Neler yeni

Yardım KASA FAN BAĞLANTISI!!

temasbey

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bütçe
200 TL
Fanların rgb ışıkları yanıyor fakat fanlar dönmüyor. Kendi molex kablosu ile çalışıyordu fakat kablonun yerini değiştireyim derken koptu. Yeni kabloya ihtiyacım var. Anakartta da 2 adet sistem fan girişi mevcut pinleri 4 girişli olucak. Eski kablo 3 pin girişliydi ama çalışıyordu.
Kasada da 4 tane fan var yani 4 kablo anakarta bağlanması gerekiyor. Fan pinleri de 3 pinli. 3pinde yan yana değil 2si bir köşede 1i diğer köşeye koymuşlar. Sitelerde farklı kablolara baktım fakat orada 3pinli fan kabloları 2 pin sağda 1 pin solda olarak satılıyor. Ne tür bir kablo alacağımı bilemedim. Desteğe ihtiyacım var.

Ekli dosyalar

• fan.jpeg
    fan.jpeg
    282.9 KB · Görüntüleme: 17
  • fann.jpeg
    fann.jpeg
    154.5 KB · Görüntüleme: 11

Tefnut

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Fandan çıkan "dişi" 3 pin veya 4 pin (fotolarında en sağdaki gibi) bir kablo varsa "fan çoklayıcı" alıp halledebilirsin. Fanları bu çoklayıcıya takıp ondan çıkan tek kabloyuda anakarttaki sys fan yuvalarından (sol foto) birine takıyorsun. Kasada çoklayıcı falan olabilir, varsa boşuna alma.

Tefnut

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Örnek olsun diye link atıyorum, diğer sitelerden daha kullanışlı ve uygun fiyatlıları bulunabilir, araştırabilirsin.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

temasbey

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Örnek olsun diye link atıyorum, diğer sitelerden daha kullanışlı ve uygun fiyatlıları bulunabilir, araştırabilirsin.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Bunu bende araştırmayı biliyorum. Fakat hangi ürünün benim sorunuma uygun olup olmayacağını bilip doğru ürünü almak istiyorum ki param ve vaktim çöpe gitmesin.

Tefnut

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Yahu canım kardeşim ne kasanın ne fanların ne de anakartının ismi cismi belli değil, yine de yardım edelim diyoruz aldığımız tepkiye bak! Senin vaktin önemli bizimkisi çöp mü?

Kürşat

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
89
ModArt Kredi
0
Merhaba ben destek olacağım size detaylıca gerekli bilgileri vereceğim en kısa zamanda

Kürşat

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
89
ModArt Kredi
0
Pwm fan çoklayıcı alabilirsin fanlar pwm ile bağlı ise

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.