılar.
Gerçeği medyada değil söylentiye değil gidip kendi gözünle görmektir ali bunu demiş Mehmet bunu demiş herkes bişe söyler gidip görmek bilgi almak zor değilki
Fabrika orda git gör ne. Bana inan nede söylentilere sen söylentiye göre hareket ediyorsun zor bişe değil gerçeği öğrenmek

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar bu tür konuları tartısıyoruz kendi aramızda ister sağ görüşlü olun isterseniz sol görüşlü her kesin birbirine saygılı olması gerekiyor bazan istemesinden olsa aşırı tepkileri gelebiliyor hepimiz bu forumda kardeşiz o bunu tutuyor bu onu tutuyor diye kimseye kızmayın herkesin görüşü kıymetlidir yanlış anlaşılmasın o bunu tutuyor diye yargılamıyoruz her görüşe saygımız olduğu gibi insanları farklı görüşlerine de saygılı olabileceğini benimsiyoruz siyasi görüşlerden dolayı
Ayrıştırma da yapmıyoruz saygı en büyük
Kazanımdır bizim için değerli olanda budur

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Vergiler azaltılırsa ülke çöker mi 😳😳
Kuveyt ve Katarı örnek gösteririm sana 😉

Şimdi kalkıp onlar petrol zengini dersin. Bende sana bizim ülke neden zengin değil derim.
Bizim ülke halkından da dünya kadar vergi alıyor. Türkiyenin yıllık geliri Katar dan fazla bunu da ekleyeyim 😁
Katarda sırf petrol sömürülüyor ama Türkiyenin taşı toprağı suyu herşeyi bereketi o yüzden herkes kaymağını yiyor bizim ülkemizin.
Ama vatandaşı yiyemiyor 🤔
Katar petrol değil doğal gaz zengini. Bizim yıllık GSYH'miz fazla fakat biz Katar'dan 68 kat daha büyük yüz ölçümüne sahibiz. Ayrıca Katar'ın doğal rezervleri bizden kat kat daha değerli.

Maalesef vatandaşa yansımıyor bunlar fakat aynı zamanda hem uçak gemisi, hem 5. nesil savaş uçağı, hem jet motorlu SİHA, hem araba, hem balistik roket vb. bir çok araştırma ve üretim yapıyoruz. Şimdi soruyorum, aynı anda bu kadar şeyi hangi ülkeler yapıyor?

Elbette ekonomi çok kötü fakat savunma sanayi teknolojisinde çığır açtık. Hatta jet motorlu SİHA'yı şu ana kadar bir tek Amerika yaptı bildiğim kadarıyla, öyle bir seviyedeyiz. Fakat 6'lı Masa bunlara karşı. Hatta biraz araştırırsanız göreceksiniz ki Ali Babacan;

"Türklere Kürtçe öğreteceğiz", "SİHA'lara dokunacağız.".
Gibi sözlerle savunma sanayimizi ve Türkler'i resmen tehdit ediyor. SİHA'lara dokunacağız demek resmen sizin inşa ettiğinizi yıkmaya geliyor diyor. Ayrıca yakın zamanda PKK bile desteklediğini söyledi 6'lı Masa'yı, Amerika gibi ülkeler de destekliyor. Yine de fikrinize saygı duyuyorum. Hayırlı akşamlar abi.

Bu arada forumda ufak bir sıkıntı var, birisi bana gülücük attı ama bildirimde emoji olarak şaşırma emojisi var.
Screenshot_20230421_014613_Chrome.png

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Bu zamanda zaten her şey siyaset. Önümüzde seçim var ve geçmişte olduğu gibi her seçim öncesi gaz çıkarıyoruz ama seçim sonrası hayatımızda bi değişiklik olmuyor aksine fiyatlar yükselmeye devam ediyor. Hani siyaseti bir yere bırakın diyorsunuz ya ama iktidar seçimi kazanmak için en başta çıkardıkları gazı kullanarak siyaset yapıyorlar seçimi kazanmak için. Evet bize göre Tayyip gidince her şey düzelecek. Aynen öyle düzelecek daha doğrusu düzelme yoluna gidecek. Adamın bitirmediği hiç bir şey kalmadı, orduyu bitirdi, bir sürü fabrika sattı, ekonomiyi bitirdi, tarımı sanayiyi bitirdi daha neler neler... Kendi adamlarına ama milyarlar aktı. Ama bazı araştırmayan insanlar yok adam yol yaptı köprü yaptı Togg yaptı. Mesela o Togg dediğiniz arabayı biz üretmiyoruz? Çinliler üretiyor. Araba italyan bir marka arabanın makyajlısı. Nerde yerli ve milli? Ha bu arabayı insan gibi deseler işte şu şu firma üretiyor ama tüm hakları bize ait. Eyvallah, hiç itirazım olmaz. Ama sırf biz üretiyormuşuz gibi milleti kandırıyorlar. Gözünüzü açın yeter 21 yıldır bıktı bu millet. Daha çok şey yazacağım var da bu sadece %2 lik kısmı.
Çin'de üretildiğini kanıtlayabilir misiniz? Fabrika ve içerisi gösterildi, üretim hattından yapılan montaja kadar hepsi gösteriliyor. Neden sırf AKP yaptı diye ülkemizin gururu olabilecek bir aracı kötüleme ihtiyacı duyuyorsunuz?

Ayrıca TOGG'un yerlilik oranı Mercedes, BMW, Renault gibi markalardan daha yüksek. İnanmaz iseniz BMW'nin parçalarının hangi ülkelerden geldiğine bakabilirsiniz. TOGG'un pillerini üretmek için bile Avrupa'nın en büyük 2. pil fabrikası kuruldu.

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Ben bunun orjinalini gördüm. RTE mitingde kırmızı bir düğmeye basmıştı ve sol tarafımızda ekranda gördük. Böyle bir titreme gıdım yoktu, insanları kandırmak için neler yapıyorlar.
HASTANE-TABELA.png

Abee bak montaja gel komyona yüklemişler🤣

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.