Neler yeni

Yardım Hyperion sistem iyi mi?

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Şimdi sayın ModartPC efendim şimdi ben sizin hyperion videonuzu izlemeden önce almıştım hyperion kasayı; bir kaç sorum olacaktı benim efendim.

İlk olarak şu an bende olan malzemeleri belirteyim efendim.

Asus ROG Hyperion GR701
Asus ROG strix z790-f gaming wifi intel anakart
Asus ROG Ryujin III 360 ARGB sıvı soğutucu
İntel core 13th gen i9 13900KS
Samsung 870 QVO 8TB Sata SSD

Almayı planladığım malzemelere geçmeden önce sorulara geçeyim

İlk sorum ben ekran kartı olarak asus rog strix 4090'ımı yoksa 4090 ti versiyonunumu bekleyeyim yoksa asus rog matrix 4090'ımı alsam? Sizce?

İkinci soru ise bu çıkmakta olan Asus oled monitör sizce dedikleri gibi ekran yanma sorununu çözdüler ise grafen ile gerçekten çözdülermi yoksa sadece 3 yıldan sonra en fazla 3 4 yılmı dayanır çıkan OLED monitör? Neyse ben incelemenizi 4 gözle bekliyorum ve ayrıca 32 inch 4k monitör önerirseniz sevinirim (ha öyle koftiden değil yalnız bilmenizi isterim)

Birde İ9-13900ks yi soğutur mu asus rog ryujin 3 360 hyperion'ın kendi fanları ile ve son olarak siz hyperion'ın fanları kötümü? Yoksa siz gösteriş olsun diyemi değiştirmiştiniz acaba? Yada 3.cü bi fan daha önerirmisiniz? O rog for the gamers tabelasının yerine?

Bu arada bende çok meşguldüm geç yazmak durumunda kaldım ama gerçekten yardımcı olursanız sevinirim iyi geceler efendim.

Foto isterseniz yollarım.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Hocam sizi Youtube'da 200bin TL'lik bilgisayar toplamında gördüm galiba ilk, emin değilim :D

Ben de pahalı bir sistem toplamak istiyorum bir ara, sormak istediğim. Bahsettiğiniz ücreti bilgisayarı toplama zamanım gelince hemen gönderirsem şehir dışına geliyor musunuz? Ankara size çok uzak değil. Yoksa bilgisayar bileşenleri toplayıp bizim mi sizin yanınıza gelmemiz gerek ki bu çok zor koca kasayla gelip gitmek benim için.

Sistemi kuracağım zaman bileşenleri size seçtirmek istiyorum, sonra Amazon vs gibi yerlerden alacağım. Tüm bileşenler elime geldiğinde iade süresi dolmadan(arızalı çıkarsa) sizin gelip kurmanız lazım(bu işlemlerin en başında ücreti ödemek şartıyla elbette)

Şimdiden sormak istedim size.
Ben şehir dışına gitmiyorum genelde kişi kendisi gelir parçaları bırakır 2 veya en geç 3 gün içinde alır gider :)

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Yaa sormayı unuttumda bu Ryujin III 360 ARGB sıvı soğutucunun sıvısı bitme yada doldurma gibi bir şans varmıdır?

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Teşekkürler o zaman Asus onuda düşünmüştür diyelim ileride dahada dehşet bir şey çıkarır kimbilir belki kalıcı olarak çözer diyelim sizin incelemede ateş eder diyelim ve son olarak bu Asus'un son çıkan OLED monitör sizce ilk sizemi gelir eğer ilk gelirse beni OLED konusunda birkez daha yanıltın ve buna "işte beklediğimiz OLED monitör bu işte biliyordum Asus bunuda halleder demiştim" demenizi 4 gözle bekleyeceğim :)

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Merhaba Levon Turaç Levon Turaç bey ben eğer bir gün RTX 4090 (Asus rog strix geforce rtx 4090 OC Edition) parasını biriktirdikten sonra parayı yatırıma dönüştürüp RTX 5000 serisi çıktıktan sonra 5090 mı alsam? Yoksa zaten 4090 yeteri kadar OP'mi (Overpowered).

Eğer yazılan haberler doğruysa 5090 4090'dan 1.7 kat daha güçlü olacakmış.

GDDR7 512bit 24000+ cuda çekirdeği ve 32 GB olacak eğer doğruysa.

Tabi fiyat anlamında 4090 düşmez ama 4090'dan pahalı olur 5090 öyle değilmi? Zaten şu an bile 4090 8k'ya kadar görüntü desteği sağlıyor 5090 artık çok çılgın olur ve zaten çıkan oyunlar dandik (%90'ı) 4090 bile hem oyun oynatmasıda hem render hemde diğer yapabilecekleri aynı anda zorlayabilirsin kolaylıkla.

Beni mazur görün eğer sizi çok rahatsız ediyorsam. Niyetim sizin işinizden alıkoymak yada keyfi rahatsız etmek değil. Sadece kafama takılan soruları ortadan kaldırmak ve bir canavar yaratmak👌

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Merhaba Levon Turaç Levon Turaç bey ben eğer bir gün RTX 4090 (Asus rog strix geforce rtx 4090 OC Edition) parasını biriktirdikten sonra parayı yatırıma dönüştürüp RTX 5000 serisi çıktıktan sonra 5090 mı alsam? Yoksa zaten 4090 yeteri kadar OP'mi (Overpowered).

Eğer yazılan haberler doğruysa 5090 4090'dan 1.7 kat daha güçlü olacakmış.

GDDR7 512bit 24000+ cuda çekirdeği ve 32 GB olacak eğer doğruysa.

Tabi fiyat anlamında 4090 düşmez ama 4090'dan pahalı olur 5090 öyle değilmi? Zaten şu an bile 4090 8k'ya kadar görüntü desteği sağlıyor 5090 artık çok çılgın olur ve zaten çıkan oyunlar dandik (%90'ı) 4090 bile hem oyun oynatmasıda hem render hemde diğer yapabilecekleri aynı anda zorlayabilirsin kolaylıkla.

Beni mazur görün eğer sizi çok rahatsız ediyorsam. Niyetim sizin işinizden alıkoymak yada keyfi rahatsız etmek değil. Sadece kafama takılan soruları ortadan kaldırmak ve bir canavar yaratmak👌
4090 her şeye yeter :)

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Teşekkür ederim efendim. Umarım malzemelerin tamamladığım günü görürsem ilk durak sizin ofis olcak umarım.

TORMENT

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Bi sorum olacak ama bu kez anakart ile ilgili olacak.

Eğer Anakartı değiştirecek olsam sizin öneriniz ne olurdu, ama eğer benim aklımdakileri sorarsanız benim aklımda 2 tane anakart modeli var bunlar; Asus ROG Maximus Hero z790 veya Maximus Dark Hero.

Sizin tavsiyeniz nedir?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.